Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklar...
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen p...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një studim i kryer së fundmi ka dalë në përfundimin se ngrënia e 10 porcioneve në ditë me f...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Kronikë
25.02.2017 10:04
Publikuar nga Eno Shkëmbi
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij ë
25.02.2017 08:29
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe d...
24.02.2017 22:25
Turku dhe shqiptari kapen me drogë në makinë, gati për ta shpërndarë
Teksa qëndronin në një makinë, të parkuar në një zonë të Milanos, ndoshta në pritje të klientëve për t’iu shitur drogën, policia italiane ka arrestuar dy persona. ...
24.02.2017 21:56
Historia e një familjeje, të rrezikuar nga shtëpia e të dhunuar nga babai
Një nënë me probleme shëndetësore dhe dy fëmijët nga fshati Vlashuk i Kuçovës rrezikojnë jetën nga amortizimi i banesës dhe skamja e madhe. Që prej vitit 2013, familja ...
24.02.2017 21:04
Tiranë, persona të maskuar e të armatosur grabisin një dyqan
Persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një dyqan interneti, mbrëmjen e sotme në Tiranë. Nga informacionet e para bëhet e ditur se grabitja ka ndodhur në rrug...
24.02.2017 20:52
Shqiptari tmerron kalimtarët në Itali, policia i vë prangat duke përdorur spraj djegës (VIDEO)
Një shtetas shqiptar ka tmerruar banorët në Varese të Italisë duke dalë totalisht jashtë kontrollit. Shtypi italian ka njoftuar se shqiptari identiteti i të cilit nuk bëhet...
24.02.2017 18:33
Kamioni aksidenton për vdekje kalimtarin, ndalohet shoferi
Foto ilustruese Rreth orës 16:30 të ditës së sotme ka ndodhur një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Qesarat të Sarandës. Pol...
24.02.2017 16:51
Itali, arrestohet hajduti akrobat shqiptar
Policia italiane ka arrestuar një 33-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet për vjedhje. Në pranga ka përfunduar Gjergji Rika, me banim në Xhenova. Shtypi italian shkruan se shqipt...
24.02.2017 16:02
Zbulohen pazaret/ Si drejtuesit e burgjeve kërkonin 20 % nga tenderi i ushqimeve
Artur Zoto, ish-drejtori i përgjithshëm i Burgjeve mohon akuzën e “korrupsionit” në bashkpëunim. Para gjyqtarit të masave, që zhvilloi seancën me dyer të mbyllura, ish...
24.02.2017 15:25
Itali, 3 shqiptarë midis 7 të arrestuarve për trafik kokaine
Policia italiane ka finalizuar me sukses operacionin “Karavan” në qytetin e Udines, ku janë arrestuar 7 persona, anëtarë të një bande që merrej me trafikimin ndërkombët...
24.02.2017 13:28
Tentuan të korruptonin policinë, arrestohen në flagrancë shtetasit (VIDEO)
Dy shtetas janë arrestuar në flagrancë pasi tentuan të korruptonin punonjësit e Policisë Rrugore me qëllim shmangien e masës administrative. Specialistët e Sektorit për...
24.02.2017 12:31
Krimet e Rënda lënë në arrest me burg ish-drejtorin e Burgjeve Artur Zoto
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë  “arrest me burg” për ish-drejtorin e përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto. Ky i fundit akuzohet për marr...
24.02.2017 12:08
Kapen 35 kg kanabis në Mirditë, arrestohen tre persona
Policia e Lezhës sekuestroi një sasi prej 35 kg lëndë narkotike falë operacionit të koduar “Pritja”. Në flagrancë u arrestuan shtetasit: Nikoll Prenga, 33 vjeç, Marjan ...
24.02.2017 11:48
I vihen kallëpe tritoli pallatit 20-katësh te Shkëmbi i Kavajës
6 kallëpe të dyshuara me lëndë plasëse u gjenden në lagjen nr. 13 te Shkëmbi i Kavajës, në katin e 18-të të një godine 20-katëshe. Kallëpet i ishin vënë një bizn...
24.02.2017 11:22
Shpërthehet me eksploziv makina në Fushë-Krujë (FOTO)
Një makinë tip “Peugeot” është shpërthyer me eksploziv në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Borizanë të Krujës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth or...
24.02.2017 11:15
Krimet e Rënda lënë në burg 4 të dyshuarit për grabitjen në Qafë Kashar
Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot masën e sigurisë “Arrest me burg” për katër autorët e dyshuar për grabitjen e bujshme të bankës në Qafë Kashar. Në bur...
24.02.2017 10:17
Djali i deputetit godet me grushte bashkëmoshatarin, përfundon në komisariat
Djali i deputetit Mhill Fufi ka sërish probleme me policinë. Mësohet se uniformat blu kanë nisur hetimet mbi të pasi së bashku me një shok ai ka goditur me grushte një bashk...
24.02.2017 10:11
Nxitën të miturën të kryejë marrëdhënie seksuale, në pranga 37-vjeçari e 17-vjeçarja
Janë arrestuar sot nga policia shtetasit Dritan Toska, 37 vjeç, si dhe K. H., 17 vjeçe, pasi kanë nxitur një të mitur të kryente marrëdhënie seksuale. “Arrestimi i kë...
24.02.2017 09:50
Thirret në Prokurori drejtori i Policisë së Burgjeve
Është thirrur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda drejtori i Policisë së Burgjeve Petrit Kaloshaj. “Shekulli” mëson se Kaloshaj do të pyetet rreth aferave korruptive ...
