Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklar...
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen p...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një studim i kryer së fundmi ka dalë në përfundimin se ngrënia e 10 porcioneve në ditë me f...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Soft
25.02.2017 09:07
Publikuar nga Eno Shkëmbi
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëta
24.02.2017 22:48
U dashurua me zërin e saj në telefon, por u shokua kur mori vesh të vërtetën
Kur Sofian Loho Dandel mori një telefonatë gabimisht nga grua e cila kishte ngatërruar numirn, ai kurrë nuk do ta imagjinonte se biseda e tyre do të zgjaste plot një orë, mad...
24.02.2017 21:42
E gjeni çfarë fshihet në xhungël? (FOTO)
Kohët e fundit publikohen lojëra të ndryshme në internet, për syrin dhe mendjen. Një ndër lojërat e populluara është “gjej çfarë është fshehur”. “Daily Mail...
24.02.2017 20:14
17 muzetë më të bukur në botë (FOTO)
Muzetë ngelen gjithmonë një nga vendet më të rëndësishme për tu vizituar pasi aty qëndron një pjesë e mirë e historisë së atij vendi. Që nga muzetë historikë në...
24.02.2017 19:56
Kim Kardashian zbulon më shumë se duhet me veshjen e saj (FOTO)
Ajo nuk ka qenë asnjëherë e turpshme për të treguar çdo centimetër të trupit të saj. Dhe këtë herë një nga personazhet më të njohur, Kim Kardashian ka zbuluar ndos...
24.02.2017 19:48
Kush dëshiron një buqetë me trëndafila të tillë? (FOTO)
Shpeshherë është paksa e vështirë që gjesh dhuratën e duhur për personat e dashur. Por për një kinez duket se është e thjesht fare. Ai ka provuar se mund të jetë tepë...
24.02.2017 17:56
Shefin e zë gjumi në punë, ja çfarë i bëjnë punonjësit (FOTO)
Teksa themeluesi dhe shefi ekzekutiv i një kompanie, mendoi të bënte “një sy gjumë” në zyrë, nuk do vepronte kështu nëse do kishte parë se çfarë do i bënin punonj...
24.02.2017 17:42
Diferenca ideale mes gjatësisë së mjekrës dhe flokëve (FOTO)
Meshkujt kanë hasur gjithmonë në vështirësi sa i përket gjatësisë që ata duhet të mbajnë mes flokëve dhe mjekrës për të pasur një luk më të bukur. Xhastin Timbe...
24.02.2017 17:36
Disa arsye se pse është mirë të jetosh në shtëpi të vogël
Zakonisht kur pyetet një njeri nëse i pëlqen të jetojë në një shtëpi të madhe apo të vogël, përgjigja do të jetë e madhe. Në fakt nuk është gjithmonë më e mirë n...
24.02.2017 16:40
10 ndërtesat më të larta në botë të pa ndërtuara ende (FOTO)
Frank Lloyd Wright dikur propozoi ndërtesën “The Illionois”, e cila do të ishte me e larta në vend dhe do të ndërtohej pranë liqenit të Miçigan, po ishte një projekt i...
24.02.2017 16:08
Ja si mund të humbisni peshë lehtësisht (VIDEO)
Kjo supervideo ju tregon se si mund të humbisni peshë. Ju harxhoni orë e orë të tëra në palestër, në dieta të rrepta, por përsëri s'keni rezultat. Ja cili është ...
24.02.2017 15:48
Moment i frikshëm/Kur “vdekja” të kalon pranë (VIDEO)
Një peshkaqen i bardhë është filmuar nga një dron, teksa notonte vetëm pak metra nga një person që ishte duke notuar me një tavolinë serfi. Ngjarja ka ndodhur në Balli...
24.02.2017 15:24
Monumente historike të periudhës jugosllave në Serbi (FOTO)
Në foto galerinë e bashkëngjitur do të gjeni disa nga monumentet më historike të periudhës  jugosllave në Serbi. Mes tyre janë edhe monumentet e famshme si, “Ushtarë...
24.02.2017 13:50
Qukat në fytyrë, ja trendi më i ri i femrave (FOTO)
Dikur, qukat në fytyrën e femrave konsideroheshin jo tërheqëse dhe çdokush që i kishte mundohej t'i mbulonte. Por, jo më. Edhe pse e pabesueshme, është momenti i qukave ...
24.02.2017 13:43
Arkitektura mahnitëse japoneze (FOTO)
Japonia është një ndër vendet me arkitekturën ku stili modern dhe ai tradicional është ndërthurur në mënyrën më të mirë. Gjithashtu Japonia njihet edhe për stilin ...
24.02.2017 10:19
Foto mahnitëse të kapura në momentin e duhur (FOTO)
Sapo shikojmë diçka të bukur, menjëherë nxitojmë, të realizojmë një foto. Por jo gjithmonë ia dalim, të fokusojmë atë çfarë kërkuam. Neve na ndodh, por jo kët...
24.02.2017 09:58
Gjërat të cilat meshkujt i adhurojnë te një femër (FOTO)
Është krijuar ideja se meshkujt adhurojnë femrat e kuruara dhe gjithmonë në formë, me veshjen ideale, por kjo nuk është gjithmonë e vërtetë. Sot do t’ju sjellim disa...
23.02.2017 20:31
Amerika e parë nga lart, fotografi udhëtoi në 50 shtete për të sjellë këto foto
Një fotograf ka kapur një seri fotografish të kapura nga lart, pasi vizitoi 50 shtete të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Chase Guttman, i cili është vetëm 20 vjeç, ka ...
