Lajmet e fundit

23:06
Politikani dhe botuesi, Koço Kokëdhima, u shpreh se është dëshpëruese që Shqipëria nuk ka një strategji dhe vizion për të zgjidhur problemet që lidhen me kanabisin. “Vazhdo...
22:48
Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur akuza kundër pushtetit, duke thënë se në Kosovë nuk merren vendime nga drejtësia, por nga policia. VV-ja ka reaguar, pasi sot iu është zgjatur parabu...
22:30
Revista italiane, “L’Espreso” ka shkruar një artikull rreth trafikimit të drogës, që bëhet nga Shqipëria drejt Italisë. Gazetarët e kësaj reviste, përmes një investigimi, ka...
22:07
BE-ja vë në dispozicion të refugjatëve në Turqi 350 milionë euro. Kjo është pjesë e marrëveshjes për refugjatët me Ankaranë. Ndihma financiare do t’u jepet direkt refu...
22:03
Është përsëritur sërish sherri mes politikanëve në debatet gjatë emisioneve televizive në Gjeorgji. Sërish dy deputetët kundërshtarë të forcave politike, janë përfshirë në ...
21:43
Mbreti i Romës, Françesko Toti sot feston 40-vjetorin dhe vazhdon të luaj për skuadrën që për dy dekada ka veshur të njëjtën fanellë ditë për ditë. Në një deklaratë trajn...
21:40
Qeveria shqiptare ka deklaruar se po diskuton prej dy vitesh mundësinë e aplikimit të skemës “gjermane”, ku parashikohet që supermarketet të mbledhin mbetjet e riciklueshme. Si...
21:27
Deputeti i Partisë Socialiste, Eduart Ndocaj, hodhi poshtë lajmet se është dhunuar fizikisht në Kosovë. Në një deklaratë të shkuartër në rrjetet sociale, Ndocaj shprehet se n...
21:15
Zyrtarë të qytetit të Nju-Jorkut kanë konfirmuar se një shefi batalioni i zjarrfikësve ka mbetur i vrarë dhe 12 vetë janë lënduar kur një shtëpi në Bronks u hodh në erë, t...
21:05
Suzana Shkreli është 29 vjeç. Është gruaja më e re kandidate  për Kongresin Amerikan, dhe shqiptarja e parë që kandidon për të qenë pjesë e Kongresit në Shtetet e Bashkuara, d...
20:58
Rrahjen e deputetit të Parlamentit të Shqipërisë, Eduart Ndocaj, në fshatin Landovicë të Prizrenit e ka konfirmuar për gazetën “Blic” zëdhënësi i Policisë së Kosovës, ...
20:48
Abrahim Hasan, është një djalë 5 muajsh me origjinë jordanezë dhe është fëmija i parë i lindur në Meksikë nga një skuadër ekspertësh me një teknikë të re që përfshin ADN-...
20:38
Aktorët e emisionit të humorit “Apartamenti 2XL” i kanë kushtuar një këngë vendimit më të fundit të qeverisë dhe Kuvendit për të lejuar importin e mbetjeve në Shqipëri....
20:31
Deputetja më e re në parlamentin e Maqedonisë, Kaltrina Azizit duket më e guximshmja, pasi pa frikë i drejtohet deputetëve të VMRO-DPMNE duke thënë se a është zyrtare shqipja apo ...
20:17
Qindra refugjatë dhe azilkërkues jetojnë në kushte degraduese përgjatë kufirit jugor të Hungarisë ose në qendrat e mbipopulluara në Serbi, tha sot ”Amnesty International” n...
19:55
Ditën e sotme kanë mbërritur në Shqipëri ushtarakët rusë, për të kryer një mision inspektimi armë-kontrolli në territorin tonë. Sipas Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë...
19:42
Ambasadori amerikan, Donald Lu ka qenë i pranishëm në një aktivitet me studentët, ku tha se ata janë shpresa e ndryshimit. Ai theksoi se të rinjtë mund të sjellin ndryshimin, për t...
19:35
Kreu i opozitës Lulzim Basha, priti sot në një takim zëvendësndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të Narkotikëve,...
19:24
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima pritet të flasë sot në mbrëmje në “Top Channel”. Kokëdhima do të jetë i ftuar në emisionin “Top Show” të gazetarit Alban Dudushi...
