Italiani, vrasës me pagesë, në Tiranë erdhi për ekzekutimin e Lufit

Dorjana Bezat Prishja e pazareve te drogës dhe një vrasje e ndodhur në Holandë para një muaji dyshohet se janë shkaqet e përplasjes me armë mes bandave, ngjarje kjo e ndodhur pasditen e së mërkurës në Bulevardin “Zogu i Parë” në kryeqytet. Tre persona humbën jetën dhe tre të tjerë u arrestuan. Të reja të tjera dalin një ditë pas masakrës që tronditi kryeqytetin në mbrëmjen e së mërkurës. Italiani Salvatore Letticia, 34 vjeç nga Napoli, me disa precedentë penalë në Itali për trafik armësh dhe trafik droge, rezulton që në Tiranë të ketë mbërritur me misionin e vrasësit me pagese. Burimet pranë policisë bëjnë të ditur se Letticia ka mbërritur në Rinas më 27 maj, 8 orë para masakrës, du
Kryesore të tjera
Publikuar më 29.05.2015 07:23 / Suela Topi
Suela Topi Një mirëseardhje miqësore në dyert e Pallatit të Kongreseve nga kryeministri Edi Rama, por edhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati dhe ai i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ishte nisja e Forumit Ekonomik të mbajtur dje në kryeqytetin
Minuta e fundit
Zbulohen dhe digjen 9 parcela me kanabis.
Policia e Elbasanit ka zbuluar dhe asgjësuar me djegie ditën e premte rreth 4 mijë bimë narkotike pranë fshatit Stavraj, në Librazhd. Bimët narkotike të llojit kanasbis sativa ishin kultivuar në 6 parcela dhe kishin një gjatësi 20-25 cm... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:59
Gjyqi Rama-Ristani, Kaso: Deputeti foli në emër të PD-së.
Përfundoi seanca gjyqësore ndaj kryeministrit Edi Rama dhe sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani. Gjyqet e kryeministrit dhe dy deputetëve demokrat u zhvilluan në të njëjtën ditë. Në seancën e sotme u para... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:57
Kukësi-Laçi, dy qytete në "luftë" për një Kupë.
Olsi Avdiaj Ora e së vërtetës mbërriti. Kukësi dhe Laçi, përballen sot në “Qemal Stafa” në një nga ndeshjet, e cila është e sigurt që do të mbyllë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Laçi dhe Kukësi luajnë 90 mi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:50
Padia për shpifje, prokuroria: Paloka të shpallet i pafajshëm.
Vendimi për gjyqin mes kreut të qeverisë, Edi Rama dhe kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, do të jepet më 5 qershor. Ndërkohë, prokuroria kërkoi që deputeti demokrat Edi Paloka të shpallet i pafajshëm nga ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:46
“Business Insider” rendit Beratin në 16 destinacionet turistike për 2015.
Shqipëria vijon të tërheqë gjithnjë e më shumë vëmendjen mediave ndërkombëtare për atraksionet e saj turistike. Së fundi është revista amerikane e biznesit dhe financave “Business Insider”, ajo që në një shkrim të saj të fun... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:36
Sali Shijaku, piktori i cili ka ditur të gdhendë me penel në pëlhurë .
Valeria Dedaj Vjen në Galerinë Kombëtare të Arteve me 73 vepra të një periudhe relativisht të gjatë, 63-vjeçare (1952-2015). Piktori që diti të manovrojë, edhe kur censura ishte e ashpër, duke guxuar me detaje nga jeta dhe duke ndërf... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:32
Dako me të rinjtë në Sukth: Do ndërtojmë 15 shkolla të reja.
Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Evropiane për bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako, deklaroi në një takim të rinj të Sukthit që votojnë për herë të parë se, gjatë mandatit të ardhshëm do të ndërtohen 14 shkolla të reja, si dh... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:20
Kryekomunari i Blinishtit i dehur, godet policin me grushte.
LEZHË - Kryetari i komunës Blinisht në Lezhë, Jak Zhuba, arrestohet në flagrancë nga forcat e policisë, ndërkohë që akuzohet për katër vepra penale. Zhuba u arrestua mesditën e së enjtes pasi u përfshi në një aksident rrugor, nga ku ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:07
Kokëdhima: Lejet e legalizimit në Sarandë do të zhbllokohen.
