Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklar...
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen p...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një studim i kryer së fundmi ka dalë në përfundimin se ngrënia e 10 porcioneve në ditë me f...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Kosovë
25.02.2017 09:15
Publikuar nga Eno Shkëmbi
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në
24.02.2017 15:17
Mesiç: Miku im Haradinaj shumë shpejt do të kthehet në Kosovë
Ish-presidenti kroat, Stipe Mesiç, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, ka vizituar sot partinë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ku i ka dhënë mbështetj...
23.02.2017 17:59
Demarkacioni nuk i garanton Kosovës heqjen e vizave
Luftimi i korrupsionit mund të paraqitet si kusht edhe më i rëndësishëm sesa demarkacioni i kufirit me Malin e Zi, në procesin liberalizimit të vizave për Kosovën, thonë n...
23.02.2017 16:49
Protesta të ashpra në Paris, policia hedh gaz lotsjellës kundër studentëve
Policia përdori gaz lotsjellës kundër studentëve në Paris, të cilët bllokuan 16 shkolla të mesme, në shenjë proteste ndaj përdhunimit të dyshuar të një afrikano-amerik...
23.02.2017 15:48
Çështja Haradinaj, shqiptarët protestojnë sërish
Shqiptarët i rikthehen protestave për çështjen Haradinaj. Këshilli Organizativ i protestës për lirimin e kreut të AAK-së do të organizojë një tubim më datë 25 shkurt, ...
22.02.2017 22:17
Paralajmërohen vrasje të deputetëve për demarkacionin
Ky mesazh i është dërguar një deputeteje të koalicionit qeverisës Një deputete e koalicionit qeverisës të vendit ka marrë një kërcënim me vrasje, në prag të votimit t...
22.02.2017 11:32
Veseli takon Trump-in: SHBA-të mbështesin Kosovën
Kryetari i Kuvendit të Kosovës është lideri i parë nga shtetet e Ballkanit që është takuar me presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Ves...
22.02.2017 00:05
Këshilltari për siguri i Trump për Kosovën: Ushtria serbe dëboi shqiptarët...
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka caktuar gjeneralin Herbert Raymond McMaster këshilltar për siguri kombëtare, i cili ka zëvendësuar ish-këshilltarin e d...
21.02.2017 17:42
Ymeri: Mos t’iu shkojë ndërmend ta shisni Kosovën
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri ka përmendur një sërë arsyesh se përse sipas tij, demarkacioni i kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi nuk mund të jetë kusht pë...
21.02.2017 16:57
Radikalizmi islamik në Kosovë ka ardhur bashkë me shërbimet e spiunazhit
Radikalizmi islamik në Kosovë ka buruar pas luftës në Kosovë dhe elemente të kësaj dukurie negative i kanë sjellë organizatat e huaja të spiunazhit për ta dëmtuar imazhi...
21.02.2017 16:36
Thaçi akuzon opozitën: Vizat nuk liberalizohen për shkak të saj
Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”, ku nënvizon se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës ësht...
21.02.2017 16:32
Nishani-Veselit: Definimi i kufijve me fqinjët, përgjegjësi e Kosovës
Presidenti Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Republik...
21.02.2017 16:14
Opozita nuk i pranon gjetjet e Komisionit, vazhdon kundërshtimin e demarkacionit
Prezantimi i gjetjeve të Komisionit shtetëror për matjen e territorit, sipas të cilave, Kosova nuk ka humbur territor me marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi...
20.02.2017 18:10
Paralajmërimi i NYT: Rusia po nxit konflikte në Kosovë
Gazeta e njohur ndërkombëtare “New York Times” ka shkruar një artikull në lidhje me situatën në Ballkan dhe sidomos në Kosovë. Në artikull thuhet se Moska ka ndikuar ne...
20.02.2017 08:18
Veseli vizitë zyrtare në Shqipëri, takohet me krerët e shtetit dhe politikës
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nis sot një vizitë dyditore në Shqipëri. Siç njoftohet nga zyra për media e Kuvendit të Kosovës, gjatë vizitës kryeparla...
19.02.2017 22:19
Ligjvënësit amerikanë theksojnë përkushtimin ndaj Kosovës
 Një delegacion i ligjvënësve amerikanë që po qëndron për një vizitë në Prishtinë, siguroi mikpritësit për përkushtimin e Shteteve të Bashkuara ndaj pavarësisë së...
19.02.2017 21:24
Arrestohen tre persona për heqje të flamurit të Turqisë në Prizren
Aktin e kishte dënuar edhe KDTP-ja e Mahir Jagcilarit, duke e cilësuar këtë si sulm jo vetëm ndaj Turqisë, por edhe ndaj komunitetit turk në Kosovë. Tre persona janë arr...
19.02.2017 17:09
Mustafa: Demarkacioni ka për t’u realizuar
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka folur sërish për çështjen e demarkacionit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook...
19.02.2017 14:32
Thaçi: Kosova i plotëson kushtet për INTERPOL
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ka zhvilluar një takim me sekretarin e Përgjithshëm të INTERPOL-it, J...
18.02.2017 22:54
BE të mos mbyllë sytë para Ballkanit
Zhvillimet e javëve të fundit në Ballkan e kanë rikthyer vëmendjen e mediave sërish tek fëmija problematik i Europës. “Der Standard” në Vjenë analizon të shtunën (18...