19:18
Nëntë nga dhjetë njerëz në planet thithin ajër të ndotur, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Sipas shifrave të reja, rreth 92 për qind e popullsisë jeton në vende ...
19:10
A do të shkonit te një person që bën tatuazhe falas, por që ai t’jua bëjë suprizë? Po nëse ai është me famë botërore si artisti Scott Campbell? Artisti njujorkez, i cili ë...
18:58
Organizata separatiste baske, ETA ka thënë se distancohet nga aktet e dhunës, duke u shprehur se ndjen keqardhje që një marrëveshjeje paqeje, s’po arrihet edhe në Spanjë, siç u ar...
18:51
Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, karikatura e ditës i takon Françesko Totit. Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazh kryesor i saj është legjenda e Romës dhe Ital...
18:36
Kur vjen puna te kërcimi, mosha nuk është një limit. Këtë e ka vërtetuar edhe kjo gjyshe, e cila ka festuar ditëlindjen e saj të 100 nën ritmin e këngës “Makarena”. “Dai...
18:27
Mendoni kur të hipnit në taksi dhe pa pritur shoferin do ta zëri gjumi. Për të gjithë ata që udhëtojnë kjo do të ishte gjeja e fundit që shoferin ta zëri gjumi gjatë udhëtimit....
18:22
Ish-ambasadori gjerman dhe kryetari i Konferencës së Sigurisë i Mynihut, Volfgang Ishinger, ka akuzuar Evropën për krizën e rëndë në Siri. Ai tha se shtetet evropiane kanë faj, pë...
18:11
E rrihte dhe e përdhunonte për disa muaj rresht. Madje shpeshherë ai abuzonte me të edhe në sy të fëmijëve të tyre, 6 vjeç dhe të sapolindur. Asgjë nuk e ka ndaluar 32-vjeçarin ...
17:50
Talenti brazilian Gabriel Jesus i cili ka qenë në qendër të merkatos verore, pasi për të kishte oferta nga të gjitha skuadrat e mëdha, ka ka shpjeguar pse zgjodhi Anglinë. 19-vjeça...
17:46
Mjekët i kishin dhënë pak shpresë për mbijetesë, pasi ajo vuante nga anaroksia. 22-vjeçarja peshonte vetëm 31 kilogramë, por tashmë ajo ka ndryshuar dhe ka vendosur që historinë ...
17:37
Hurmat janë fruta karakteristike të vjeshtës. Por krahas shijes së ëmbël, ato janë edhe të shëndetshme. Ato përmbajnë rreth 17 për qind sheqer, kur janë të freskëta dhe 62 ...
17:16
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Egjipt. Jo pak, por 179 emigrantë, janë mbytur në det, pranë portit të Rosetës, disa kilometra larg kryeqytetit Kajro. Agjencitë zyrtare të lajm...
17:13
Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të Edicionit të 11-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut organizoi të martën shfaqjen e filmit dokumentar holandez ...
17:09
Një ditë pas denoncimit në emisionin “Fiks Fare”, policia e Tiranës ka ndaluar dy inspektorët e Tatimeve, të cilët u filmuan duke marrë ryshfet nga pronari i një biznesi në Kam...
17:09
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e dorëzimit të 10 ekskavatorëve me vlerë 2 milionë dollarë, donacion i qeverisë së Kinës. Meta falënderoi qeverinë e Kin...
16:56
Aksioni i radhës i IKMT-së është shtrirë në qytetit e Beratit, duke shembur një ndërtesë 2-katëshe në qendër të qytetit. Fadromat për prishjen e kësaj godine kanë mbërri...
16:56
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, i ka kërkuar edhe njëherë kryeministrit të vendit, Isa Mustafa, që të rishikojë  marrëveshjen me Malin e Zi. Gjatë një konference ...
16:43
Në këtë video do të shihni momentin kur një baba i ka bërë një shaka të bijës, ditën e dasmës së saj. 47 vjeçari Andy Todd, nga Dawlish, Devon, kur po merrte mikrofonin për...
16:38
Ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Canën, ka parkuar makinën në një vend të gabuar dhe i duhet t’i shpëtoj gjobës. Policia i afrohet makinës së Lorikut, pasi e kishte parkuar n...