Saranda do të ketë një drejtori të veçantë të Agjencisë së Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave e Ndërtimeve Informale (ALUIZNI), duke bërë të mundur zhbllokimin e lejeve të legalizimit. Deputeti socialist i qarkut të Vlo... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:38
Iu gjetën 8.8 gr kokainë, arrestohet 46-vjeçari.
TIRANË - Policia e Tiranës arrestoi në flagrancë një 46-vjeçar, pasi iu gjetën 8.8 gramë kokainë. Lënda narkotike u gjet gjatë një kontrolli të ushtruar në automjetin e Ardian Brukës, tip “Mercedez Benz”, me targa “TR 9947 P mbr... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:28
Maturantët, pasiguri dhe frikë nga provimet e mbylljes së studimeve .
Hydajete Bushaj Ankthi është shoqëruesi besnik i maturantëve në këtë periudhë, ndonëse vështirësitë e provimeve nuk përjetohen po aq fort si kohë më parë. Gjithsesi, kanë dhënë vetëm një provim dhe gjendja e stresit është di... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:00
DASH përshëndet vizitën e Vuçiç: Kontribuon në paqen e Ballkanit.
Vizita e kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Shqipëri, përshëndetet edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Urojmë Vuçiç dhe Ramën për vizitën e parë zyrtare nga një kryeministër serb në Tiranë”, deklaron DAS... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:54
Vendimi: Të ndërpritet ndërtimi te Diga e Liqenit Artificial .
Dorjana Bezat Betonizimi i Parkut të Madh të Tiranës ka marrë dje një goditje të rëndë. Gjykata Administrative e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e firmës “Gener 2”, që po ndërton pallatet tek Diga e Liqenit në Tiranë, për të... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Njohja e Kosovës nga Serbia është një proces i pakthyeshëm.
Mirel Sheme Shpëtim Çaushi, ish-ambasadori shqiptar në Serbi, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, komenton vizitën e kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiç në Tiranë. Sipas tij, tashmë janë thyer politikat e izolimit shekul... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:45
Vëllai i Fufit konfirmohet kandidat i PD-së për Kurbinin.
Isuf Kurtaj Kolegji Zgjedhor vendosi dje që kandidatit Ilir Pjetraj, vëllait të deputetit Mhill Fufi, t’i jepet mundësia të kandidojë në zgjedhjet lokale për Partinë Demokratike në Kurbin. Vendimi u dha pak ditë pasi KQZ-ja e shpalli ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:45
Italiani, vrasës me pagesë, në Tiranë erdhi për ekzekutimin e Lufit .
Dorjana Bezat Prishja e pazareve te drogës dhe një vrasje e ndodhur në Holandë para një muaji dyshohet se janë shkaqet e përplasjes me armë mes bandave, ngjarje kjo e ndodhur pasditen e së mërkurës në Bulevardin “Zogu i Parë” në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:42
Vuçiç: Serbia, e gatshme për të reduktuar vartësinë nga gazi rus.
Suela Topi Serbia është e gatshme të reduktojë varësinë nga gazi rus. Deklarata e rëndësishme, që shënon një ndryshim të madh në politikën serbe, është bërë dje nga kreu i qeverisë së Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në një int... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:31
Pensionet e ish-ushtarakëve, formula që zgjidh ngërçin.
Neritan Gjergo Llogaritja e pensioneve për ish-ushtarakët ose pensioni që ata marrin çdo muaj, ka bërë që kjo shtresë ta ndiejë për vite barrën e diskriminimit. Në ditët e sotme janë rreth 15 mijë të tillë, të cilët përmes kër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:30
Meta-Topalli, “sherr” për falsifikimin e identiteteve në Shkodër .
Mirel Sheme Deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli akuzoi mazhorancën se po falsifikon identitetin e shqiptarëve, me qëllim vjedhjen e votave në zgjedhjet e 21 qershorit. Gjatë seancës së djeshme të Kuvendit, Topalli tha se maf... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:30
Asgjësohen 4000 rrënjë kanabis në Librazhd.