24.02.2017 09:19
Grabitet me armë një karburant, hajdutët qëllojnë policinë
Një tjetër grabitje me armë ka ndodhur gjatë orëve të natës në një pikë karburanti në rrugën kombëtare Korçë-Kapshticë. Burime nga policia thanë se grabitja ka n...
24.02.2017 08:42
Aksioni masiv kundër kultivimit të kanabisit, ja detajet (FOTO/VIDEO)
Një operacion masiv dyditor për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike është organizuar në mbarë vendin. Operacioni nisi mëngjesin e datës 22 shkurt dhe përfundoi ...
23.02.2017 21:32
“Fiks Fare”, mësuesja mallkon dhe kërcënon nxënësit në shkollën e Surrelit
“Fiks Fare” denoncoi këtë të enjte një skandal të ndodhur në një shkollë 9-vjeçare të Tiranës. Kamerat e “Fiksit” kanë filmuar një mësuese të ciklit të ulët...
Minuta e fundit
“Rama më hoqi nga puna dhe më futi në borxhe”.
Nga Isuf Kurtaj Në çadrën e ngritur nga opozita në Bulevardin e Tiranës, përballë kryeministrisë ka prej atyre qytetarëve që qëndrojë aty që prej ditës së parë. Astrit Sulaj, babai i dy fëmijëve, ish-oficer i burgjeve, është nj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:06
Dhunoi bashkëshorten në sy të fëmijëve, në pranga 55-vjeçari.
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:04
Shekulli Online
Publikuar: 10:01
“Der Spiegel”: Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar BBC-në.
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "Reuters", bëri sot të ditur e përjavshmja gjermane, "Der Spiegel". “BND ka vendosur duke fill... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë.
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në mes të dy autobusëve në pjesën lindore të vendit. Autobusët ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:36
“Mielli” i gjermanit dhe kanabisi i qeverisë.
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë”. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:18
Britaniku: Jam gati të dorëzohem në Serbi për lirinë e Ramush Haradinajt.
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për vendimin e tij ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:15
Feministja proteston topless kundër Marinë Lë Penit (FOTO).
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëtare e organizatës radikale feministe “Femen” hipi mbi karrigen e saj ndërkohë që ishte toples... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Franca - Frexit - anarki financiare.
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen për Frexit, daljen e Francës nga unioni monetar. Por kjo do të ishte një katastrofë ekonomike për vendin. Për disa kandidatë për president në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Molla Dinka i medaljeve….
Nga Sevdail Hyseni Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në adresë të Myfti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:01
BDI i jep nënshkrimet Zaevit, VMRO, thirrje për mobilizim.
Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeveris... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:49
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër.
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:29
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat .
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkruan se “Shërbimi elektronik u vjen në ndihmë qytetarëve që të d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:05
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë.
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, këtë vit ai do të fillojë që në mars. Zv/drejtori i Institutit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:53
Çfarë ka ndodhur më 25 shkurt?.
1570 – Mbretëresha Elizabeth I e Anglisë, çkishërohet nga Papa Pius V – Për të ardhur në fron, ajo kishte ekzekutuar kushërirën e vet, Mari, mbretëreshë e skocezëve. Gjatë mbretërimit të Elizabetës së parë – deri në vdekje e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:36
Horoskopi, 25 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Dita do të nisë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje në sajë të ndikimit të Hënës. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe dëgjoni këshillat dhe idetë e të tjerëve. Demi 21/4 - 21/5 Ndikimi i Uranit do... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:30
Kronikë
Publikuar më 25.02.2017 10:04 / Eno Shkëmbi
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër
Ekonomi
Publikuar më 22.02.2017 15:17 / Eno Shkëmbi
Monedha vendase ka zbritur sot nën 135 lekë, për herë të parë gjatë këtij viti, ndërsa dollari ka kërcyer në mbi 128 lekë. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 134.99 lekë, 0.14 lekë më pak se
Kulturë
Publikuar më 24.02.2017 00:23 / Dionis Xhafa
IFACCA është themeluar në vitin 2000 dhe ka selinë në Sidnej të Australisë. Kosova anëtarësohet edhe në një mekanizëm ndërkombëtar kulturor. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka marrë konfirmimin për anëtarësim në Feder
  • Analisti Fatos Lubonja, nisur nga eksperienca personale, jo vetëm vë në diskutim mënyrën e ndërtimit të këtyre librave me dokumente, nga ana e autorit të tyre (bëhet fjalë për atë me autor Dashnor Kaloçin), por është shprehur edhe se
Sociale
Publikuar më 24.02.2017 17:15 / Elidona Syla
Është nënshkruar në Fier nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi me kryetarët e bashkive, “Pakti i Mirëqenies Sociale”. Nga Fieri, Klosi komentoi protestën e Partisë Demokratike duke thënë se, “Vetting-u po e m
Extra
Publikuar më 24.02.2017 15:31 / Jola Alimemaj
Shpesh realizojmë foto me 2 gishta, pra në formë "V"-je. Por s'duhet ta bëni më! Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se nëse realizoni foto të tilla, në një distancë prej më pak se 3 metra, kriminelët mund të marrin informacion në
  • Ajo është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë. Padyshim që është edhe një nga anijet më të njohur anë botë. Bëhet fjalë për Titanikun. Anija e Titanikut u mbyt pasi u përplas me një ajsberg ndërsa udhëtont
  • Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu deklaroi Kellyanne Conway një prej këshilltarëve kryesore të Pres
  • Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson dhe shefi i Sigurisë Kombëtare, John Kelly kanë mbërritur n
KM