Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklar...
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen p...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një studim i kryer së fundmi ka dalë në përfundimin se ngrënia e 10 porcioneve në ditë me f...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Botë
25.02.2017 09:48
Publikuar nga Eno Shkëmbi
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "R
25.02.2017 09:36
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në ...
24.02.2017 21:22
"Facebook", rrjeti i preferuar nga trafikantët
Rrjeti social “Facebook” është i preferuari nga trafikantët e qenieve njerëzore, për të publikuar shërbimet e tyre në vendet e origjinës së emigrantëve që duan të m...
24.02.2017 20:07
Shpërthen automjeti mes civilëve, 51 viktima në Siri
Të paktën 51 persona kanë mbetur të vrarë në fshatin e kontrolluar prej rebelëve pranë al-Bab në Siri, si pasojë e një shpërthimi të një automjeti. Lajmi është b...
24.02.2017 18:00
Arrestohet senatorja, quajti presidentin Duterte vrasës serial
Është arrestuar këtë të premte, kritikja e presidentit të Filipineve, Rodrigo Duterte, dhe luftës së tij brutale kundër drogës. Senatorja Leila de Lima është shprehur se...
24.02.2017 12:34
Conway: Trump ka marrë drejtimin e lëvizjes konservatore
Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu ...
24.02.2017 11:40
Muri dhe emigrimit, Tillerson dhe Kelly në Meksikë
Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Till...
24.02.2017 10:33
Dyshime për korrupsion kundër Martin Schulz-it
A i ka favorizuar bashkëpunëtorët e ngushtë kur ka qenë President i Parlamentit të BE kandidati për kancelar i socialdemokratëve gjermanë? Ekspertë të BE po verifikojnë ...
24.02.2017 08:56
Papa Françesku: Më mirë të jesh ateist se sa katolik i shtirur
Papa Françesku ka bërë një deklaratë me tone kritike për njerëzit që deklarohen si besimtarë katolikë, por në të vërtetë janë hipokritë. Kreu i Selisë së Shenjt...
24.02.2017 08:09
Trump dëshiron avancimin e arsenalit atomik
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se dëshiron avancimin e arsenalit atomik për të siguruar se ky armatim është në “nivelin më të lartë”. Gjat...
23.02.2017 22:06
Ish-shefi i FMN-së dënohet me 4.5 vjet burg për korrupsion
Ish-shefi i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) u dënua sot në Madrid me katër vite e gjysmë burg për përvetësim fondesh në disa banka spanjolle, që ai ka drejtuar nga viti...
23.02.2017 20:57
“Shpëtuam 2 500 emigrantë në 3 ditë”
Rojet Bregdetare të Italisë kanë thënë se kanë shpëtuar vetëm në tri ditët e fundit afërsisht 2 500 emigrantë, të cilët ishin në varka dhe se përpiqeshin të mbërri...
23.02.2017 20:45
Zbulohet varrezë masive në Siri
Trupat e 130 luftëtarëve të ekzekutuar nga rivalët xhihadistë, u gjetën në varrezë masive në veriperëndim të Sirisë. Kjo gjetje u bë një javë pas përleshjeve në pro...
23.02.2017 19:34
Kompania norvegjeze ofron bileta transatlantike për vetëm 65 dollarë
Që nga sot, nëse dëshironi të udhëtoni me avion nga Nju-Jork për në Britaninë e Madhe, bileta do t’ju kushtojë 69 dollarë. Ky lajm vjen nga “Norwegian Air Shuttle ASA...
23.02.2017 16:49
Britani e Madhe, pasojat e stuhisë “Doris” (FOTO)
Britania e Madhe është përfshirë nga moti i keq, kryesisht nga erëra të forta. Stuhia “Doris” nuk ka lënë pemë pa rrëzuar apo vënë në vështirësi ngritjen dhe ulje...
23.02.2017 16:25
Ushtria qeveritare rimerr aeroportin e Mosulit
Forcat irakiane të sigurisë kanë marrë kontrollin e aeroportit të dytë më të madh në Mosul, në vazhdën e përpjekjeve për ta shkulur atë plotësisht nga duart e Shtetit...
23.02.2017 15:19
Banjat transeksuale në shkolla, Tramp rrëzon udhëzimin e Obamës
Presidenti i SHBA-ve Donald Tramp ka tërhequr një udhëzim të paraardhësit të tij Barak Obama, që lejonte transeksualët të përdornin banjat dhe dollapët me dryn në bazë ...
23.02.2017 13:38
Trupi i pajetë i ambasadorit Churkin kthehet në Moskë
Trupi i pajetë i ambasadorit rus në OKB, Vitaly Churkin ka arritur në Moskë nga Nju-Jorku. Avioni që barte arkivolin arriti sot në Moskë, tri ditë pasi Churkin vdiq papritur...
23.02.2017 08:59
Tramp-Erdogan, ja kur do të mbahet takimi mes dy presidentëve
Një takim mes presidentit të SHBA-ve Donald Tramp dhe homologut të tij turk Rexhep Tajip Erdogan pritet të mbahet në maj, para samitit të NATO-s. Lajmi u bë me dije nga z...
