Na ndiqni
Opinion
Bill Schneider Nuk është e mjaftueshme të fitosh zgjedhjet. Gjithashtu duhet të fitosh inter...
Jakup Krasniqi Organizimi i një Konference që për bosht të reflektimit ka temat që lidhen m...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Nëse ka diçka që duhet ta bëni për të qenë të shëndetshëm, është të hani dy mollë në...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Manjani: Është koha të ndahemi nga kultivimi i hashashit

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar edhe njëherë në lidhje me polemikat që ndezi deklarata e tij për ndërhyrjen e ushtrisë për kanabisin. Duke theksuar sërish se situata e drogës në Shqipëri është kthyer në një emergjencë, Manjani shprehet se është koha të ndahemi njëherë e mirë nga kultivimi i kanabisit. Me anë të një postimi në profilin e tij në “Facebook”, ministri i Drejtësisë thotë se çështjet serioze kërkojnë reagime serioze. Sipas tij çdo vonesë është në disfavor të shtetit dhe shoqërisë shqiptare. “Më vonë do jetë vonë sepse trafikantët do kenë “modernizuar” infrastrukturën; do kenë blerë politikën dhe do kenë ne dorë ligjin! Rinia e sotme nuk mund t

Kryesore të tjera
Publikuar më 23.10.2016 08:56 / Elmaz Gorica
Nga Elmaz Gorica Ligji që lejon importin e mbetjeve në Shqipëri do të jetë sërish në axhendën e punëve të Kuv endit për t’u votuar pas kthim it nga Presidenti i Republikës, sipas të cilit Shqipëria nuk është gati të importojë m
Minuta e fundit
“Rilindja urbane” në Jug, kryeministri inspekton investimet për çdo qytet.
"Rilindja urbane” në Gjirokastër po risjell në jetë vlera të çmuara të trashëgimisë historike e kulturore, përmes projekteve të rëndësishme të kulturës, të cilat po zbatohen në qytet. Ka nisur projekti për restaurimin dhe konso... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:12
Gruaja sajoi grabitjen për t'i rënë në sy burrit.
Historia e saj është e denjë për një skenar filmi. Po flasim për Dalina Azunin, 29-vjeçaren nga fshati Pinet i Ndroqit, e cila është arrestuar nga komisariati nr. 6 i kryeqytetit pasi sajoi një grabitje në banesën e saj, duke u vetëlidhu... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:52
Luftëtari fiton ndaj Tiranës .
Luftëtari i ka shkaktuar Tiranës humbjen e parë në kampionat. Ndeshje e zhvilluar në stadiumin e Peqinit u fitua nga gjirokastritët me rezultatin 2:1. Pjesa e parë e takimit përfundoi më rezultatin 1:1. Ekipi që shënoi i pari ishte ai nga ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:40
Sulm me autobombë në Turqi, dy të vdekur e dhjetëra të plagosur.
Dy oficerë policie humbën jetën dhe 19 persona të tjerë u plagosën gjatë shpërthimit të një autobombe në Turqi. Ngjarja ndodhi në lindje të provincës turke, Bingol, raporton policia turke. Bomba ishte montuar në automjet nga militan... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:39
Me helikopter arrestohet hajduti shqiptar.
Ai kishte plaçkitur një shtëpi dhe ishte munduar të ikë, por policia zvicerane me ndihmën edhe të një helikopteri e ka arrestuar 26-vjeçarin shqiptar. Me mbështetjen nga ajri nga një helikopter i Forcave Ajrore të Zvicrës, natën e së e... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:28
Kandidatët për kryetarë të LSI-së shpalosin platformën në Korçë.
Kandidatët për kryetar të LSI kanë zhvilluar një takim me strukturat e partisë në qytetin e Korçës. Në takim ishin të pranishëm dhe n/kryetari i LSI-së, z. Endrit Braimllari dhe deputeti i Qarkut Korçë z. Pirro Kapurani.  Gjatë takim... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:15
Durrës, shpërthen bombola e gazit, digjen burrë e grua  .
Një bombol gazi ka shpërthyer në flakë në zonën e Shkozetit në Durrës, ku për pasojë kanë pësuar djegie një burrë e grua. “Më datë 22.10.2016, në lagjen Nr.14/1, Durrës, në banesën e shtetasit M.Gj. ka pasur rrjedhje gazi dhe... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:11
Nusja që ka mahnitur internetin, është 86 vjeçe (FOTO).
Shumë vite më parë ajo punonte si modele dhe shpesh reklamonte edhe fustane nusesh. E në moshën 86-vjeçare, Millie Taylor-Morrison ka veshur vetë një të tillë. E moshuara është martuar në një ceremoni madhështore me Harold Morrison.... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:53
Hakmarrja e ISIS, sulmon tjetër qytet në Irak.
