Na ndiqni
Opinion
Nga Enver Robelli Duhet thënë, që në fillim të këtij teksti, disa fjalë pozitive për rap...
Nga Ali Salaj Zgjidhja e përkohshme sipas modelit kroat Protokolli i Marrëveshjes së Përk...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Rënia e flokëve është pjesë e procesit të plakjes dhe shumë prej meshkujve nuk i shpëtojnë...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Tritoli në autobusin e funeralit, autori: U hakmora se ma quanin babanë spiun

Ditën e sotme është zbardhur e gjithë ngjarja që ndodhi më 25 gusht 2016. Erion Duçka, 28 vjeç, i arrestuar për vendosje të eksplozivit në autobusin e funeralit të fqinjëve, ka rrëfyer gjithçka përpara oficerëve të policisë në komisariatin nr.4. Ai tha se e ka vënë eksplozivin në autobusin e shtetasit K.Rexhepi, për shkak se ky dhe vëllai i tij ia shanin vazhdimisht babanë. “Personi që ka në pronësi autobusin dhe vëllai i tij ma shanin vazhdimisht babanë. Ata e thërrisnin ‘spiun’. Kjo ndodhte për shkak se babai im ka punuar si agjent i Shërbimit Informativ Shtetëror”, ka thënë Duçka në polici. Duçka ka shtuar edhe një tjetër detaj. I riu tha se babai i tij kishte pësuar dëmtime në pun

Kryesore të tjera
Publikuar më 26.08.2016 12:00 / Gertjan Kosovari
Prokuroria e Krimeve të Rënda mbyll hetimet për vrasjen e trefishtë të një viti më parë në bulevardin “Zogu i Parë” në kryeqytet. Prokuroria çon për gjykim tre të akuzuarit e ngjarjes së ndodhur me 27 maj 2015. Të akuzuarit jan
Minuta e fundit
Thaçi, Haradinaj e Mustafa, polemika në distancë për demarkacionin.
Me gjithë mungesën e debatit institucional në lidhje me Marrëveshjen për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, polemikat dhe debatet pro dhe kundër ratifikimit të kësaj marrëveshje po zhvillohen qoftë përmes prononcimeve për media apo sh... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:19
Himarë, shkrumbohet automjeti ku ndodheshin dy italianë.
Një automjet është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Himarë-Borsh. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30 të mbrëmjes së sotme në “Qafën e Leros”, ku flakët kanë përfshirë mjetin tip “Toyota” me targë AA 662 JZ.... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:11
CDU vlerëson Metën: Investon te të rinjtë.
Në ditën e katërt të kampingut të LRI-së, me të rinjtë e kësaj partie kanë bashkëbiseduar politikani gjerman, Friedbert Pfluger dhe deputeti i Partisë Socialiste, Namik Dokle. Pfluger ka vlerësuar aktivitetin që zhvillohet në Jalë si ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:08
50-vjeçari shqiptar godet me thikë të dashurin e vajzës në Itali.
Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia në Itali pasi ka goditur me thikë dy të rinj në një park publik “Regina Margherita” në Fabriano Ankona. Arsyeja e kësaj ngjarje ishte mospranimi i lidhjes së vajzës së tij, me nj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:16
Imagjinoni të ndodheshit brenda kësaj shtëpie kur ra tërmeti (VIDEO).
Tërmeti që goditi Italinë dy ditë më parë ka lënë pasoja jashtëzakonisht të mëdha. Numri i viktimave sa vjen dhe rritet, ndërsa vetëm gjatë natës së kaluar 40 lëkundje të tjera kanë goditur zonën e shkatërruar. Tërmeti ka qen... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:00
Në timonin e makinës, vogëlushi tregon aftësitë e tij në kërcim (VIDEO).
Ky është një nga ato momentet kur të gjithë fëmijët e vegjël kanë kënaqësinë e tyre dhe nuk duan që t’i ngacmojë askush. E njëjta gjë i ndodh edhe këtij vogëlushi i cili ka marrë kontrollin e makinës dhe tregon aftësitë e t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:29
Pitbulli masakron qenin në mes të Durrësit, tremben kalimtarët (VIDEO).