18.02.2017 20:45
Kongresistët amerikanë në Prishtinë, interesohen për demarkacionin dhe dialogun
Një delegacion i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, republikanë dhe demokratë, po qëndron në Kosovë. Në ditën e parë të vizitës, ky delegacion i kryesuar nga kongre...
18.02.2017 17:50
Thaçi merr pjesë në Konferencën e Sigurisë së Mynihut
Në konferencën e sigurisë në Mynih po merr pjesë edhe një delegacion i lartë nga Kosova. Sipas një njoftimi zyrtar, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjinat e ...
Minuta e fundit
“Rama më hoqi nga puna dhe më futi në borxhe”.
Nga Isuf Kurtaj Në çadrën e ngritur nga opozita në Bulevardin e Tiranës, përballë kryeministrisë ka prej atyre qytetarëve që qëndrojë aty që prej ditës së parë. Astrit Sulaj, babai i dy fëmijëve, ish-oficer i burgjeve, është nj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:06
Dhunoi bashkëshorten në sy të fëmijëve, në pranga 55-vjeçari.
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:04
Shekulli Online
Publikuar: 10:01
“Der Spiegel”: Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar BBC-në.
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "Reuters", bëri sot të ditur e përjavshmja gjermane, "Der Spiegel". “BND ka vendosur duke fill... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë.
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në mes të dy autobusëve në pjesën lindore të vendit. Autobusët ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:36
“Mielli” i gjermanit dhe kanabisi i qeverisë.
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë”. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:18
Britaniku: Jam gati të dorëzohem në Serbi për lirinë e Ramush Haradinajt.
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për vendimin e tij ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:15
Feministja proteston topless kundër Marinë Lë Penit (FOTO).
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëtare e organizatës radikale feministe “Femen” hipi mbi karrigen e saj ndërkohë që ishte toples... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Franca - Frexit - anarki financiare.
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen për Frexit, daljen e Francës nga unioni monetar. Por kjo do të ishte një katastrofë ekonomike për vendin. Për disa kandidatë për president në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Molla Dinka i medaljeve….
Nga Sevdail Hyseni Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në adresë të Myfti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:01
BDI i jep nënshkrimet Zaevit, VMRO, thirrje për mobilizim.
Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeveris... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:49
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër.
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:29
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat .
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkruan se “Shërbimi elektronik u vjen në ndihmë qytetarëve që të d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:05
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë.
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, këtë vit ai do të fillojë që në mars. Zv/drejtori i Institutit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:53
Çfarë ka ndodhur më 25 shkurt?.
1570 – Mbretëresha Elizabeth I e Anglisë, çkishërohet nga Papa Pius V – Për të ardhur në fron, ajo kishte ekzekutuar kushërirën e vet, Mari, mbretëreshë e skocezëve. Gjatë mbretërimit të Elizabetës së parë – deri në vdekje e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:36
Horoskopi, 25 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Dita do të nisë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje në sajë të ndikimit të Hënës. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe dëgjoni këshillat dhe idetë e të tjerëve. Demi 21/4 - 21/5 Ndikimi i Uranit do... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:30
Kronikë
Publikuar më 25.02.2017 10:04 / Eno Shkëmbi
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër
Ekonomi
Publikuar më 22.02.2017 15:17 / Eno Shkëmbi
Monedha vendase ka zbritur sot nën 135 lekë, për herë të parë gjatë këtij viti, ndërsa dollari ka kërcyer në mbi 128 lekë. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 134.99 lekë, 0.14 lekë më pak se
Kulturë
Publikuar më 24.02.2017 00:23 / Dionis Xhafa
IFACCA është themeluar në vitin 2000 dhe ka selinë në Sidnej të Australisë. Kosova anëtarësohet edhe në një mekanizëm ndërkombëtar kulturor. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka marrë konfirmimin për anëtarësim në Feder
  • Analisti Fatos Lubonja, nisur nga eksperienca personale, jo vetëm vë në diskutim mënyrën e ndërtimit të këtyre librave me dokumente, nga ana e autorit të tyre (bëhet fjalë për atë me autor Dashnor Kaloçin), por është shprehur edhe se
Sociale
Publikuar më 24.02.2017 17:15 / Elidona Syla
Është nënshkruar në Fier nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi me kryetarët e bashkive, “Pakti i Mirëqenies Sociale”. Nga Fieri, Klosi komentoi protestën e Partisë Demokratike duke thënë se, “Vetting-u po e m
Extra
Publikuar më 24.02.2017 15:31 / Jola Alimemaj
Shpesh realizojmë foto me 2 gishta, pra në formë "V"-je. Por s'duhet ta bëni më! Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se nëse realizoni foto të tilla, në një distancë prej më pak se 3 metra, kriminelët mund të marrin informacion në
  • Ajo është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë. Padyshim që është edhe një nga anijet më të njohur anë botë. Bëhet fjalë për Titanikun. Anija e Titanikut u mbyt pasi u përplas me një ajsberg ndërsa udhëtont
  • Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu deklaroi Kellyanne Conway një prej këshilltarëve kryesore të Pres
  • Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson dhe shefi i Sigurisë Kombëtare, John Kelly kanë mbërritur n
KM