Ekstremistët e ISIS kanë sulmuar një tjetër qytet në rajonin perëndimor të Irakut, në përpjekje për të zhvendosur vëmendjen nga operacioni, që po ndërmerret për çlirimin e Mosulit. Dëshmitarët nga ngjarja kanë thënë se luftëtar... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:49
Thaçi: Nuk ka aspirata për ndryshim të kufijve me Shqipërinë.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në seminarin e 93 të Rose-Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që po mbahet në Prishtinë u pyet për raportet e Prishtinës me Tiranën. Ai tha se raportet mes Shqipërisë dhe Kosovës janë të s... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:33
CDU kërkon që Merkel të kandidojë për të katërtën herë.
Megjithë mospajtimet si brenda CDU-së ashtu edhe brenda unionit për politikën e kancelares Merkel ndaj refugjatëve, konservatorët nuk kanë zgjidhje tjetër: Ata duan që Merkel t'i thotë po kandidaturës për herë të katërt. Në Unionin Kr... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:26
“Thaçi dhe Haradinaj nuk do të bëhen kurrë më kryeministër” .
Publicisti Baton Haxhiu ka deklaruar në emisionin “Personale” në “TV Dukagjini” se presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi nuk do të bëhet më kryeministër. Sipas tij, Thaçi është politikan më i shkathët, kurse Veseli më besnik... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:22
E dini cili është vendi më i ftohtë në botë? Temperatura rekord -67 gradë (FOTO).
Një fshat i vogël në Siberi, i quajtur Ojmjakon është vendi më i ftohtë i banuar në Tokë. Temperatura rekord e regjistruar në këtë vend është -67 gradë celsius. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se, “temperatura mesatare e dimrit ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:21
Vidhnin banesa, një në pranga e një në kërkim .
Një 17-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Durrësit dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi dyshohen si autorë të vjedhjes së disa banesave në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar. Sipas policisë, i arrestuari... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:56
Sekuestrohen 174 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, arrestohet 44-vjeçari.
Rreth 174 kilogramë marijuanë janë sekuestruar nga policia greke në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se ky operacion është zhvilluar në orën 10:00 në rrugën Filat-Igumenicë. Sipas policisë greke, sasia e drogës ishte e ndarë në 90 p... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:43
Manjani: Është koha të ndahemi nga kultivimi i hashashit.
Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar edhe njëherë në lidhje me polemikat që ndezi deklarata e tij për ndërhyrjen e ushtrisë për kanabisin. Duke theksuar sërish se situata e drogës në Shqipëri është kthyer në një emergjencë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:26
Armë dhe kanabis në banesë, pranga njërit prej autorëve.
Një nga tre autorët e shpallur në kërkim lidhur me një sasi prej 50 kilogramë kanabisi të sekuestruar dy ditë më parë, është arrestuar nga policia e Shkodrës. Bëhet e ditur se blutë kanë arrestuar Pllumb Shpatin, 47 vjeç, banues në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:04
Korçë, makina përplas këmbësorin, në gjendje të rëndë i moshuari .
Një aksident me pasojë një person të plagosur rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në qytetin e Korçës. Mësohet se ngjarja ndodhi në lagjen nr.9, ku 24-vjeçarja me inicialet E.F. ka aksidentuar me mjetin e saj tip “Citroen” një këm... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:45
14 vjeç dhëndër? Jo, është 12 dhe do të martohet me kushërirën (FOTO).
Një dalë 12-vjeçar në do të martohet me kushërirën e tij vetëm 11 vjeçe, pas babai i nuses së ardhshme ka dhënë bekimet e tij. E teksa familja dhe miqtë e Nasser Hassan festonin në dasmën e madhe të djalit të madh, babai vendosi t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:19
I ndiqte policia, trafikantët hedhin në Hidrovor 17 thasë me kanabis.