Vazhdon të jetë një shqetësim i madh për të gjithë qytetarët lëvizja e qenëve pitbull pa maska në çdo qytet. Lëvizja e tyre në ambiente të populluara ku ka një rrezikshmëri ndaj qytetarëve është e dukshme, por ajo që të shqetës... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:17
Atentat ndaj Merkelit në Pragë (VIDEO).
Policia e Çekisë ka parandaluar një atentat ndaj kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, gjatë vizitës së saj zyrtare në Pragë. Policia çeke ka njoftuar se ka arrestuar një person, që dyshohet se ka kryer atentatin ndaj Merkelit. Mediat... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:04
Këto nuk janë pushime por çmenduri, jeta e natës në lokalet e Qipros (VIDEO) .
Çdo gjë që shikoni në fotot dhe pamjet e mëposhtme tregojnë atë se çfarë ndodh në jetën e natës në Qipro. Kjo është festa e çmendur në lokalin e natës në resortin “Ayia Napa” në Qipro. Ky vend është i njohur në botë pë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:32
Tierri Henri i rikthehet futbollit .
Ish-sulmuesi i Francës dhe Arsenalit, Tierri Henri, do t’i rikthehet botës së futbollit pasi është vendosur që të jetë zëvendëstrajneri i kombëtare belge. Lajmi është konfirmuar nga Federata Belge e Futbollit, që bën me dije se He... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:29
Mbjellin kanabis në pyll, arrestohen babë e bir nga policia italiane.
Policia italiane ka zbuluar një parcelë me 210 rrënjë kanabis në pyjet e Stella Gemaragna, ndërsa në pranga kanë rënë dy shqiptarë, babë e bir, janë arrestuar. Në pranga është vënë 47-vjeçari P.Z. dhe djali i tij 20-vjeçar E.Z.... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:03
Sadiku dhe Kukeli do të luajnë në Ligën e Evropës .
Megjithëse luajnë në ligën e dytë zvicerane, Armando Sadiku dhe Burim Kukeli do të marrin pjesë në Ligën e Evropës. Kjo pasi ekipi i tyre, Zyrihu kalon direkt në grupet e Ligës e Evropës pas fitimit të kupës. Skuadra zvicerane ësht... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:53
Zyrtari i DASH: Islami radikal nuk është pjesë e kulturës shqiptare.
Për zgjidhjen e problemit të radikalizimit fetar, Kosova dhe vendet e Ballkanit duhet të ndihmohen në rrugën e integrimit në Evropë, thotë zyrtari i Departamentit të Shtetit, Daniel Fried. Në një intervistë për shërbimin gjeorgjian të ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:41
Një ullishte përfshihet nga zjarri në Shkodër .
Një ullishte në fshatin Ganjoll të Shkodrës është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, toka është në pronësi të shtetasit me iniciale A.Z. 39 vjeç, banues në Ganjoll, i cili me qëllim për të pastruar tokën, ka... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:27
Erdogan: Jemi në luftë me terrorizmin.
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan është shprehur se sulmi në selinë e policisë në juglindje të shtetit turk, do të bëjë që qeveria ta rrisë luftën kundër terrorizmit. Në një deklaratë për mediat, Erdogan tha se qeveria e kr... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:00
Goditja e Interit në merkato, Gabigol dhe Joao Mario .
Interi hap "thesin" dhe bën dy goditjet e radhës. Gabigol dhe Joao Mario janë dy blerjet e reja të skuadrës italiane. Gabriel Barbosa nga Santos dhe Joao Mario nga Sportingu i Lisbonës mund të konsiderohen lojtarë të Inerit dhe për kët... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:52
Qeveria shqiptare mbulon shpenzimet e varrimit të Erjon Toros.
Kryetarja e Bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi, e cila ka shkuar pranë familjes së Erjon Toros në fshatin Kurjan, tha se qeveria shqiptare do të mbulojë të gjitha shpenzimet e varrimit të djaloshit 33-vjeçar, që humbi jetën në tërmet... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:50
Kinë, fshati brenda shpellës (FOTO).
Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës duhet të ngjiteni në mal për më shumë se një orë. Aty është një shpellë e cila ndodhet 1500 m mbi nivelin e detit. Brenda kësaj shpelle ndodhet një fshat i cili besohet se është ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:45
Mbytja e të rinjve në Korçë, procedohen penalisht 3 persona.
