Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklar...
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen p...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një studim i kryer së fundmi ka dalë në përfundimin se ngrënia e 10 porcioneve në ditë me f...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Thellë
25.02.2017 10:06
Publikuar nga Isuf Kurtaj
Nga Isuf Kurtaj Në çadrën e ngritur nga opozita në Bulevardin e Tiranës, përballë kryeministrisë ka prej atyre qytetarëve që qëndrojë a
25.02.2017 08:05
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkrua...
25.02.2017 07:53
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, k...
24.02.2017 11:37
Hodhi djalin nga dritarja, Biba sërish me fëmijë
Nga Alma Çuka Në verën e nxehtë të 30 korrikut të pesë viteve më parë, Tirana do të tronditej nga një ngjarje e rëndë. Pikërisht në këtë datë që duhet të për...
24.02.2017 11:17
Kërkoi lirimin e vrasësit të trefishtë, hapet dosja e prokurorit
Nga Nikoleta Kovaçi Shpeshherë, familjarë, kryesisht viktimash, kanë dërguar letër nëpër institucionet e vendit, për shkak se janë ndjerë të përbuzur nga organet e d...
24.02.2017 11:11
Grabitja e Rinasit, Dash Kupa mohon akuzat, lihet në burg
Nga Alma Çuka Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurimit personal për Dash Kupën, i cilësuar si i gjashti në listën e personave të dyshuar për supergrabitjen ...
24.02.2017 11:00
Mbivendosjet, ndërtohet harta e re për konfliktet e pronësisë
Nga Neritan Gjergo Projekti më i ri i Ministrisë së Inovacionit dhe Administratës Publike për ndërtimin e kadastrës dixhitale është gati. Kadastra do të shërbejë si b...
24.02.2017 10:36
PD ndryshon kauzën nga qeveri teknike në arnim të 7 ligjeve për vetting-un
Nga Isuf Kurtaj Duke e ndjekur aktualitetin politik nga deklaratat, që vijnë nga çadra e opozitës në Bulevard dhe nga rrjetet sociale që lëshojnë tek-tuk përfaqësuesit ...
24.02.2017 10:33
Korrupsioni në burgje, Labi bashkëpunëtor me akuzën kundër Zotos
Aferat korruptive në burgje duket se kanë marrë përmasa të mëdha. Tetë muaj pas arrestimit, ish-nëndrejtori i burgjeve Iljaz labi, i cili ndodhet në paraburgimin 302, prano...
24.02.2017 10:03
Kreu i Antimafies alarmon shtetin: Paratë e kanabisit, financojnë terrorizmin
Nga Nikoleta Kovaçi Tonelatat e kanabisit që kalojnë ujërat, ajrin dhe kufijtë tanë tokësorë drejt tokës fqinje italiane, sjellin në vendin tonë numrin një të hetimi...
24.02.2017 07:49
Negociatat PS-LSI, 8 pikat e nxehta mes Ramës e Metës
Nga Elmaz Gorica Katër muaj larg zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare, maxhoranca e majtë, PS-LSI ende nuk ka një qëndrim të unifikuar nëse do të jenën një koalicio...
23.02.2017 12:31
“Vrasja e djalit dhe e gruas së tij mund të jetë bërë nga një person i tretë”
Nga Tonin Frroku Pas ngjarjes së rëndë të regjistruar në Velçan të Pogradecit ku një çift të rinjsh u gjetën të pajetë në kasollen e bagëtive,​ familjarët ngren...
23.02.2017 12:12
Emigrantët e paligjshëm, Trump: Urdhri nuk kryen kthime masive
Departamenti amerikan i Sigurisë Kombëtare ka hartuar politika që mund të rezultojnë në dëbimin e miliona emigrantëve pa dokumente. Sekretari i Sigurisë Kombëtare, John Ke...
23.02.2017 11:30
Leonard Ristani: S’ më kujtohet momenti i vrasjes, mbrojta motrën
Nga Alma Çuka Krimi i ndodhur në pragun e shtëpisë së familjes Kurti në prill të vitit të kaluar, ku mbeti i vrarë kryefamiljari, rrëfehet para gjykatës nga Leonard Ri...
23.02.2017 11:25
Rama kërkon aktivizim të PS-së ku rivalizohet me LSI-në
Nga Elmaz Gorica Situata e tensionuar politike në vend dhe protesta e kërkesat e opozitës për qeveri teknike për garantimin e zgjedhjeve të lira, duket se janë reflektuar ...