Mëngjesin e sotëm një sasi e madhe droge është sekuestruar nga policia e Kurbinit. Kjo e fundit ka gjetur 17 thasë me lëndë narkotike të dyshuar kanabis sativa. Bëhet e ditur se lënda narkotike u gjet në Hidrovorin e Adriatikut pas sin... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:58
Kandidatët për kryetar të LSI kanë zhvilluar një takim me strukturat e partisë në qytetin e Korçës. Në takim ishin të pranishëm dhe n/kryetari i LSI-së, z. Endrit Braimllari dhe deputeti i Qarkut Korçë z. Pirro Kapurani.  Gjatë takim
Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar edhe njëherë në lidhje me polemikat që ndezi deklarata e tij për ndërhyrjen e ushtrisë për kanabisin. Duke theksuar sërish se situata e drogës në Shqipëri është kthyer në një emergjencë
Publicisti Baton Haxhiu ka deklaruar në emisionin “Personale” në “TV Dukagjini” se presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi nuk do të bëhet më kryeministër. Sipas tij, Thaçi është politikan më i shkathët, kurse Veseli më besnik
Ministrja për Dialog e Kosovës Edita Tahiri, duke folur në sesionin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që iu kushtua dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, tha se në fund të këtij procesi, Serbia duhet ta njohë Kosovën. “Ne e konsid
Prokurorja Speciale Publike e Maqedonisë, Katica Janeva, me ekipin e saj, për të tretën ditë me radhë është duke qëndruar në Drejtorinë Për Siguri dhe Kundërzbulim me vendim të gjykatës për të marrë nga policia sekrete dokumentacion
Shumë prej këtyre zërave i duken të njohur opinionit në Maqedoni. Por deri më tani, asnjë institucion nuk ka provuar shkencërisht origjinalitetin e zërave që dëgjohen në mijëra përgjimet që i janë dorëzuar Prokurorisë Speciale. T
Një dalë 12-vjeçar në do të martohet me kushërirën e tij vetëm 11 vjeçe, pas babai i nuses së ardhshme ka dhënë bekimet e tij. E teksa familja dhe miqtë e Nasser Hassan festonin në dasmën e madhe të djalit të madh, babai vendosi t
Një modele 27-vjeçare është e fiksuar pas imazhit të kukullës Barbie, ka vendosur që të “shesë” veten për një natë për atë person që do të paguajë shpenzimet shëndetësore të fanses së saj që vuan nga multiskleroza. Ajo ë

Thellë
Publikuar më 23.10.2016 10:12 / Shekulli
Komentet e kësaj jave të kandidatit republikan për president, Donald Trump, për manipulim zgjedhjesh kanë alarmuar shumë njerëz në SHBA dhe jashtë saj. Zgjedhjet e lira dhe të ndershme kanë shërbyer gjithnjë si guri i themelit i demokrac
Ekonomi
Publikuar më 22.10.2016 15:43 / Elidona Syla
Për vitet 214-2015 paga reale në Shqipëri u rrit me 2.2 për qind, sipas të dhënave nga INSTAT dhe Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve. Ministrja e Ekonomisë Milva Ekonomi publikoi sot në profilin e saj në “Facebook” disa të dhëna për
Jetë
Publikuar më 23.10.2016 10:58 / Shekulli
Historinë e kemi sa të freskët aq edhe të frymëzuar nga lloje të ndryshme interpreti mi e për të qenë të saktë në kërkim të së vërttës herë ke- - mi shtangur me faktet e reja dhe herë kemi kuptuar se na duhet shumë kohë për ta p
  • Miho Gjini "Në teatër çdo gjë mund të ndodhë rregullisht, mjafton të mos ketë lidhje me rregullat!".-thotë regjisori grek Thodhoros Grampsas, njëherësh edhe autori i dramës "Një gur gabim", për të thënë paskëtaj se asnjë gur që
  • Nga Miho Gjini Me Demir Hyskën, nuk do te isha njohur në se nuk do të nisnim në të njëjtën kohë të njëjtën rrugë, në po atë skenë teatri...Falë një rrethane krejt të rastit, që jeta e artit e bën të domosdoshme e të përbashk
Kulturë
Publikuar më 22.10.2016 20:24 / Dionis Xhafa
Ditën e diel, më 23 tetor 2016  në orën 18:00 në Teatrin e Metropolit ne sallën “Shekspir”, do të mbahet koncerti “Tinguj Polifonikë nga Korsika" të grupit "Cantemu Inseme". "Cantemu Inseme" vjen në Shqipëri për një turne në Tira
Sociale
Publikuar më 23.10.2016 11:31 / Eno Shkëmbi
Një djalë shqiptar ka shpëtuar qendrën e refugjatëve nga një katastrofë që mund të kishte edhe pasoja në njerëz. Por ai vetë ka humbur gjithë çfarë ka pasur, shkruan “Waz.de”. Ai, siç pohon policia në Hagen, në mbrëmjen e të p
Extra
Publikuar më 23.10.2016 14:21 / Elidona Syla
Një fshat i vogël në Siberi, i quajtur Ojmjakon është vendi më i ftohtë i banuar në Tokë. Temperatura rekord e regjistruar në këtë vend është -67 gradë celsius. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se, “temperatura mesatare e dimrit
Sport
Publikuar më 23.10.2016 15:40 / Dionis Xhafa
Luftëtari i ka shkaktuar Tiranës humbjen e parë në kampionat. Ndeshje e zhvilluar në stadiumin e Peqinit u fitua nga gjirokastritët me rezultatin 2:1. Pjesa e parë e takimit përfundoi më rezultatin 1:1. Ekipi që shënoi i pari ishte ai nga
#
KM