Kushërinjtë Berti dhe Rei Tahillari u mbytën pak ditë më parë në rezervuarin e fshatit Qatrom të Korçës. Lidhur me humbjen e jetës të dy të rinjve, ka nisur procedimi penal për tre persona. Policia ka sqaruar se ka proceduar penalisht a... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:35
Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, lihen në burg dy të arrestuarit.
Dy persona të cilët dyshohet se janë përgjegjës për vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj kanë mbetur në burg. Gjykata e Apelit ka refuzuar të lirojë Edmond Kallarin, i cili ishte shoferi i fadromës më të cilën u shtyp adoleshenti. To... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:35
Për zgjidhjen e problemit të radikalizimit fetar, Kosova dhe vendet e Ballkanit duhet të ndihmohen në rrugën e integrimit në Evropë, thotë zyrtari i Departamentit të Shtetit, Daniel Fried. Në një intervistë për shërbimin gjeorgjian të
Në kuadër të fushatës së tij elektrorale në Dibër, Muharrem Rama është ndalur në njësinë administrative të Sllovës, në fshatrat Vleshë dhe Shumbat. Kandidati i maxhorancës për Bashkinë e Dibrës ka premtuar investime në këto zona
Ka përfunduar në përplasje me forcat policore protesta e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në afërsi të stacionit të autobusëve, pasi aktivistët tentuan të shkonin në banesën e kryetarit të Kuvendit t
Në mungesë të dialogut pushtetarët dhe opozitarët janë duke zhvilluar “luftë nga distanca” për demarkacionin me Malin e Zi. Pushteti dhe opozita po i shfrytëzojnë mediat dhe rrjetet sociale për të bërë thirrje për votim, dhe mos vo
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, i është përgjigjur ftesës së Prokurisë së Posaçme dhe për një orë ai ka dëshmuar të hënën para prokurorëve. Zyrtarisht, nuk është bërë e ditur arsyeja e thirrj
Në Greqi raportohet se është riaktivizuar sërish malaria, pas shkurtimeve në buxhet për luftimin e mushkonjës që përhap sëmundjen në fjalë. Mësohet se 12 qytete të Greqisë është ndaluar donacioni i gjakut për shkak të sëmundjes
Çdo gjë që shikoni në fotot dhe pamjet e mëposhtme tregojnë atë se çfarë ndodh në jetën e natës në Qipro. Kjo është festa e çmendur në lokalin e natës në resortin “Ayia Napa” në Qipro. Ky vend është i njohur në botë pë
Gjatë një vizite në Bjellorusi, aktori Steven Seagal, mes dhuratave të mirëseardhjes është njohur edhe me prodhimet vendase. Presidenti Aleksander Lukashenko e ftoi aktorin në vendin e tij të lindjes, Ozerny, në veri të Minskut, dhe gja

Thellë
Publikuar më 26.08.2016 11:09 / Elmaz Gorica
Nga Elmaz Gorica Kreu i Shoqatës së Avokatëve, Saimir Vishaj, në një intervistë për gazetën “Shekulli” shprehet se reforma në drejtësi do të minimizojë korrupsionin, por kjo sipas tij, nuk do të ndodhë pas një ose dy vitesh, por
  • Nga Llambi Kallço Policia parandalon atentatin e radhës në Durrës, duke arrestuar shtetasin Alfred Skonja, i dyshuar si një prej atentatorëve. Një informacion i saktë në polici ka parandaluar një tentativë vrasjeje, objekti i të cilit,
  • Nga Xhentila Gjoshi Përgjegjësi i punëtorëve të kompanisë “3R” në landfillin e Sharrës ku u gjet i vdekur 17-vjeçari Ardit Gjoklaj, Besnik Brahja, është nxjerrë nga burgu ditën e djeshme nga Gjykata e Apelit Tiranë. Seanca u zhvi
  • Nga Dionis Xhafaj Italia është “gjunjëzuar” nga tërmeti që ka goditur disa komuna të saj në qendër të shtetit. Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues përpara agimit të së mërkurës ka arritur në mbi 250 persona. Ekipet e
