Na ndiqni
Opinion
Nga Gjon Bruçi U ndodha i ftuar në dasmën e mbesës time, Alda, me Gernotin nga Austria, peda...
Nga Fahreed Zaharia Olimpiada mbaroi, dhe verdikti është: Amerika fitoi. Shtetet e Bashkuara l...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Rënia e flokëve është pjesë e procesit të plakjes dhe shumë prej meshkujve nuk i shpëtojnë...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Ilir Meta: Vendi ka nevojë për transformim rrënjësor

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë përmbyllëse të kampingut të LRI-së në Jalë. Në aktivitetin e përvitshëm morën pjesë rreth 1500 të rinj e të reja nga e Shqipëria, të cilët për pesë ditë me radhë u angazhuan në aktivitete të ndryshme sociale, bashkëbisedime me personalitet e shumta që ishin ftuar, por edhe aktivitete argëtuese. Në ceremoni merrnin pjesë edhe ish-Presidenti i Republikës,  Rexhep Mejdani, zv.kryetari i LSI-së, Petrit Vasili, kryetari i Bashkisë Tiranë,  Erion Veliaj, drejtues të LRI-së, etj. Gjatë fjalës së mbajtur para të rinjve, Ilir Meta përgëzoi lidershipin e ri të Lëvizjes Rinore për Integrim për organizimin e këtij aktiv

Kryesore të tjera
Publikuar më 27.08.2016 12:38 / Gertjan Kosovari
Një krim i rëndë është parandaluar nga policia e Tiranës paraditen e sotme. Policia bën me dije se ka parandaluar një vrasje, ndërsa mësohet se në pranga është vënë autori i dyshuar. Blutë e kryeqytetit kanë vënë në pranga n
Minuta e fundit
Tupac është gjallë? (VIDEO).
Që nga vdekja e tij në vitin 1996 ka pasur shumë teori se Tupac Shakur është gjallë dhe fshihet në Kubë. Shumica e fotove që mbështesnin këtë pretendim kanë dalë se ishin ato të personave që kishin ngjashmëri me Tupac. Por një vi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:55
Ilir Meta: Vendi ka nevojë për transformim rrënjësor.
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë përmbyllëse të kampingut të LRI-së në Jalë. Në aktivitetin e përvitshëm morën pjesë rreth 1500 të rinj e të reja nga e Shqipëria, të cilët për pes... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:24
Totenhemi dhe Liverpuli ndahen në barazim (VIDEO).
Një ndeshje mjaft interesante është zhvilluar në “Uait Hart Lane” mes Liverpulit dhe Totenhemit, me rezultatin e barabartë 1:1. Ekipi i të kuqve luajti më mirë 45 minutat e para dhe kaloj në epërsi me anë të Milnerit. Ai shënoi nga p... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:04
Vriten me thikë dy të moshuara në Kosovë .
Dy të moshuara në Shtërpcë të Kosovës janë gjetur të pajeta, pasi ishin masakruar me thikë. Mediat kosovare bëjnë me dije se njëra prej viktimave është identifikuar si Draginja Nikolceviç, 80 vjeçe. Ndërsa në banesën e fqinj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:03
Shembet mbikalimi, 1 i plagosur (FOTO).
Një mbikalim këmbësorësh u shemb dhe ra mbi autostradë, duke shkaktuar plagosjen e një personin në Britaninë e Madhe. Ngjarja ndodhi në rrugën që lidhe Londrës me Doverin. Mbikalimi i këmbësorëve u shemb krejt papritur dhe ra mbi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:46
Parandalohet konflikti për pronën, 2 vëllezër në pranga 1 në kërkim .
Një konflikt për prona për pak sa nuk është kthyer në një masakër të vërtetë. Policia ka arrestuar dy vëllezër dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi ditën e djeshme në fshatin Hotesh, Dibër, një konflikt për motive pro... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:45
SHBA-ja dhe Rusia afrojnë qëndrimin për Sirinë.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia kanë arritur të gjejnë gjuhën e përbashkët për të vendosur një tjetër armëpushim në Siri, me qëllim që të dërgohen ndihma humanitare për afërsisht 1.8 milionë qytetarë që gjendet në v... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:19
Pogradec, babai denoncon në polici zhduken e dy vajzave .
