Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklar...
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen p...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një studim i kryer së fundmi ka dalë në përfundimin se ngrënia e 10 porcioneve në ditë me f...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Politikë
24.02.2017 22:04
Publikuar nga Elidona Syla
Teksa u ka dhënë përgjigje thashethemeve që qarkullojnë se ai do të kandidojë për president të Shqipërisë, ka dhënë përgjigjen sipas tij
24.02.2017 21:45
A do të takohet Basha me Metën për qeverinë teknike? Ja përgjigja e kreut të LSI-së
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta u ka kthyer përgjigje thashethemeve që po qarkullojnë këto ditë se mes tij, pas darkës në Kryeministri me Edi Ramën, ...
24.02.2017 20:30
Bushati: Thirrjet për destabilitet, për të bllokuar reformën në drejtësi
Nga Shkodra, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati deklaroi se thirrjet e Bashkës për destabilitet janë thirrje për të bllokuar reformën në drejtësi. Sipas tij, këto thirrje n...
24.02.2017 19:03
Bregu: Pro protestës, por kundër bojkotimit të zgjedhjeve
Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu i është bashkuar sot çadrës së protestuesve të opozitës, të cilët kanë shtatë ditë që protestojnë para Kryeministrisë....
24.02.2017 18:19
“Gëllçi o pleh, do të tërheqim zvarrë”/Ja si i përgjigjet drejtori i RTSH-së Bashës
Ka reaguar në lidhje me akuzat dhe deklaratat e forta të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, drejtori i Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi. Nga çadra para Kryeministr...
24.02.2017 16:03
Lu apel të rinjve: Studioni në SHBA e kthehuni në atdhe
Ambasadori amerikan Donald Lu në një diskutim me maturantët, ka mbajtur veshur fanellën e universitetit të mirënjohur amerikan Princeton, ku ka studiuar për 8 vite. Në in...
24.02.2017 14:20
Rama në Vlorë: Procesi i hyrjes në universitet nuk lë shteg për korrupsion
Në një takim në Universitetin e Vlorës, kryeministri Edi Rama deklaroi se askush nuk hyn dot në universitet me mik ose me para, pasi sipas tij, sistemi i ri nuk e lejon këtë ...
24.02.2017 13:48
Manjani: Kundërshtarët i kanos hashashi, zyrtarët Vetingu
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani thotë se vendimet e Gjykatës dhe të Prokurorisë nuk zbatohet dhe se ai pak shtet që ishte nuk ekziston. “Vendimet e gjykatës dhe ...
24.02.2017 13:10
Basha: Ambasadori amerikan t’i heqë vizën Ramës dhe Tahirit
Kreu i PD-së Lulzim Basha i bëri sot thirrje ambasadorit amerikan Donald Lu që t’i heqë vizën Edi Ramës dhe Sajmir Tahirit. Në fjalimin e mbajtur sot para protestuesve k...
24.02.2017 13:01
Basha-drejtorit të RTSH-së: O pleh, do të tërheqim zvarrë!
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka ashpërsuar gjuhën në ditën e 7 të protestës opozitare para Kryeministrisë. Basha iu drejtua drejtorit të RTSH-së Thoma Gëllçi me fjalët...
24.02.2017 12:24
Basha: Rama e ndan pasurinë e shqiptarëve me 5 oligarkë
Ka hyrë në ditën e shtatë protesta e opozitës përballë Kryeministrisë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Kreu i opozitës Lulzim Basha zhvilloi bashkëbisedim me ...
24.02.2017 11:32
“Në Shqipëri qarkullojnë 2 miliardë euro para të pista”, Tahiri takon Borchardt
Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri po zhvillon një takim me kreun e prezencës së OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt. Takimi vjen vetëm një ditë pas deklaratës së amba...
24.02.2017 11:04
Deklaratat e kreut të Antimafies italiane, reagon ministri Tahiri
Një ditë pas deklaratës së fortë të kreut të Antimafies italiane Franco Roberti, i cili tha se sasia e kultivimit të kanabisit në Shqipëri është trefishuar, ka reaguar M...
24.02.2017 10:41
Rama ngre alarmin: Mos na braktisni! Mos na lini të biem në duart e rusëve!
Në një intervistë të dhënë për gazetën britanike “The Telegraph”, kryeministri Edi Rama flet për rrezikun rus nga Ballkan dhe frikën e largimit të vëmendjes amerikan...
24.02.2017 10:01
KQZ vendos sot mbi mandatin e Armando Prengës
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendosë sot për mandatin e deputetit të Partisë Socialiste Armando Prenga. Vendimi vjen pas kërkesës së Prokurorisë për heqjen e manda...
23.02.2017 23:34
Basha shkel rregullat, gazetari Blendi Fevziu kërkon të mbyllet emisioni
Emisioni “Opinion” i mbrëmjes së sotme është zhvendosur në çadrat e protestës së opozitës. Teksa gazetari Blendi Fevziu ishte duke intervistuar liderin e opozitës Lul...
23.02.2017 23:05
Topalli kundër Bashës: Zgjedhjet nuk i bojkotuam as në vitin 1997
Protesta e opozitës dhe çadra e ngritur në bulevard është një nga temat e emisionit të sotëm “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në “News 24”. E ftuar në...
23.02.2017 22:50
Basha: Hiqni vizat për Ramën dhe Tahirin, ja provat për ta
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Opinion” është shprehur se ka ardhur koha që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të heqin ...