Ekonomi
Publikuar më 15.08.2016 10:25 / Gazmira Sokoli
Shoqata Shqiptare e Energjisë së Rinovueshme (AREA) e vlerëson si qëllimisht të pasaktë deklaratën e bërë nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë për prishjen e njëanshme të kontratave me investitorët e huaj e shqiptarë në fushën e
  • Banka Popullore e Kinës njoftoi se, Banka Botërore (BB) ka vendosur të lëshojë për herë të parë bono SDR në Kinë. Banka Qendrore Kineze deklaroi se lëshimi i bonove të tilla nga Banka Botërore në tregun ndërbankar është një pro
  • Kandidati republikan për president, Donald Tramp paraqiti dje planin e tij ekonomik, duke thënë se do që ta “rigjallërojë” ekonominë amerikane me shkurtime të reja taksash, zbutje të rregullave qeveritare dhe përpjekje për të për
Jetë
Publikuar më 26.08.2016 11:17 / Shekulli
Nga Dr.Rudina Thanasi Në të gjitha kohërat bukuria ka qenë e vlerësuar, e kërkuar dhe e idealizuar. Syri njerëzor gjithmonë ka qenë i etur për bukuri, sidomos atë njerëzoren. Ndaj edhe ato produkte dhe procedura që e vendosin në pah
  • Nga Pier Gildo Bianchi Djegie, ndjenjë të përzjeri, gjuhë e thatë, fryrje pas buke, tretje të vështira dhe me dhembje, dhembje të papërcaktuara të barkut, çrregullime të zorrëve e kështu me radhë krijojnë atë kuadër të sëmundje
  • Historia me fund të hidhur e prezantueses Kristela Gjoka dhe reperit nga Kosova, Agon Fejzullahu (Noga) ka  tronditur publikun. Përveç faktit që martesa zgjati vetëm 21 ditë,  artisti deklaroi se Kristela abortoi fëmijën e tyre në muajin e
Kulturë
Publikuar më 26.08.2016 11:19 / Gazmira Sokoli
Josif Gjipali dhe Zana Çela janë dy emrat që do të vijojnë garën për kreun e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Ministria e Kulturës ka shqyrtuar dosjet e dorëzuara nga kandidatët dhe ka përzgjedhur dy emrat finalistë. Emrat
  • Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, tanimë mund të lexohet edhe në lexuesi serb. Libri “Pallati i Ëndrrave” është botuar në gjuhën serbe nga Shtëpia Botuese “Samizdat”, bën me dije B92. “ ‘Pallati i Ëndrrave’
  • Ministria e Kulturës ka njoftuar se ka mbyllur konkursin për Drejtor të Përgjithshëm në Teatrin Kombëtar të Operas Baletit. Për këtë pozicion kanë aplikuar 6 kandidatë: Josif Gjipali, Agim Hushi, Kleanthi Gjika, Zana Çela, Ylber Gjini d
  • Valeria Dedaj Në galerinë e artit “Ak Art Gallery” artistja Nerina Toçi ka çelur ekspozitën “Imazhi është e vetmja kujtesë që unë kam”. Në tekstin kuratorial, Vjollca Mema Kuçana, shkruan se, Nerina Toçi vjen për herë t
Sociale
Publikuar më 26.08.2016 14:38 / Dionis Xhafa
Më 26 gusht të vitit 1910, lindi në Shkup, nga një familje shqiptare, Gonxhe Bojaxhi. Ajo udhëtoi drejt Kalkutës së Indisë, duke iu shërbyer njerëzve të varfër dhe u njoh si Nënë Tereza. Fama e saj tanimë është ndërkombëtare, p
Extra
Publikuar më 26.08.2016 15:36 / Gazmira Sokoli
Murgesha shqiptare, fotoja e të cilës u kthye në një simbol të tërmetit të tri ditëve më parë në Italinë Qendrore, ka rrëfyer momentet e para të lëkundjeve dhe frikën se mund të vdiste nën rrënoja. Ajo thotë se pasi e humbi shpres
Sport
Publikuar më 26.08.2016 18:29 / Eno Shkëmbi
Ish-sulmuesi i Francës dhe Arsenalit, Tierri Henri, do t’i rikthehet botës së futbollit pasi është vendosur që të jetë zëvendëstrajneri i kombëtare belge. Lajmi është konfirmuar nga Federata Belge e Futbollit, që bën me dije se He
KM