Dy vajza janë denoncuar të zhdukura në fshatin Selcë e Poshtme në Pogradec. Sipas policisë ka qenë babai i vajzave që ka bërë denoncimin për zhdukjen e tyre duke kërkuar ndihmë për gjetjen e tyre. Vajzat janë Bleona Çollaku, 16 dhe... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:02
Ishte në kërkim për grabitje banke, kapet me 2.5 kg drogë.
Policia ka arrestuar mesditën e sotme në pikën kufitare të Morinit një 33-vjeçarë për trafikim të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në automjetin tip “Renault” me targa TR 8348 R, në pronësi të Elton Likës, janë gjetur 7 pa... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:57
Sherefedin Shehu: Do mbështes arsimin në Dibër.
Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar të Bashkisë së Dibrës, Sherefedin Shehu, i shoqëruar nga Lulzim Basha dhe eksponentë të tjerë të PD-së ka zhvilluar një takim me banorë të zonës. Shehu iu tha të rinjve dibranë se do të k... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:48
U kap me cigare kontrabandë, arrestohet shtetasi në Kakavijë.
Një person është arrestuar sot në degën e Doganës së Kakavijës. Shtetasi Topi u ndalua nga Drejtoria e Antikontrabandës në bashkëpunim me policinë e kësaj dogane, pasi u kap me një sasi të konsiderueshme cigaresh kontrabandë. Pe... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:45
PD vijon akuzat ndaj deputetit socialistë për tenderat .
Partia Demokratike ka vijuar sërish me akuzat ndaj kryeministrit Rama në lidhje me tenderat e Sadri Abazit. Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa thotë se Edi Rama i ka dhënë Sadri Abazit dhjetëra tendera për një ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:41
Muharrem Rama në Peshkopi: Ndriçim dhe asfaltim rrugësh.
Kandidati i së majtës për kryetar të Bashkisë së Dibrës, Muharrem Rama ka shpalosur platformën e tij elektorale në lagjen “Gjok Doçi” të Peshkopisë. Rama u ndal në zhvillimin urban të territorit të Dibrës. “Do të kryejmë ri... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:32
Oferta për Gjimshitin nga Gjermania .
Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, është pranë largimit nga Atalanta, ekip me të cilin nuk ka gjetur shumë hapësira loje. Për mbrojtësin kosovar tashmë po interesohen edhe ekipet gjermane. E mediat italiane kanë shkruar... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:21
Shpërthim bombe në Nish të Serbisë, 3 të plagosur.
Një shpërthim bombe ka ndodhur në një makinë tip “Golf” në Nish të Serbisë. Televizioni shtetëror serb ka transmetuar se bomba ishte vendosur në makinën me ngjyrë, e cila kishte targa të Vranjës. Spitali i Nishit informoi se në urg... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:10
Jahti me plazh dhe kopsht privat (FOTO).
Ky është super jahti luksoz i quajtur 108M që vjen në një gjatësi prej 108 metrash. Jahti është dizejnuar nga kompania norvegjeze “Hareide Design” dhe do të përmbajë një kopsht të madh dhe një plazh privat. Mjeti luksoz ësht... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:01
Të hënën protestë në Tiranë kundër demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi.
Intelektualë dhe aktivistë të shoqërisë civile do të protestojnë të hënën përpara selisë së Ambasadës së Kosovës kundër vijës kufitare të demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Në deklaratën e organizatorëve thuhet se Koso... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:52
“Cioa Giulia”, letra prekëse e zjarrfikësit për vogëlushen që humbi jetë nga tërmeti .
Tërmeti tragjik që goditi Italinë qendrore ka lënë pas shumë viktima dhe mes tyre edhe fëmijë. Por një letër e punonjësit të zjarrfikëses i cili ka punuar ditë natë për të shpëtuar sa më shumë njerëz nën rrënoja ka prekur mijë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:47
VV: Prokuroria të marrë masa ndaj Adem Grabovcit.
Lëvizja Vetëvendosje e konsideron një lajm të mirë, faktin që Prokuroria e Kosovës për nisjen e hetimeve ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Adem Grabovci. Kryetari i VV-së Visar Ymeri tha se vendimi i prokurorisë ka ardhur nga trysni... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:41
Turqi, arrestohen tre ish-diplomatë të lartë.