16:28
"Demänovská", është një shpellë akulli e ndodhur në Sllovaki. Ajo është një prej shpellave më të vjetra në Europë. Gjatësia e brendshme e saj është 1.975 metra. N...
16:25
Dy të rinj tentuan që të grabitnin një banesë në lagjen “Mark Lula”, Shkodër, e për pasojë kanë përfunduar në prangat e policisë. Kjo e fundit ka njoftuar se personat e a...
16:17
Donald Tramp dhe Hillari Klinton u përballën mbrëmë në debatin e parë televiziv, nga tre të tillë që dy rivalët për postin e presidentit të SHBA-ve zhvillojnë deri në fund të ...
16:11
Partia Demokratike ka zbuluar edhe arsyet se pse kryeministri Edi Rama riktheu importin e mbetjeve. Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma, deklaroi se, akoma pa hyrë në f...
15:55
Ish-ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale, Spiro Ksera, ka apeluar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë që e dënon atë me 1 vit e 8 muaj burgim për shpërdorim detyre. Ven...
15:51
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, dhe paraardhësi i tij, Aleksandër Arvizu, kanë nisur një takim në selinë blu. Lu dhe Arvizu janë pritur në takim nga kreu i PD-së, Lul...
15:49
Polica ka publikuar një video ku 24-vjeçari Bektash Muka, i cili me makinën e tij tip “BMW X6” përfundoi në oborrin e një shtëpia gjatë ndjekjes nga policia, i ka ikur policisë ...
15:44
Rich McCor është artisti nga Londra që mori famë botërore duke u nisur thjesht nga një shaka. Nëpërmjet një copë letre ai e shndërroi orën e famshme të Londrës, "Big Ben", n...
15:28
Një atmosferë elektrizuese pritet të mbizotërojë në përballjen e 9 tetorit Shqipëri-Spanjë në “Loro Boriçi”. Kjo pasi ditën e sotme janë shitur edhe biletat e fundit për...
15:27
Prokuroria ka çuar në gjykatë dosjen në ngarkim të 22-vjeçarit Arnold Kola, i cili aksidentoi tre punonjës policie me mjetin e tij në Kamëz. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e 25 shtator...
15:13
  Prokuroria Speciale e Kosovës i është drejtuar me një kërkesë Gjykatës Themelore të Prishtinës, për vazhdimin e masës së paraburgimit për Atdhe Arifin, Astrit Deharin ...
15:11
Në qoftë se kjo është një dhomë me një pamje që ju jeni duke kërkuar, atëherë ju mund të zgjidhni një nga këto hotele me panoramë fantastike. Nga pamjet mahnitëse malore n...
15:03
Një studente 20-vjeçare ka nxjerrë në ankand online, virgjërinë e saj, pasi dëshiron që të fitojë para për të nisur studimet jashtë shtetit. Ajo është Ariana nga Rusia, e c...
14:59
Historia e një të riu që shkoi për azil në Gjermani është bërë lajm për gazetën e përditshme “Westfalische Nachrichten”. Djaloshi 18-vjeçar nga Tirana Besmir Rexhmati ës...
14:48
Kisha Autoqefale e Maqedonisë dhe ajo e Serbisë, kanë pasur më herët “fërkime” të ashpra me njëra-tjetrën. Gazeta e Podgoricës “Pobjeda” ka shkruar se marrëdhëniet mes dy...
14:47
Trajneri i PSG-së Unai Emery kërkon me çdo kusht transferimin e sulmuesit të Milanit. Karlos Bacca pritet të transferohet në Paris gjatë merkatos së janarit, shkruajnë mediat italia...
14:33
Ekspozita e një fotografi amerikan në Moskë është mbyllur pasi një grup protestuesish e cilësuan pornografi fëmijësh punën e tij. Fotografi Jock Sturges, i njohur për fotot e tij ...
14:32
Një oficer policie i Oklahomës, i ka shpëtuar një burrë nga dy pitbullë “të egër”, pasi e ngjiti atë sipër kofanos së makinës së patrullimit. “Daily Mail” shkruan se ...
14:20
Policia ka arritur ta largojë në mënyrë të kontrolluar mjetin e dyshuar e cila u gjet sot në banjën e objektit të Administratës Pensionale të Kosovës. Lajmin e ka bërë të di...
