Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklar...
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen p...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një studim i kryer së fundmi ka dalë në përfundimin se ngrënia e 10 porcioneve në ditë me f...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Sport
24.02.2017 20:28
Publikuar nga Pandeli
Pas zëvendësimit të tij në ndeshjen e së mërkurës përballë Valencia-s, tashmë është konfirmuar edhe dëmtimi në muskujt për mbrojtësin
24.02.2017 19:36
Jan Oblak te Çelsi, Tibo Kortua te Reali
Çelsi do ta ketë shumë të vështirë të mbajë në skuadër portierin Tibo Kortua, kësisoj Blutë janë duke menduar planin B dhe në të përfshihet portieri i Atletiko Madri...
24.02.2017 19:15
Mançini refuzon postin e trajnerit te Leistër
Sipas disa raporteve në Angli, Roberto Mançini ka hedhur poshtë mundësinë për të zëvendësuar në postin e trajnerit të larguar Klaudio Ranieri. Më herët nga portali i...
24.02.2017 17:06
Zaneti: Inter-Roma, si një finale
Zëvendëspresdenti i Inter-it, Javier Zanetti tregon se përballja mes Romës dhe Inter-it këtë të diel është njësoj si një finale për skuadrën zikaltërve. Nerazurët ...
24.02.2017 16:52
Gjoka: Nuk kemi emër të madh, por jemi një realitet i futbollit
Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, në një intervistë të dhënë ditën e sotme për mediat në kuadër të ndeshjes së fundjavës ndaj Partizanit, rikonfirmoi dhe njëherë tje...
24.02.2017 16:07
Ja si i del përkrah Murinjo, Klaudio Ranieri-t
Klaudio Ranieri u shkarkua ditën e djeshme nga posti i trajnerit te klubi nga Premier Ligë, Leistër Sitit. Teksa e gjitha bota e futbollit ka dalë në krah të italianit, nj...
24.02.2017 15:48
“Levandovski, më i mirë se Benzema, Suarez dhe Kosta”
Sulmuesi polak i Bajernit të Mynihut është më i mirë se Karim Benzema, Luis Suarez dhe Diego Kosta. Të paktën këtë mendim ka Lothar Matthaus. Ish-mbrojtësi legjendar i ...
24.02.2017 14:40
Stadiumi më i madh në botë ndodhet në Korenë e Veriut (FOTO)
Të gjithë jemi fansa të stadiumeve të mëdha, pasi këto vende ofrojnë një kapacitet të madh tifozësh dhe atmosfera në ndeshje të rëndësishme është magjike. Por a e...
24.02.2017 14:16
Hidhet shorti i Europa League, spikat përballja Roma-Lion
Pas ndeshjeve të kthimit mbrëmjen e djeshme, pak minuta më parë është hedhur edhe shorti i të 16-ave. Në shortin e kompeticionit të dytë për nga rëndësia në Evropë...
24.02.2017 13:58
“Isko do të ishte i mirëpritur te Barcelona”
Mbrojtësi spanjoll Jordi Alba ka zbuluar në një intervistë dhënë për “Sport”, se Isko do të ishte i mirëpritur në “Camp Nou”. Kontrata e ish-lojtarit të Malaga...
24.02.2017 13:23
Montela: Do qëndroj gjatë në “San Siro”
Trajneri i Milan-it, Vinshenso Montela planifikon një qëndrim të gjatë në “San Siro”, edhe pse tregon se rezultatet e skuadrës do të jetë shumë të rëndësishme. 42...
24.02.2017 13:04
FSHF, ja arbitrat maltezë që do gjykojnë
Sektori i Gjykimit ne Federatën Shqiptare të Futbollit bën me dije edhe emrat e arbitrave maltezë të cilët do të arbitrojnë këtë fundjavë në ndeshjet e futbollit shqipta...
24.02.2017 12:39
Leistër Siti shkarkon trajnerin Ranieri
Kampionët aktualë të Premier Ligës Leistër Sitit, ka shkarkuar trajnerin italian Klaudio Ranieri. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi i Leistër të cilët përmes faqe...
24.02.2017 12:20
Gjoka: Dua 3 pikët kundër Partizanit
Nga Klevis Deda Trajneri i Kukësit Ernest Gjoka, kërkon nga skuadra e tij vetëm fitore përballë skuadrës së Partizanit. Kushti kryesor i vendosur prej tij është që Kuk...
24.02.2017 11:25
Ronaldo, 700 ndeshje mbi supe
Cristiano Ronaldo ka kapur shifrën e 700 ndeshjeve në karrierën e tij profesioniste. Këtë ai e arriti në ndeshjen kundër Valencias madje, arriti edhe të konkretizonte me nj...
23.02.2017 20:55
UEFA i kërkon Romës ndërtimin e stadiumit të ri
Presidenti i qeverisë më të lartë të futbollit në Evropë, Aleksander Ceferin tregon se do të ishte një fatkeqësi nëse Romës nuk do i pranohej ndërtimi i stadiumit të r...
23.02.2017 20:28
Mercedes zbulon makinën e re të Formula 1
Skuadra e Mercedes ka zbuluar makinën e tyre të re model Mercedes W08 e cila do të përdoret për garat e sezonit të ri në Formula 1. Mes të pranishmëve në prezantimin e ...
23.02.2017 20:13
Hazard kryeson listën e dëshirave të Real Madridit
Reali i Madridit ka filluar që tani të mendojë për sezonin e ardhshëm, duke menduar për transferimin e lojtarëve të rëndësishëm në skuadër gjatë verës të këtij viti...
