Na ndiqni
Opinion
Nga  Baton Haxhiu Ky shkrim i kushtohet të gjitha viktimave të Evropës dhe Turqisë nga ter...
Nga Ilir Paja Tani pas miratimit të kësaj reforme e cila nuk duhet të na largojë nga vëmend...


Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Forumi Ekonomik Botëror ka publikuar një video ku tregon numrin e vdekjeve për 100 mijë banorë...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Shkon në 3 numri i viktimave në aksidentin e Gjirokastrës, mes tyre dhe fëmija 2 vjeç

Rëndohet bilanci i aksidentit të ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë. Dy automjete, një fugon me targa AA 760 LI dhe një mjet tip "Nissan" me targa ZH 750960 janë përplasur në afërsi të fshatit Mashkullorë. ​Nga ky aksident tragjik kanë humbur jetën 3 persona. Albana Hasani, punonjëse policie dhe një fëmijë 12 vjeç kanë ndërruar jetë në spital, dhe ndodheshin në fugon, ndërsa fëmija tjetër 2 vjeç që ka humbur jetën ndodhej në mjetin tip “Nissan”. Mësohet se vogëlushja kishte mbetur e bllokuar në mjetin me targa zvicerane.  Ndërsa 7 të plagosur e këtij aksidenti janë dërguar drejt Tiranës me helikopter për mjekim më të specializuar. (14:39) Aksident i rëndë në GjirokKryesore të tjera
Publikuar më 24.07.2016 13:48 / Dionis Xhafa
Policia e Shtetit ka reaguar sot në lidhje me denoncimet e bëra nga Partia Demokratike për pezullimin e shtatë efektivëve të “Shqiponjave”, pasi sipas opozitës, kishin dhunuar dhe prangosur kunatin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri
Minuta e fundit
Mediat serbe: Ja kur Serbia hyn në BE.
Mediat serbe kanë shkruar se Serbia do të përfundojë bisedimet me Bashkimin Evropian, në kohën që presidencën e BE-së do ta marrë Kroacia. “Brenda disa ditësh, do ta kemi të qartë që nëse për shkak të 'Brexit' do të ketë orar ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:39
Çmimi i madh i Hungarisë, Hamilton lideri i kampionatit të F1.
Lewis Hamilton nuk njeh kundërshtarë në Formula 1. Piloti i “Mercedes” triumfon për herë të pestë në çmimin e madh të Hungarisë dhe merr kryesimin në renditjen e përgjithshme. Britaniku arriti ta mbyll garën i pari, duke parakalu... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:25
Vriten 6 ushtarë ukrainas.
Gjashtë ushtarë ukrainas janë vrarë gjatë 24-orëve të fundit në luftimet kundër separatistëve në pjesën lindore të Ukrainës. Oleksandr Motuzianik, zëdhënësi ushtarak i presidentit Petro Poroshenko, tha se 6 ushtarë u vranë, ndërsa... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:25
Agresori i Mynihut kishte një vit që planifikonte sulmin.
Autoritetet gjermane kanë thënë se agresori 18-vjeçar, Ali Sonboly kishte një vit që parashikonte vrasjet masive. Zyra për Krim në Gjermani tha se agresori qëlloi me pistoletë tip “Glock” dhe se ka shkrepur më shumë se 300 plumba. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:15
"iPhone 7", rezistent ndaj ujit.
Në javët në vijim pritet që të dalë në treg “iPhone 7”, dhe gjatë kësaj periudhe portale të ndryshme kanë aluduar mbi ndryshimet dhe inovacionet që kompanian “Apple” do të sjellë për të gjithë ne. Bëhet e ditur se disa ng... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:02
Ndryshon Kodi Zgjedhor, në Greqi votohet edhe 17 vjeç.
Deputetët grekë votuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor, që parashikon uljen e moshës në të drejtën për të votuar, që tashmë bëhet 17 vjeç. Ligji do të hyjë në fuqi në zgjedhjet e ardhshme, të parashikuara për vitin 2019. Njëk... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:00
Ndryshimi drastik i Lionel Mesit (FOTO).