14:15
Pothuajse e gjithë popullsia e botës jeton në mjedis të ndotur. Ky është përfundimi i një studimi të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetit.  92 % e popullsisë së botë...
14:05
Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë, anëtarë të një bande që akuzohet për 48 grabitje në disa qytete gjatë muajve të fundit. Sipas policisë të arrestuarit X. E. 31 vje...
14:03
Foto ilustruese Policia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë një 48-vjeçar, pasi ka tentuar që të fusë në burgun e Shënkollit në Lezhë, 5 aparate celularë. Sipas policisë, ...
13:42
Nga Korça ku ishte për një takim me homologun e tij Maqedonas, kryeprokurori Adriatik Llalla, ka refuzuar të japë informacione lidhur me kërcënimin ndaj tij dhe familjes tij. Pas taki...
13:39
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e një 27-vjeçari, policia e Kurbinit ka gjetur 29 kilogramë kanabis sativa. Si pasojë është bërë i mundur arrestimi i poseduesit të lënd...
13:29
Ish-kancelari gjerman Shrëder (Gerhard Schröder) mori pjesë në Forumin Ekonomik Shqiptaro-Gjerman, që po mbahet në Tiranë. Gjatë fjalës së tij në këtë forum, Shrëder dha disa ...
13:21
Është shtyrë seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit Mark Frrokut. Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në datën 11 tetor seancën dhe shkak për këtë është bërë mungesa e kryesueses s...
13:18
Forcat italiane të rendit kanë zbuluar në zonën jugore të Ordonës, pranë Foxhas, gjashtë hektarë të mbjella me 180 mijë rrënjë kanabis. Sipas mediave italiane, në kuadër t...
13:07
Arrihet marrëveshja dhe përcaktohen detajet e fundit të kontratës së re që do të lidhë mbrojtësin shqiptar Elseid Hysaj me ekipin e Napolit në Itali. Brenda së enjtes do të h...
13:00
Në 3 tregje kryesore, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer inspektime, ku ka marrë masa me gjobë 300 mijë lekë, deri në paralajmërime për bllokim aktiviteti. Bëhet e ditur se...
12:40
Aleanca kundër Importit të Plehrave në Shqipëri i ka dërguar një letër të hapur presidentit, Bujar Nishani, ku i shprehin shqetësimin në lidhje me miratimin e ndryshimit në ligjin...
12:37
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, zhvilloi sot një mëngjes pune me ish-kancelarin gjerman, Gerhard Shrëder, i cili shoqërohej prej Raporterit për Shqipërinë pranë Parlamentit Evrop...
12:27
Emri i saj është Filomena Mastromarino, por të gjithë e njohin si Milena. Nga sot do të quhet edhe “Malena puljeze” dhe është ylli i ri i filmave me drita të kuqe, së bashku...
12:23
Trajneri i Atalantës, Xhan Piero Gasperini, ka deklaruar për “Sky Sport” se për momentin portier i ekipit mbetet Etrit Berisha. “Në portë luan vetëm një person dhe për momen...
12:16
Foto ilustruese Një 56-vjeçar është arrestuar nga policia e Krujës, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Sipas burimeve zyrtare të policisë, në pranga ka rënë Kujt...
12:07
Një shqiptar u arrestua nga policia italiane, e cila e kishte ndaluar pasi e kishte pikasur teksa udhëtonte me motor me kaskë të palidhur. Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në Arezz...
12:05
Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur në qytetin Drezden në Gjermani, ku në qendër të sulmit ka qenë një xhami. Policia lokale tha sot se sulmi me bomba ka ndodhur mbrëmë von...
12:03
Policia e Tiranës ka arrestuar një 23-vjeçar, pasi është kapur me një armë pa leje në rrugët e kryeqytetit. Në pranga ka përfunduar shtetasi Juxhin Kulla, emigrant në Itali. B...
12:02
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani zhvilloi një vizitë të posaçme homazhi në Memorialin e Pentagonit në Uashington, pikërisht në vendin ku vazhdimisht nderohen dhe përkujto...
11:56
  Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në Forumin Ekonomik Shqiptaro-Gjerman. Rama ka theksuar nevojën e bashkëpunimit me Dhomën Gjermane të Tregtisë dhe ka shprehur mir...