23.02.2017 17:36
Tirana pa Cisse e Merveille, rikthehet Kërçiku
Tirana shikon përpara dhe rastin më të mirë për të fshirë zhgënjimin e ndeshjeve të vitit 2017 e ka këtë fundjavë ndaj Flamurtarit. Vlonjatët vizitojnë stadiumin ...
23.02.2017 17:06
Ofertë marramendëse nga Kina për Baka-n
Sulmuesi kolumbian Karlos Baka është shumë pranë largimit nga Milan. Lojtari ka vetëm pesë ditë kohë të zgjedhë mes milionave të kampionatit kinez dhe klubeve evropian...
23.02.2017 16:32
Barça gjen Mesin e ardhshëm, vjen nga akademia blaugrane (VIDEO)
Mesa duket skuadrën spanjolle të Barcelonës nuk do i duhet të kërkojë për zëvendësuesin e argjentinasit Lionel Mesit, kjo pasi pasardhësi i tij mund të vijë nga akademia...
23.02.2017 15:22
E habitshme çfarë i bën lojtari brazilian kundërshtarit të tij (VIDEO)
Një situatë tepër qesharake ka ndodhur në përballjen mes Deportivo Capiata dhe skuadrës braziliane CA Paranaense në mërkurën në mbrëmje në kuadër të Copa Libertadores....
Minuta e fundit
Dhunoi bashkëshorten në sy të fëmijëve, në pranga 55-vjeçari.
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:04
Shekulli Online
Publikuar: 10:01
“Der Spiegel”: Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar BBC-në.
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "Reuters", bëri sot të ditur e përjavshmja gjermane, "Der Spiegel". “BND ka vendosur duke fill... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë.
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në mes të dy autobusëve në pjesën lindore të vendit. Autobusët ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:36
“Mielli” i gjermanit dhe kanabisi i qeverisë.
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë”. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:18
Britaniku: Jam gati të dorëzohem në Serbi për lirinë e Ramush Haradinajt.
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për vendimin e tij ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:15
Feministja proteston topless kundër Marinë Lë Penit (FOTO).
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëtare e organizatës radikale feministe “Femen” hipi mbi karrigen e saj ndërkohë që ishte toples... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Franca - Frexit - anarki financiare.
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen për Frexit, daljen e Francës nga unioni monetar. Por kjo do të ishte një katastrofë ekonomike për vendin. Për disa kandidatë për president në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Molla Dinka i medaljeve….
Nga Sevdail Hyseni Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në adresë të Myfti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:01
BDI i jep nënshkrimet Zaevit, VMRO, thirrje për mobilizim.
Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeveris... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:49
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër.
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:29
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat .
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkruan se “Shërbimi elektronik u vjen në ndihmë qytetarëve që të d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:05
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë.
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, këtë vit ai do të fillojë që në mars. Zv/drejtori i Institutit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:53
Çfarë ka ndodhur më 25 shkurt?.
1570 – Mbretëresha Elizabeth I e Anglisë, çkishërohet nga Papa Pius V – Për të ardhur në fron, ajo kishte ekzekutuar kushërirën e vet, Mari, mbretëreshë e skocezëve. Gjatë mbretërimit të Elizabetës së parë – deri në vdekje e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:36
Horoskopi, 25 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Dita do të nisë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje në sajë të ndikimit të Hënës. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe dëgjoni këshillat dhe idetë e të tjerëve. Demi 21/4 - 21/5 Ndikimi i Uranit do... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:30
Kronikë
Publikuar më 25.02.2017 10:04 / Eno Shkëmbi
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër
Ekonomi
Publikuar më 22.02.2017 15:17 / Eno Shkëmbi
Monedha vendase ka zbritur sot nën 135 lekë, për herë të parë gjatë këtij viti, ndërsa dollari ka kërcyer në mbi 128 lekë. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 134.99 lekë, 0.14 lekë më pak se
Kulturë
Publikuar më 24.02.2017 00:23 / Dionis Xhafa
IFACCA është themeluar në vitin 2000 dhe ka selinë në Sidnej të Australisë. Kosova anëtarësohet edhe në një mekanizëm ndërkombëtar kulturor. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka marrë konfirmimin për anëtarësim në Feder
  • Analisti Fatos Lubonja, nisur nga eksperienca personale, jo vetëm vë në diskutim mënyrën e ndërtimit të këtyre librave me dokumente, nga ana e autorit të tyre (bëhet fjalë për atë me autor Dashnor Kaloçin), por është shprehur edhe se
Sociale
Publikuar më 24.02.2017 17:15 / Elidona Syla
Është nënshkruar në Fier nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi me kryetarët e bashkive, “Pakti i Mirëqenies Sociale”. Nga Fieri, Klosi komentoi protestën e Partisë Demokratike duke thënë se, “Vetting-u po e m
Extra
Publikuar më 24.02.2017 15:31 / Jola Alimemaj
Shpesh realizojmë foto me 2 gishta, pra në formë "V"-je. Por s'duhet ta bëni më! Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se nëse realizoni foto të tilla, në një distancë prej më pak se 3 metra, kriminelët mund të marrin informacion në
  • Ajo është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë. Padyshim që është edhe një nga anijet më të njohur anë botë. Bëhet fjalë për Titanikun. Anija e Titanikut u mbyt pasi u përplas me një ajsberg ndërsa udhëtont
  • Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu deklaroi Kellyanne Conway një prej këshilltarëve kryesore të Pres
  • Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson dhe shefi i Sigurisë Kombëtare, John Kelly kanë mbërritur n
KM