Lionel Mesi pak është ekstravagant në paraqitje dhe më tepër ngjan si “djalë për shtëpi”. Por, sa duket Mesi ka nisur të eksperimentojë me pamjen e jashtme. Argjentinasi ka vendosur të lërë mjekër dhe shihet se ka tatuazhe në trup.... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:59
Shkon në 3 numri i viktimave në aksidentin e Gjirokastrës, mes tyre dhe fëmija 2 vjeç.
Rëndohet bilanci i aksidentit të ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë. Dy automjete, një fugon me targa AA 760 LI dhe një mjet tip "Nissan" me targa ZH 750960 janë përplasur në afërsi të fshatit Mashkullorë. ​Nga ky aksident... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:45
Policia e Shtetit: Nuk ka asnjë dekonspirim për hetimin e grabitjes në Rinas.
Policia e Shtetit ka njoftuar se nuk ka asnjë dekonspirim të operacioneve policore në lidhje me hetimet për grabitjen në aeroportin e Rinasit, siç pretendojnë disa media. Përmes një deklarate për mediat, policia sqaron se po vijon hetimet e... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:34
Afganistani në zi, presidenti zotohet për hakmarrje.
Presidenti afgan, Ashraf Ghani, është zotuar se do të “hakmerret” kundër personave përgjegjës për sulmin vetëvrasës në Kabul, i cili mori jetën e 80 personave, sulmi më i rëndë që e ka goditur kryeqytetin afgan që prej okupimit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:22
Ymeri: Do të sakrifikohemi për demarkacionin me Malin e Zi.
Kryetari i “Lëvizjes Vetëvendosje”, Visar Ymeri në mbledhjen zgjedhore të Këshillit të Përgjithshëm të kësaj lëvizjeje, ka kërkuar mobilizim nga anëtarësia për aksione në kundërshtim të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:08
Heroi i masakrës në Mynih.
Mes viktimave të Mynihut është edhe një hero. Hysein Daicik, 19-vjeç, nga një komunitet myslimanësh në Greqi, shpëtoi jetën e motrave të tij, por u qëllua dy herë nga Sonboly. Raportohet se Daicik, në vend se të arratisej, ka dalë pë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:50
Në masakrën e Mynihut kishte më shumë se një agresor?.
Policia gjermane të premten ka dalë në konferencë për mediat, duke thënë se agresori pasi kishte lënë të vdekur nëntë persona, kishte kryer vetëvrasje. Por zyrtarët policorë asnjëherë nuk e konfirmuan këtë fakt, duke lënë të hap... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:35
Binali Yıldırım: Gjatë bisedës me Erdogan më tha se ‘ka vdekje, por kthim jo’.
Kryeministri i Turqisë Binali Yıldırım ka dhënë detaje mbi natën e 15 korrikut, kur ndodhi tentativa për grusht shteti dhe për zhvillimet më të fundit. Në një intervistë televizive për ATV, Yıldırım ka deklaruar se për herë të... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:30
Një kërcim i fundit në mbrëmjen e maturës .
Një 14-vjeçare nga Uiskonsin, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që vuan nga një sëmundje gjenetike e pashërueshme, u shpall mbretëresha e mbrëmjes së maturës. Jerika Bolen arriti që të përjetojë një ëndërr të sajën përpara se ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:22
Momenti i vrasjes në lokalin e natës në Ohio (VIDEO).
Policia amerikane ende nuk ka dhënë shumë të dhëna rreth vrasjes të ndodhur në një lokal nate në Hamilton të Ohios të SHBA. Deri më tani, policia ka konfirmuar vrasjen e një personi dhe plagosjen e disa të tjerëve. Mediat botërore ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:19
Flamuri i Kosovës në gjysmështizë në Londër.
Flamuri i Kosovës është ulur në gjysmështizë para Ambasadës së Kosovës në Londër, për të shënuar kështu Ditën e Zisë që po mbahet në shtetin kosovar, në nderim të viktimave shqiptare në sulmin e ndodhur në Mynih. Ambasadori ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:10
Sulm me armë në Ohio, një i vdekur.