11:54
Rritja ekonomike e Shqipërisë parashikohet të forcohet në vitin 2016, duke i hapur rrugën rritjes së punësimit dhe uljes së varfërisë. Kjo u evidentua sot gjatë prezantimit t...
11:39
Me veshje mëndafshi, me 1 mijë paund çantë dhe këpucët me taka, Amal Clooney është mjaft joshëse për tapetin e kuq. Megjithatë, avokatja e të drejtave të njeriut ka kaluar dy...
11:31
Trajneri i kombëtares angleze pritet të shkarkohet pas një skandali të madh që ka shpërthyer në Britaninë e Madhe. Tekniku Sam Allardais u ka thënë miqve të tij se i trembet nj...
11:29
Debati i parë mes kandidatëve për president të SHBA-ve është ndjekur mbrëmë nga më shumë se 100 milionë njerëz. Por një detaj që shikuesit kanë kapur te republikani Tramp ka b...
11:12
Inxhinieri dhe sipërmarrësi i një firme ndërtimi është arrestuar në Fier, pas vdekjes së një punëtori në punë. Burime zyrtare nga policia pohuan se bëhet fjalë për Bledar P...
10:59
Dy kandidatët për Shtëpinë e Bardhë u përballën mbrëmë në debatin e parë televiziv. Debati që nisi në orën 21:00 (ora 3:00 e mëngjesit në Shqipëri) u ndoq nga miliona shikue...
10:52
Nga Olsi Avdiaj Rey Manaj, Thomas Strakosha e ndonjë tjetër mund të jenë të rejat e Xhani De Biazit për dy ndeshjet e radhës me Lihtenshtejnin dhe Spanjën. Edhe p...
10:51
Një marrëveshje historike paqeje u nënshkrua nga presidenti i Kolumbisë Santos me rebelin Timoleon Jimenez, e njohur si Timoshenko. “Unë do të doja të kërkoj falje për të gjitha ...
10:50
Një investigim italian nxjerr në pah skandalet në seri për mbetjet toksike në Shqipëri që kanë hyrë gjatë viteve 2007-2008. Kompania zbulon se një biznesmen italian, i lidhur ...
10:44
Antuan Grizman ishte zbulimi i sezonit 2015-2016, evropianit. Por e tija nuk ka qenë aq e bukur, pasi konsiderohet humbësi i madh i finaleve. Në një intervistë për francezen “Le Pari...
10:41
Nga Valeria Dedaj Artisja Ema Andrea sjell në Shqipëri realitetin ballkanik. Për këtë ka përzgjedhur 11 vepra, të cilat kanë në qendër të tyre njeriun ballkani...
10:31
Një 16-vjeçar nga Siberia ka rënë nga ballkoni i shtëpisë së tij në katin e 23-të të pallatit dhe ka shpëtuar mrekullisht. Ai ndodhej në shtëpi së bashku me një vajzë dhe pë...
10:30
Në harkun kohor të tri ditëve, në “Loro Boriçi” do të zbresin dy kombëtare si ajo e Kroacisë dhe e Spanjës. Duke qenë se Shqipëria luan në transfertë kundër Lihtenshteinit,...
10:24
Dy kandidatët për Shtëpinë e Bardhë, Hillari Klinton dhe Donald Tramp, u përballën mbrëmë në debatin e parë publik, që konsiderohet si shfaqja më e madhe politike në planet. Re...
10:22
Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim për shfrytëzim prostitucioni dhe bashkëpunim me organizata kriminale në Itali. Mësohet se shtetasi Zamak...
10:07
Nga Neritan Gjergo Dhënia me koncesion e hidrocentralit Katund i Ri, pjesë e projektit elektroenergjitik të Skavicës është anuluar. Vendimi i Komisionit të Vlerës...
10:04
Në garën për diplomatin më të lartë në botë, ish-kryeministri portugez, Antonio Guterres duket se është në pozitën më të mirë për të fituar. Në raundin e pestë të vot...
10:01
Nga Nikoleta Kovaçi Arnold Kola, djali 22-vjeçar, në të njëjtin vend ku ishte ndaluar dhe arrestuar marsin e një viti më parë, dy net më parë nxitoi të përmbu...
09:59
Mbrëmja e sotme e Ligës së Kampionëve premton spektakël, ku priten përballje të fortë për raundin e dytë të fazës së grupeve. Një ndër supersfidat më të bukura pritet të...