23.02.2017 11:19
Kokëdhima takon Dukën, ja çfarë diskutuan
Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes “Zgjidhja” në PS, Koço Kokëdhima u takua dje në orën 12:00, me kreun e Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka. Takimi mes tyre u mba...
23.02.2017 11:07
Garë mes të arrestuarve, kush të fitojë statusin “Dëshmitar i Drejtësisë”
Nga Nikoleta Kovaçi Prokuroria nuk i beson dot lushnjarit Fation Xhyriu. Dyshon në dëshminë e tij, për shkak se sipas prokurorisë pas kaq ditësh, ca fakte nuk përputhen m...
23.02.2017 10:58
Prokuroria “sulm” mbi tatime, dogana dhe arsim, 40 zyrtarë nën hetim
Nga Nikoleta Kovaçi Tatime, dogana, arsimi dhe një sërë sektorësh të tjerë në vend janë vënë në shënjestrën e Dekriminalizimit. Mësohet se edhe për ta vërshojnë...
23.02.2017 10:45
Flenckestein mbron Vlahutin dhe sulmon Berishën dhe PD-në
Nga Isuf Kurtaj Debati për anti-kushtetutshmërinë e Bordit të ONM-së, sulmet që lëshoi ish-kryeministri Sali Berisha, ndaj ambasadorëve të huaj për lidhjet me “Sorosi...
23.02.2017 10:21
Grabitja e BKT-së, prokuroria mbyll hetimet, dosja gati për në gjykatë
Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet lidhur me grabitjen e rreth 200 milion lekëve nga kasaforta e Bankës Kombëtare Tregtare, në zonën e ish-bllokut në gusht të vitit të kalu...
23.02.2017 10:09
Japin shenjat e gishtave, deputetët: Nuk kemi frikë nga Prokuroria
Policia Shkencore pranë Drejtorisë së Policisë, Tiranë, ka nisur marrjen e shenjave daktiloskopike të deputetëve dhe fotografive të tyre pas kërkesës së Prokurorisë, e c...
23.02.2017 10:09
Në frigoriferin e Aleks Pepës gjenden 50 mijë euro
Tetë muaj pas supergrabitjes në pistën e Aeroportit “Nënë Tereza”, Policia e Shtetit ka gjetur një sasi parash që dyshohet se u morën teksa po transportoheshin për në ...
Minuta e fundit
“Rama më hoqi nga puna dhe më futi në borxhe”.
Nga Isuf Kurtaj Në çadrën e ngritur nga opozita në Bulevardin e Tiranës, përballë kryeministrisë ka prej atyre qytetarëve që qëndrojë aty që prej ditës së parë. Astrit Sulaj, babai i dy fëmijëve, ish-oficer i burgjeve, është nj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:06
Dhunoi bashkëshorten në sy të fëmijëve, në pranga 55-vjeçari.
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:04
Shekulli Online
Publikuar: 10:01
“Der Spiegel”: Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar BBC-në.
Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve "Reuters", bëri sot të ditur e përjavshmja gjermane, "Der Spiegel". “BND ka vendosur duke fill... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:48
Përplasen dy autobusë, 12 të vdekur e 28 të plagosur në Argjentinë.
Një aksident i rëndë automobilistik raportohet të ketë ndodhur në Argjentinë. Së paku 12 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur, nga përplasja në mes të dy autobusëve në pjesën lindore të vendit. Autobusët ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:36
“Mielli” i gjermanit dhe kanabisi i qeverisë.
Nga Arben Rrozhani Pak ditë më parë ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë”. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:18
Britaniku: Jam gati të dorëzohem në Serbi për lirinë e Ramush Haradinajt.
Ish-ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Jon Harrison, i cili ka luftuar vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për vendimin e tij ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:15
Feministja proteston topless kundër Marinë Lë Penit (FOTO).
Një incident ndodhi gjatë një konference për media të kandidates për presidente të Francës Marinë Lë Pen. Një grua e cila është anëtare e organizatës radikale feministe “Femen” hipi mbi karrigen e saj ndërkohë që ishte toples... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Franca - Frexit - anarki financiare.
Nga Lisa Louis 2000 miliardë euro borxhe ka Franca. Disa kandidatë për President angazhohen për Frexit, daljen e Francës nga unioni monetar. Por kjo do të ishte një katastrofë ekonomike për vendin. Për disa kandidatë për president në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:07
Molla Dinka i medaljeve….