23.02.2017 08:38
Gjermania kthen edhe një grup azilkërkuesish afganë
Një avion me së paku 18 azilkërkues afganë, të refuzuar nga Gjermania, është nisur për në Kabul, të mërkurën vonë. Policia tha se rreth 250 njerëz janë mbledhur n...
22.02.2017 22:01
Rikthehet frika e sulmeve terroriste në Paris
Rikthehet frika nga sulmet terroriste në Paris të Francës. Sot pasdite, në një qendër tregtare të kryeqytetit francez është gjetur një valixhe e dyshimtë. Për shkak t...
22.02.2017 21:57
Qeveria turke rikthen shaminë në ushtri
Qeveria turke ka vendosur që edhe femrat në ushtri të mbajnë shami, duke shfuqizuar kështu normën që e ndalonte atë. Sipas shtypit vendas, ushtria është institucioni i fun...
Minuta e fundit
Dhunoi bashkëshorten në sy të fëmijëve, në pranga 55-vjeçari.
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:04
Shekulli Online
Publikuar: 10:01
“Der Spiegel”: Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar BBC-në.
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "Reuters", bëri sot të ditur e përjavshmja gjermane, "Der Spiegel". “BND ka vendosur duke fill... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë.
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në mes të dy autobusëve në pjesën lindore të vendit. Autobusët ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:36
“Mielli” i gjermanit dhe kanabisi i qeverisë.
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë”. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:18
Britaniku: Jam gati të dorëzohem në Serbi për lirinë e Ramush Haradinajt.
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për vendimin e tij ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:15
Feministja proteston topless kundër Marinë Lë Penit (FOTO).
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëtare e organizatës radikale feministe “Femen” hipi mbi karrigen e saj ndërkohë që ishte toples... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Franca - Frexit - anarki financiare.
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen për Frexit, daljen e Francës nga unioni monetar. Por kjo do të ishte një katastrofë ekonomike për vendin. Për disa kandidatë për president në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Molla Dinka i medaljeve….
Nga Sevdail Hyseni Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në adresë të Myfti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:01
BDI i jep nënshkrimet Zaevit, VMRO, thirrje për mobilizim.
Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeveris... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:49
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër.
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:29
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat .
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkruan se “Shërbimi elektronik u vjen në ndihmë qytetarëve që të d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:05
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë.
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, këtë vit ai do të fillojë që në mars. Zv/drejtori i Institutit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:53
Çfarë ka ndodhur më 25 shkurt?.
1570 – Mbretëresha Elizabeth I e Anglisë, çkishërohet nga Papa Pius V – Për të ardhur në fron, ajo kishte ekzekutuar kushërirën e vet, Mari, mbretëreshë e skocezëve. Gjatë mbretërimit të Elizabetës së parë – deri në vdekje e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:36
Horoskopi, 25 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Dita do të nisë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje në sajë të ndikimit të Hënës. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe dëgjoni këshillat dhe idetë e të tjerëve. Demi 21/4 - 21/5 Ndikimi i Uranit do... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:30
Kronikë
Publikuar më 25.02.2017 10:04 / Eno Shkëmbi
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër
Ekonomi
Publikuar më 22.02.2017 15:17 / Eno Shkëmbi
Monedha vendase ka zbritur sot nën 135 lekë, për herë të parë gjatë këtij viti, ndërsa dollari ka kërcyer në mbi 128 lekë. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 134.99 lekë, 0.14 lekë më pak se
Kulturë
Publikuar më 24.02.2017 00:23 / Dionis Xhafa
IFACCA është themeluar në vitin 2000 dhe ka selinë në Sidnej të Australisë. Kosova anëtarësohet edhe në një mekanizëm ndërkombëtar kulturor. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka marrë konfirmimin për anëtarësim në Feder
  • Analisti Fatos Lubonja, nisur nga eksperienca personale, jo vetëm vë në diskutim mënyrën e ndërtimit të këtyre librave me dokumente, nga ana e autorit të tyre (bëhet fjalë për atë me autor Dashnor Kaloçin), por është shprehur edhe se
Sociale
Publikuar më 24.02.2017 17:15 / Elidona Syla
Është nënshkruar në Fier nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi me kryetarët e bashkive, “Pakti i Mirëqenies Sociale”. Nga Fieri, Klosi komentoi protestën e Partisë Demokratike duke thënë se, “Vetting-u po e m
Extra
Publikuar më 24.02.2017 15:31 / Jola Alimemaj
Shpesh realizojmë foto me 2 gishta, pra në formë "V"-je. Por s'duhet ta bëni më! Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se nëse realizoni foto të tilla, në një distancë prej më pak se 3 metra, kriminelët mund të marrin informacion në
  • Ajo është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë. Padyshim që është edhe një nga anijet më të njohur anë botë. Bëhet fjalë për Titanikun. Anija e Titanikut u mbyt pasi u përplas me një ajsberg ndërsa udhëtont
  • Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu deklaroi Kellyanne Conway një prej këshilltarëve kryesore të Pres
  • Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson dhe shefi i Sigurisë Kombëtare, John Kelly kanë mbërritur n
KM