09:52
Gjykata e Tiranës vendosi lirimin e menjëhershëm të Vladimir Gjutës, me argumentin se akuza që rëndon ndaj tij, ajo e dhunës në familje, nuk u provua gjatë hetimit paraprak. Gjyqta...
09:44
Nga Xhensila Demollaj Dikur ekzistonte një shprehje për Lushnjën, që në disa vende vazhdon ende, prej së cilës disa mburreshin dhe të tjerë turpëroheshin. “Lu...
09:38
Një sherr banal ka degjeneruar në përdorimin e mjeteve të mprehta mëngjesin e sotëm në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në afërsitë zonës së Bllokut, ku mësohet se ka mbetur i...
09:32
Njëri prej shtetasve rus, që Gjykata e Tiranës me kërkesë të Prokurorisë i ka vendosur sekuestrim preventiv si i përfshirë në transplantimin ilegal të organeve, rezulton që ketë...
09:31
Qeveria kineze ka nisur të ndërtojë autostradën më të gjatë në botë në shkretëtirë. Autostrada nis në Iner të Mongolisë në drejtim të Kinës Veriore. Autostrada 900 km sy...
09:11
Një detaj i vogël tërhoqi vëmendjen e të pranishmëve në debatin e mbrëmjes së djeshme Klinton-Tramp. Në biletat e të pranishmëve ishte ngatërruar emri i kandidates demokrate,...
09:11
Nga Elmaz Gorica Ligji për importin e mbetjeve nga jashtë vijon të mbajë të ndezur opinionin publik dhe shoqërinë civile, e cila më 1 tetor do të protestojë pë...
08:59
Ligji i importit të plehrave i amenduar nga qeveria Rama javën e shkuar është në disa aspekte më liberal edhe se ai i qeverisë Berisha duke lehtësuar importin e plehrave. Ndërsa lej...
08:58
Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, thotë se vendet e tjera e kanë eksportuar ekstremizmin e dhunshëm në Ballkan, përfshirë Kosovën, ku është shënuar përqindje e lartë ...
08:45
Nga Afrim Krasniqi Ligji mbi “plehrat” ka rikthyer debatin politik mbi mundësinë e një referendumi qytetar. Partia më e madhe e opozitës, grupe të shoqërisë c...
08:43
Karikaturë...
08:40
Nga Endrit S. Shabani Edi Rama u përpoq t’u hidhte hi syve njerëzve, duke theksuar që ligji i ri nuk lejon ardhjen e mbetjeve të rrezikshme, djegjen e mbetjeve apo ...
08:35
Qindra protestues janë mbledhur dje në mbrëmje përballë Parlamentit në Shkup, duke ndezur pishtarët për t’i dhënë fund protestës në mbështetje Katica Janevës dhe Prokurorisë...
08:30
Nga Edlira Gjoni Është e diel, dita e familjes, dhe zakonisht nuk e përziej me tjetër gjë. Por një tufë e vogël mendimesh më rrahin si çekan e s’ma lenë të ...
08:22
Nga Nikoleta Kovaçi Janë një sërë vendimesh të hedhura në publik po nuk dihet se kur do bëhen konkrete në lidhje me atë që u quajt si një prej rasteve më fla...
08:02
Një 27-vjeçar i identifikuar si Ajet Qokthi është vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm në fshatin Torovicë të Lezhës. Sipas informacioneve të policisë viktima ka qenë me fu...
07:47
1540 – Papa Pali III merr nën-juridiksion Urdhërin Jezuit – krijuar 6 vjet më parë nga Ingatius de Loyola, ushtar spanjoll i kthyer prift. Në Shqipëri ky urdhër ...
07:34
Kandidatët për president të SHBA-ve, Hillari Klinton dhe Donald Tramp, u vunë të hënën në mbrëmje ballë për ballë me njëri-tjetrin, në debatin e parë televiziv, ku pati replik...
03:18
Hillari Klinton, kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë dhe Donald Tramp, kandidati republikan për president, debatuan për të ardhmen e Shteteve të Bashkuara në duelin e par...
02:18
Te gjjtha detajet jane mbyllur tashme dhe gjithcka eshte gati per debatin qe do të zhvillohet sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dueli i parë ballë për ballë mes kandidatëv...
KM