Nga Sevdail Hyseni Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në adresë të Myfti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:01
BDI i jep nënshkrimet Zaevit, VMRO, thirrje për mobilizim.
Në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim ka vendosur t’ia japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeveris... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:49
Makina del nga rruga, dy të vdekur në Gjirokastër.
Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grapsh të Gjirokastrës, duke u marrë për pasojë jetën dy personave. Mjeti tip "Ford" me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:29
Pronat, si kalohen në sistemin e regjistrimit, dokumentet dhe tarifat .
Nga Nertian Gjergo Publikohet procedura për kalimin nga regjistrat hipotekore në sistemin e regjistrimit për pasurinë e paluajtshme. Në një njoftim portali e-Albania shkruan se “Shërbimi elektronik u vjen në ndihmë qytetarëve që të d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:05
Pensionet, kategoritë që përfitojnë 3% rritje dhe 760 lekë shtesë.
Nga Neritan Gjergo Vendimi për indeksimin e pen sioneve këtë vit është spos tuar me afro 5 muaj, ndryshe nga vitet e tjera, kur indeksimi i pensioneve ndodhte në korrik, këtë vit ai do të fillojë që në mars. Zv/drejtori i Institutit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:53
Çfarë ka ndodhur më 25 shkurt?.
1570 – Mbretëresha Elizabeth I e Anglisë, çkishërohet nga Papa Pius V – Për të ardhur në fron, ajo kishte ekzekutuar kushërirën e vet, Mari, mbretëreshë e skocezëve. Gjatë mbretërimit të Elizabetës së parë – deri në vdekje e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:36
Horoskopi, 25 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Dita do të nisë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje në sajë të ndikimit të Hënës. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe dëgjoni këshillat dhe idetë e të tjerëve. Demi 21/4 - 21/5 Ndikimi i Uranit do... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:30
Kronikë
Publikuar më 25.02.2017 10:04 / Eno Shkëmbi
Një 55-vjeçar nga Vlora ka përfunduar në prangat e policisë pasi ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. Arrestimi i tij është bërë në banesën e çiftit që ndodhet në lagjen “Kushtrimi”, pasi denoncimit të bër
Ekonomi
Publikuar më 22.02.2017 15:17 / Eno Shkëmbi
Monedha vendase ka zbritur sot nën 135 lekë, për herë të parë gjatë këtij viti, ndërsa dollari ka kërcyer në mbi 128 lekë. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 134.99 lekë, 0.14 lekë më pak se
Kulturë
Publikuar më 24.02.2017 00:23 / Dionis Xhafa
IFACCA është themeluar në vitin 2000 dhe ka selinë në Sidnej të Australisë. Kosova anëtarësohet edhe në një mekanizëm ndërkombëtar kulturor. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka marrë konfirmimin për anëtarësim në Feder
  • Analisti Fatos Lubonja, nisur nga eksperienca personale, jo vetëm vë në diskutim mënyrën e ndërtimit të këtyre librave me dokumente, nga ana e autorit të tyre (bëhet fjalë për atë me autor Dashnor Kaloçin), por është shprehur edhe se
Sociale
Publikuar më 24.02.2017 17:15 / Elidona Syla
Është nënshkruar në Fier nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi me kryetarët e bashkive, “Pakti i Mirëqenies Sociale”. Nga Fieri, Klosi komentoi protestën e Partisë Demokratike duke thënë se, “Vetting-u po e m
Extra
Publikuar më 24.02.2017 15:31 / Jola Alimemaj
Shpesh realizojmë foto me 2 gishta, pra në formë "V"-je. Por s'duhet ta bëni më! Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se nëse realizoni foto të tilla, në një distancë prej më pak se 3 metra, kriminelët mund të marrin informacion në
  • Ajo është një prej anijeve më të mëdha të ndërtuara ndonjëherë. Padyshim që është edhe një nga anijet më të njohur anë botë. Bëhet fjalë për Titanikun. Anija e Titanikut u mbyt pasi u përplas me një ajsberg ndërsa udhëtont
  • Presidenti Donald Trump ka marrë vendosmërisht drejtimin e lëvizjes politike konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe po e çon atë përpara, sipas filozofisë së tij. Kështu deklaroi Kellyanne Conway një prej këshilltarëve kryesore të Pres
  • Dy zyrtarë të lartë amerikanë ndodhen në Meksikë për të diskutuar me presidentin Enrique Pena Nieto politikat e reja kufitare të Uashingtonit. Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson dhe shefi i Sigurisë Kombëtare, John Kelly kanë mbërritur n
KM