23.02.2017 21:34
Kreu i Antimafies së Italisë: Më e lehtë është të kultivosh kanabis në Shqipëri se në Afrikë
Kreu i Drejtorisë Kombëtare të Antimafias, Franco Roberti ka zbritur në Tiranë për të dhënë sinjale të forta se kultivimi i hashashit duhet parandaluar me çdo kusht. N...
23.02.2017 21:16
Basha: Do të përmbysim Republikën e Krimit
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sonte, në studion e emisionit “Opinion” e cila është zhvendosur në “Çadrën e Lirisë” përballë Kryeministrisë, ka deklaru...
23.02.2017 21:06
Patozi: PD nuk kthehet mbrapsht, nuk ka më vend për koncesion
Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi deklaroi se kauza e opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe protesta tregojnë një forcë të madhe se nuk janë ‘them...
23.02.2017 20:24
Balla: PD kundër reformës në drejtësi, votoi pas presionit ndërkombëtar
Deputeti socialist, Taulant Balla ka folur në rubrikën ‘Opinion’ në ‘Neës24’ për reformën në drejtësi, vettingun dhe protestën e opozitës. Balla tha se opozita boj...
Minuta e fundit
Dhunoi bashkëshorten në sy të fëmijëve, në pranga 55-vjeçari.
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:04
Shekulli Online
Publikuar: 10:01
“Der Spiegel”: Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar BBC-në.
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "Reuters", bëri sot të ditur e përjavshmja gjermane, "Der Spiegel". “BND ka vendosur duke fill... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë.
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në mes të dy autobusëve në pjesën lindore të vendit. Autobusët ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:36
“Mielli” i gjermanit dhe kanabisi i qeverisë.
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë”. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:18
Britaniku: Jam gati të dorëzohem në Serbi për lirinë e Ramush Haradinajt.
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për vendimin e tij ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:15
Feministja proteston topless kundër Marinë Lë Penit (FOTO).
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëtare e organizatës radikale feministe “Femen” hipi mbi karrigen e saj ndërkohë që ishte toples... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Franca - Frexit - anarki financiare.
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen për Frexit, daljen e Francës nga unioni monetar. Por kjo do të ishte një katastrofë ekonomike për vendin. Për disa kandidatë për president në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Molla Dinka i medaljeve….
Nga Sevdail Hyseni Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në adresë të Myfti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:01
BDI i jep nënshkrimet Zaevit, VMRO, thirrje për mobilizim.
Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeveris... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:49
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër.
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:29
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat .
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkruan se “Shërbimi elektronik u vjen në ndihmë qytetarëve që të d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:05
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë.
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, këtë vit ai do të fillojë që në mars. Zv/drejtori i Institutit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:53
Çfarë ka ndodhur më 25 shkurt?.
1570 – Mbretëresha Elizabeth I e Anglisë, çkishërohet nga Papa Pius V – Për të ardhur në fron, ajo kishte ekzekutuar kushërirën e vet, Mari, mbretëreshë e skocezëve. Gjatë mbretërimit të Elizabetës së parë – deri në vdekje e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:36
Horoskopi, 25 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Dita do të nisë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje në sajë të ndikimit të Hënës. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe dëgjoni këshillat dhe idetë e të tjerëve. Demi 21/4 - 21/5 Ndikimi i Uranit do... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:30
Kronikë
Publikuar më 25.02.2017 10:04 / Eno Shkëmbi
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër
Ekonomi
Publikuar më 22.02.2017 15:17 / Eno Shkëmbi
Monedha vendase ka zbritur sot nën 135 lekë, për herë të parë gjatë këtij viti, ndërsa dollari ka kërcyer në mbi 128 lekë. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 134.99 lekë, 0.14 lekë më pak se
Kulturë
Publikuar më 24.02.2017 00:23 / Dionis Xhafa
IFACCA është themeluar në vitin 2000 dhe ka selinë në Sidnej të Australisë. Kosova anëtarësohet edhe në një mekanizëm ndërkombëtar kulturor. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka marrë konfirmimin për anëtarësim në Feder
  • Analisti Fatos Lubonja, nisur nga eksperienca personale, jo vetëm vë në diskutim mënyrën e ndërtimit të këtyre librave me dokumente, nga ana e autorit të tyre (bëhet fjalë për atë me autor Dashnor Kaloçin), por është shprehur edhe se
Sociale
Publikuar më 24.02.2017 17:15 / Elidona Syla
Është nënshkruar në Fier nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi me kryetarët e bashkive, “Pakti i Mirëqenies Sociale”. Nga Fieri, Klosi komentoi protestën e Partisë Demokratike duke thënë se, “Vetting-u po e m
Extra
Publikuar më 24.02.2017 15:31 / Jola Alimemaj
Shpesh realizojmë foto me 2 gishta, pra në formë "V"-je. Por s'duhet ta bëni më! Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se nëse realizoni foto të tilla, në një distancë prej më pak se 3 metra, kriminelët mund të marrin informacion në
  • Ajo është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë. Padyshim që është edhe një nga anijet më të njohur anë botë. Bëhet fjalë për Titanikun. Anija e Titanikut u mbyt pasi u përplas me një ajsberg ndërsa udhëtont
  • Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu deklaroi Kellyanne Conway një prej këshilltarëve kryesore të Pres
  • Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson dhe shefi i Sigurisë Kombëtare, John Kelly kanë mbërritur n
KM