LIBRAZHD - Policia e Elbasanit asgjësoi 4000 rrënjë kanabis sativa. Bimët narkotike u zbuluan në vendin e quajtur “Bregu i Plepit”, në Stravaj të Librazhdit. Lënda narkotike mësohet se ishte mbjellë në gjashtë parcela. Ndërkohë p... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:24
Vendimi për gjyqin mes kreut të qeverisë, Edi Rama dhe kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, do të jepet më 5 qershor. Ndërkohë, prokuroria kërkoi që deputeti demokrat Edi Paloka të shpallet i pafajshëm nga
Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Evropiane për bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako, deklaroi në një takim të rinj të Sukthit që votojnë për herë të parë se, gjatë mandatit të ardhshëm do të ndërtohen 14 shkolla të reja, si dh
Gjykata Themelore e Mitrovicës ka dënuar me 12 vite burg ish-komandantin e UÇK-së dhe kryetarin e komunës së Skënderajt në Kosovë, Sami Lushtaku, i akuzuar për krime lufte në vitin 1999. Së bashku me Lushtakun është dënuar edhe ish-
Dy automjete të misionit paqeruajtës në Kosovë EULEX janë qëlluar sot me armë zjarri në afërsi të Leposaviqit në veri të vendit. Incidenti është konfirmuar edhe nga zëdhënësja e EULEX-it, Gragana Salomon. Ajo tha se nga të shtën
Ndërsa qeveria maqedonase e ka mbuluar me mister konfliktin e armatosur në Kumanovë, e përditshmja Kosovare, “Koha Ditore” ka publikuar sot fakte të reja për ngjarjen e rëndë që u mori jetën 22 personave. Gazeta shkruan se grupi i sh
Liderët e partive politike shqiptare Ali Ahmeti nga BDI dhe Menduh Thaçi nga PDSH, janë kërcënuar nga pjestarë të UÇK-së. Pas ngjarjeve në Kumanovë ku humbën jetën 22 persona, komandantët e UÇK-së duket se po i bëjnë përgjegjës
Një prej çifteve më të preferuara të Hollywood-it, Ben Affleck dhe Jennifer Garner kanë probleme serioze me martesën. Burime të ndryshme bëjnë me dije se, marrëdhënia e tyre është shumë e tensionuar madje thuhet se divorci shkon në
Po Shqipëria, nuk ishte një vend i botës së tretë? Kjo është pyetja që bën një shtetas italian që ka vizituar Shqipërinë dhe është çuditur me zhvillimet në vendin tonë. Videoja e mëposhtme jo vetëm që përmban humor, por arrin
Thellë
Publikuar më 29.05.2015 10:00 / Hydajete Bushaj
Hydajete Bushaj Ankthi është shoqëruesi besnik i maturantëve në këtë periudhë, ndonëse vështirësitë e provimeve nuk përjetohen po aq fort si kohë më parë. Gjithsesi, kanë dhënë vetëm një provim dhe gjendja e stresit është di
 • Dorjana Bezat Betonizimi i Parkut të Madh të Tiranës ka marrë dje një goditje të rëndë. Gjykata Administrative e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e firmës “Gener 2”, që po ndërton pallatet tek Diga e Liqenit në Tiranë, për të
 • Mirel Sheme Shpëtim Çaushi, ish-ambasadori shqiptar në Serbi, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, komenton vizitën e kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiç në Tiranë. Sipas tij, tashmë janë thyer politikat e izolimit shekul
 • Isuf Kurtaj Kolegji Zgjedhor vendosi dje që kandidatit Ilir Pjetraj, vëllait të deputetit Mhill Fufi, t’i jepet mundësia të kandidojë në zgjedhjet lokale për Partinë Demokratike në Kurbin. Vendimi u dha pak ditë pasi KQZ-ja e shpalli
Ekonomi
Publikuar më 27.05.2015 09:27 / Jearta Caushi
Kompania turke e çelikut KURUM, e cila vepron në zonën e Metalurgjikut të Elbasanit ka një borxh të madh ndaj KESH, për sa i takon faturave të papaguara prej saj të energjisë elektrike. Mësohet se, ky detyrim është në vlerën e 750 m