Në Ohio të Shteteve të Bashkuara ka ndodhur një sulm me armë. Nga sulmi ka mbetur së paku një person i vdekur dhe disa të tjerë të lënduar. Sipas dëshmitarëve, agresori është larguar nga vendi i ngjarjes. Një vit më parë në këtë ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:02
19 afganë gjenden të fshehur në mal, do të kalonin në Mal të Zi.
Të paktën 19 afganë janë gjetur të fshehur në mal, në pritje për të kaluar kufirin në drejtim të Malit të Zi. Sipas policisë, shtetasit afganë janë gjetur mbrëmjen e së shtunës në një pjesë të pyllëzuar të malit të quajtur ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:57
Los Angelos digjet nga zjarret (FOTO & VIDEO).
Los Angelos është përshirë nga flakët duke detyruar qindra persona të largohen nga shteti e tyre. Tymi dhe flakët kanë mbuluar një pjesë të qytetit, ndërsa 20 mijë hektarë tokë është djegur. Temperaturat e larta dhe erërat... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:55
Policia e Shtetit ka reaguar sot në lidhje me denoncimet e bëra nga Partia Demokratike për pezullimin e shtatë efektivëve të “Shqiponjave”, pasi sipas opozitës, kishin dhunuar dhe prangosur kunatin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri
Bujar Nishani do të nisë sot vitin e fundit të “mbretërimit” në Presidencë, pasi ai më 24 korrik 2017 do të mbyllë mandatin si President i Republikës. I zgjedhur nga Kuvendi, Nishani u betua më 24 korrik 2012 dhe ora 18:00 e ditës
Flamuri i Kosovës është ulur në gjysmështizë para Ambasadës së Kosovës në Londër, për të shënuar kështu Ditën e Zisë që po mbahet në shtetin kosovar, në nderim të viktimave shqiptare në sulmin e ndodhur në Mynih. Ambasadori
Sulmet e së enjtes në Mynih kanë prekur edhe shqiptarët nga Lugina e Preshevës. Agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” ka mësuar se në mesin e nëntë viktimave katër janë nga Kosova, Shqipëria dhe Presheva. Mësohet se viktima nga Preshev
Udhëheqësit fetarë të dy bashkësive islame në Serbi dënuan përpjekjen për grusht shtet ushtarak në Turqi, duke besuar se regjimi i presidentit Rexhep Taip Erdogan do t’i zgjidhë problemet aktuale. Ata thanë se ndarja në Turqi nuk do t
Përdorimi i gjuhës shqipe është bërë shkak i përplasjeve të ashpra në parlamentin e Malit të Zi. Gjithçka nisi kur deputeti shqiptar Genci Nimanbegu përfundoi fjalimin e tij në shqip dhe kërkoi që gjuha shqipe të përdorej në parlame
Ky mund të jetë një rekord i ri botëror i fluturimit me balonë, pasi një rus kaloi drejt e mbi qytetin australian të Northam-it, ku filloi rrugëtimin e tij 11 ditë më parë. Sipas ekipit të tij mbështetës, Fyodor Konyukhov zbriti shë
Një vajzë, nofulla e së cilës nuk zhvillohej iu nënshtrua një operacioni që i ndryshoi jetën përgjithmonë. Kjo vajzë iu nënshtrua një operacioni që i ndryshoi jetën përgjithmonë. Nofulla e saj nuk zhvillohej e për këtë arsye aj

Thellë
Publikuar më 24.07.2016 10:55 / Shekulli
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko është ndoshta një nga zyrtarët më të pasur në vend. Deklarata e pasurisë, e zbardhur nga Open Spending Albania, fakton pasurinë e Sejkos që nga banesat, llogaritë bankare, të ardhurat nga
Ekonomi
Publikuar më 24.07.2016 12:22 / Shekulli Online
Ministria e Bujqësisë njofton se sot ka mbërritur vaksina parandaluese për dermatozën nodulare. Në një njoftim për mediat, ministria deklaron se janë 25 mije doza vaksine nga fondi emergjencës së BE-së. Strategjia e vaksinimit në