23.02.2017 20:01
Dashuria që sfidoi kritikat/Çifti me sindromën Down 22 vjet bashkë (FOTO)
Një çift me sindromën Down ka hedhur poshtë të gjitha kritikat që iu bënë kur u fejua 22 vite më parë. Gjithashtu çifti ka frymëzuar edhe mijëra persona në “Facebook...
23.02.2017 19:25
Kafe e arreduar me biçikleta (FOTO)
Ishte thjesht çështje kohe derisa një kafe dhe biçikletat të vinin bashkë me njëra-tjetrën për të sjellë një stil unik të të arreduarit të një lokali. Këtë tren...
23.02.2017 19:11
Fotografi të mrekullueshme nga Skocia
Në një koleksion fotografish të quajtur “Qytetet Sekrete”, fotografi Andrew Brooks, ka marrë pjesë në Festivalin e Dritës Spectra. Teksa punoi përkrah shkrimtares Adelle...
23.02.2017 16:49
Këto kafshë duken njësoj sikur po pozojnë për album muzikor (FOTO)
Ndoshta “Grammys” ishin dy janë më parë, por këto kafshë ndërkohë janë pretendentë për koverin më të bukur muzikor për vitit e ardhshëm. Në foto galerinë e ba...
Minuta e fundit
Shekulli Online
Publikuar: 10:01
“Der Spiegel”: Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar BBC-në.
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "Reuters", bëri sot të ditur e përjavshmja gjermane, "Der Spiegel". “BND ka vendosur duke fill... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë.
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në mes të dy autobusëve në pjesën lindore të vendit. Autobusët ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:36
“Mielli” i gjermanit dhe kanabisi i qeverisë.
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë”. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:18
Britaniku: Jam gati të dorëzohem në Serbi për lirinë e Ramush Haradinajt.
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për vendimin e tij ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:15
Feministja proteston topless kundër Marinë Lë Penit (FOTO).
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëtare e organizatës radikale feministe “Femen” hipi mbi karrigen e saj ndërkohë që ishte toples... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Franca - Frexit - anarki financiare.
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen për Frexit, daljen e Francës nga unioni monetar. Por kjo do të ishte një katastrofë ekonomike për vendin. Për disa kandidatë për president në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Molla Dinka i medaljeve….
Nga Sevdail Hyseni Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në adresë të Myfti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:01
BDI i jep nënshkrimet Zaevit, VMRO, thirrje për mobilizim.
Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeveris... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:49
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër.
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:29
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat .
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkruan se “Shërbimi elektronik u vjen në ndihmë qytetarëve që të d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:05
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë.
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, këtë vit ai do të fillojë që në mars. Zv/drejtori i Institutit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:53
Çfarë ka ndodhur më 25 shkurt?.
1570 – Mbretëresha Elizabeth I e Anglisë, çkishërohet nga Papa Pius V – Për të ardhur në fron, ajo kishte ekzekutuar kushërirën e vet, Mari, mbretëreshë e skocezëve. Gjatë mbretërimit të Elizabetës së parë – deri në vdekje e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:36
Horoskopi, 25 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Dita do të nisë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje në sajë të ndikimit të Hënës. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe dëgjoni këshillat dhe idetë e të tjerëve. Demi 21/4 - 21/5 Ndikimi i Uranit do... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:30
Kronikë
Publikuar më 25.02.2017 08:29 / Eno Shkëmbi
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë
Ekonomi
Publikuar më 22.02.2017 15:17 / Eno Shkëmbi
Monedha vendase ka zbritur sot nën 135 lekë, për herë të parë gjatë këtij viti, ndërsa dollari ka kërcyer në mbi 128 lekë. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 134.99 lekë, 0.14 lekë më pak se
Kulturë
Publikuar më 24.02.2017 00:23 / Dionis Xhafa
IFACCA është themeluar në vitin 2000 dhe ka selinë në Sidnej të Australisë. Kosova anëtarësohet edhe në një mekanizëm ndërkombëtar kulturor. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka marrë konfirmimin për anëtarësim në Feder
  • Analisti Fatos Lubonja, nisur nga eksperienca personale, jo vetëm vë në diskutim mënyrën e ndërtimit të këtyre librave me dokumente, nga ana e autorit të tyre (bëhet fjalë për atë me autor Dashnor Kaloçin), por është shprehur edhe se
Sociale
Publikuar më 24.02.2017 17:15 / Elidona Syla
Është nënshkruar në Fier nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi me kryetarët e bashkive, “Pakti i Mirëqenies Sociale”. Nga Fieri, Klosi komentoi protestën e Partisë Demokratike duke thënë se, “Vetting-u po e m
Extra
Publikuar më 24.02.2017 15:31 / Jola Alimemaj
Shpesh realizojmë foto me 2 gishta, pra në formë "V"-je. Por s'duhet ta bëni më! Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se nëse realizoni foto të tilla, në një distancë prej më pak se 3 metra, kriminelët mund të marrin informacion në
  • Ajo është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë. Padyshim që është edhe një nga anijet më të njohur anë botë. Bëhet fjalë për Titanikun. Anija e Titanikut u mbyt pasi u përplas me një ajsberg ndërsa udhëtont
  • Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu deklaroi Kellyanne Conway një prej këshilltarëve kryesore të Pres
  • Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson dhe shefi i Sigurisë Kombëtare, John Kelly kanë mbërritur n
KM