 • Greqisë do t’i duhen edhe 42 vjet për të paguar detyrimet ndaj huadhënësve të saj, po qe se nuk thellohet më shumë borxhi ose të vendosen penalitete për tejkalimet e afatit të pagimit të kësteve. Vit pas viti, Greqia duhet t’i pag
 • Banka Botërore njoftoi miratimin e një Programi të ri 5-vjeçar 2015-2019 me Shqipërinë, Kuadri i Partneritetit, i cili parashikon një hua deri në 1.2 miliard dollarë për të mbështetur synimet e vendit për arritjen e një rritjeje të eku
Jetë
Publikuar më 28.05.2015 11:03 / Janula Vila
Janula Vila Larguar prej Shqipërisë vite më parë, me dëshirën për të studiuar jashtë vendit, karakterizuar nga pasioni dhe përkushtimi për pikturën që prej fëmijërisë, Eris Mone, pasi përfundon studimet në liceun artistik në Vlo
 • Hydajete Bushaj Vendimi më i vështirë për të rinjtë e sotëm duket se është ai për martesë. Vitet e fundit vihet re një shtyrje e kufijve kohorë në moshë për krijimin e institucionit më të rëndësishëm, siç është familja! Stu
 • Desar Sulejmani Pas shumë vitesh, i shtyrë me kureshtje edhe nga një lloj histerie kolektive “mbarëkombëtare”, u ula në darkë përpara ekranit televiziv dhe prisja me padurim prezantimin e Shqipërisë në konkursin e 60-të të këngë
Kulturë
Publikuar më 29.05.2015 11:32 / Shekulli
Valeria Dedaj Vjen në Galerinë Kombëtare të Arteve me 73 vepra të një periudhe relativisht të gjatë, 63-vjeçare (1952-2015). Piktori që diti të manovrojë, edhe kur censura ishte e ashpër, duke guxuar me detaje nga jeta dhe duke ndërf
 • Valeria Dedaj Nëse do të numëronim të gjitha çmimet ndërkombëtare që Agim Sulaj ka fituar përgjatë karrierës së tij artistike në mbarë botën, do të na duhej kohë, sepse numri i tyre shkon në, rreth, 70-të tilla. Ditët e fundit
 • Valeria Dedaj Është rikthyer në “shtëpinë e vjetër” për të përjetuar për herë të parë një përvojë të re. Prej pak ditësh, teksa ecën nëpër korridoret e Teatrit të Operës dhe Baletit, thotë “mirëmëngjes” në gjuhë
 • Valeria Dedaj Takimet e para me artin i ka pasur në moshën 10-vjeçare. Pasioni që kishte për baletin i detyroi prindërit e saj që një ditë ta sillnin nga Vlora për të konkurruar në Shkollën e Baletit në Tiranë. Është fjala për ko
Sociale
Publikuar më 29.05.2015 08:42 / Jearta Caushi
46 mijë maturantë në mbarë vendin sot do t’i nënshtrohen provimit të detyruar të Maturës Shtetërore, provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Provimi fillon në orën 10:00 dhe do zgjasë 2 orë e 30 minuta. Testi përbëhet nga 25
 • Është shpallur sot projekti fitues nga 12 projektet e prezantuara dje në Berat, për projektimin e ishullit të lumit Osum. Fitues u përzgjodh projekti i firmës “Unlab Corda”, ndërsa në vend të dytë juria caktoi projektin “FELIKS UN
Extra
Publikuar më 29.05.2015 11:36 / Elmaz Gorica
Shqipëria vijon të tërheqë gjithnjë e më shumë vëmendjen mediave ndërkombëtare për atraksionet e saj turistike. Së fundi është revista amerikane e biznesit dhe financave “Business Insider”, ajo që në një shkrim të saj të fun
Sport
Publikuar më 29.05.2015 11:50 / Olsi Avdiaj
Olsi Avdiaj Ora e së vërtetës mbërriti. Kukësi dhe Laçi, përballen sot në “Qemal Stafa” në një nga ndeshjet, e cila është e sigurt që do të mbyllë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Laçi dhe Kukësi luajnë 90 mi
Opinion
Arben Rrozhani Rreth 22 vite më parë, kur punonim te redaksia e gazetës “Rilindja” e Pris...
Gani Elezi Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras, nuk erdhi në dy aktivitete të rëndësish...
Na ndiqni
Trup & Shpirt
Hydajete Bushaj Unë ngopem me çdo personazh të mundshëm, shijoj deri në pikën e fundit të...