  • Lakrori me dy peta i pjekur në saç, i konsideruar si një prej gatimeve tradicionale korçare, për të nëntin vit radhazi është ofruar për shijuesit e kulinarisë përmes “Festës së lakrorit”. Mbrëmja e 23 Korrikut mblodhi në fshat
  • Kompania turke “Vendeka Bilgi Teknolojileri Ltd” është shpallur fituese në koncesionin për mirëmbajtjen e "Rrugës së Kombit". Ministria e Transportit përmes një deklarate për media bëri sot publike ofertën e e shpallur fituese nga
Jetë
Publikuar më 24.07.2016 12:19 / Olsi Avdiaj
Nga Olsi Avdiaj Kombëtarja e volejbollit ka një yll të ri. Është vetëm 17 vjeç dhe quhet Cindy Marina. Tani është volejbolliste e Duke University. Një nga lojtaret më të mira të skuadrës tani ka një eksperiencë ndërkombëtare me S
  • Sem Allerdajs që para 48 orësh nënshkroi një kontratë 2 vjecare me kombëtaren e 3 luanëve. Ish-trajneri i Sanderlendit sezonin e kaluar dha dhe deklaratën e tij të parë për detyrën e re teksa u shpreh i lumtur për arritjen e marrëveshj
  • Nga Xhensila Demollaj Për në fshatin Çorrush të shoqëron autostrada, deri në afërsi të Tepelenës. Më tej rruga merr në krah të djathtë, më e ngushtë dhe akoma e pashtruar. Bën një vapë e paparë dhe ne e kemi ende në hundë at
Kulturë
Publikuar më 23.07.2016 11:30 / Valeria Dedaj
Nga Valeria Dedaj Për të Shkodra është një vend i izoluar e hermetik në atë vetëmjaftueshmërinë e saj, ruajtëse fanatike e një vije të drejtë e të menduarit dhe të bërit art. Prandaj, shpeshherë, në mënyrë krejt individuale, p
  • Nga Valeria Dedaj Kalaja e Lezhës do të jepet me koncesion. Vendimi i Këshillit Kombëtar të Restaurimeve, për anulimin e koncesionit për rijetëzimin e Kalasë së Lezhës, që u mor para dy vjetësh, asokohe i bërë publik edhe nga minist
  • Qëndrimet artistike të 15 viteve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri prezantohen nëpërmjet veprave të artistëve shqiptarë, për herë të parë në Hungari. Endri Dani, Helidon Gjergji, Anri Sala, Alban Hajdinaj, Edi Hila, Ardian Isufi, Ilir
  • Në 55-vjetorin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit amerikan, Ernest Hemingëay, u çel ekspozita përkujtimore “Ernest Hemingëay: 1899-1961”, në Bibliotekën Kombëtare të Shqipërisë. Ky vit përkon edhe me botimin e parë në gjuhën shqipe
Sociale
Publikuar më 24.07.2016 12:49 / Elidona Syla
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka përmbyllur treguesit e 6-mujorit të parë të vitit 2016 duke shënuar një konsolidim në ritmin e uljes së nivelit të humbjeve të energjisë në masën 3.33% krahasuar me 6-mujorin e parë
  • E shtuna ka pasur një fluks të madh pushuesish kosovarë që drejtoheshin drejt bregdetit shqiptar për të kaluar fundjavën. Mbi 20 mijë udhëtarë kanë dalë nga Pika Kufitare e Morinës për të hyrë në vendin tonë që në orët e para të
Extra
Publikuar më 24.07.2016 07:35 / Elidona Syla
1487 - Qytetarët në Leeuwarden, Holandë, hidhen në grevë kundër një mase që ndalonte importimin e birrës. Prodhimi i birrës njihej pak në atë kohë në vendet skandinave, prandaj holandezët shqetësoheshin se do të mbeteshin pa birrë n
Sport
Publikuar më 24.07.2016 16:25 / Gertjan Kosovari
Lewis Hamilton nuk njeh kundërshtarë në Formula 1. Piloti i “Mercedes” triumfon për herë të pestë në çmimin e madh të Hungarisë dhe merr kryesimin në renditjen e përgjithshme. Britaniku arriti ta mbyll garën i pari, duke parakalu