Në Ankara, janë arrestuar sot, tre ish-diplomatë të lartë të akuzuar për lidhje në grushtin e shtetit të tentuar më 15 korrik. Agjencia e lajmeve “Agency Anadoly” ka shkruar se në mesin e të arrestuarve është edhe një ish-këshillt... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:21
Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar të Bashkisë së Dibrës, Sherefedin Shehu, i shoqëruar nga Lulzim Basha dhe eksponentë të tjerë të PD-së ka zhvilluar një takim me banorë të zonës. Shehu iu tha të rinjve dibranë se do të k
Partia Demokratike ka vijuar sërish me akuzat ndaj kryeministrit Rama në lidhje me tenderat e Sadri Abazit. Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa thotë se Edi Rama i ka dhënë Sadri Abazit dhjetëra tendera për një
Intelektualë dhe aktivistë të shoqërisë civile do të protestojnë të hënën përpara selisë së Ambasadës së Kosovës kundër vijës kufitare të demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Në deklaratën e organizatorëve thuhet se Koso
Lëvizja Vetëvendosje e konsideron një lajm të mirë, faktin që Prokuroria e Kosovës për nisjen e hetimeve ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Adem Grabovci. Kryetari i VV-së Visar Ymeri tha se vendimi i prokurorisë ka ardhur nga trysni
Greqia është ndër shtetet evropiane që po përballet më së tepërmi me krizën e refugjatëve. Një numër i madh refugjatësh kanë mbetur në këtë shtet. Ministri i Emigracionit në shtetin grek, Janis Mouzalas tha në një konferencë për
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, i është përgjigjur ftesës së Prokurisë së Posaçme dhe për një orë ai ka dëshmuar të hënën para prokurorëve. Zyrtarisht, nuk është bërë e ditur arsyeja e thirrj
Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç, sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, ka përmendur gjendjen e Kishës e cila ndodhet në objektin e Universitetit të Prishtinës. Daçiç duke folur për gjendjen e rëndë të objektit i cil
Një skandal ka shpërthyer në Kolumbi, ku është arrestuar një mësues 65-vjeçar i quajtur Gilberto Gonzalez Arias, ndërsa po përpiqej të abuzonte seksualisht me nxënësen e tij. Profesori i kishte premtuar nxënëses në fjalë favore n

Thellë
Publikuar më 27.08.2016 12:08 / Jola Alimemaj
Nga Xhentila Gjoshi Prokuroria për Krime të Rënda ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim tre personat, dy shqiptarë dhe një italian, të akuzuar si të përfshirë në vrasjen e trefishtë ndodhur në bulevardin “Zogu i Parë”, n
Ekonomi
Publikuar më 15.08.2016 10:25 / Gazmira Sokoli
Shoqata Shqiptare e Energjisë së Rinovueshme (AREA) e vlerëson si qëllimisht të pasaktë deklaratën e bërë nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë për prishjen e njëanshme të kontratave me investitorët e huaj e shqiptarë në fushën e
  • Banka Popullore e Kinës njoftoi se, Banka Botërore (BB) ka vendosur të lëshojë për herë të parë bono SDR në Kinë. Banka Qendrore Kineze deklaroi se lëshimi i bonove të tilla nga Banka Botërore në tregun ndërbankar është një pro
  • Kandidati republikan për president, Donald Tramp paraqiti dje planin e tij ekonomik, duke thënë se do që ta “rigjallërojë” ekonominë amerikane me shkurtime të reja taksash, zbutje të rregullave qeveritare dhe përpjekje për të për
Jetë
Publikuar më 27.08.2016 12:33 / Jola Alimemaj
Ka zgjedhur që përditshmërinë ta ekspozojë në rrjetet sociale, duke kryesuar në listën e vajzave jo të famshme, por që është bërë e njohur me protagonizmin përmes fotove. Edhe pse ka vendosur të jetë larg botës së spektaklit, arrin
  • Nga Dr.Rudina Thanasi Në të gjitha kohërat bukuria ka qenë e vlerësuar, e kërkuar dhe e idealizuar. Syri njerëzor gjithmonë ka qenë i etur për bukuri, sidomos atë njerëzoren. Ndaj edhe ato produkte dhe procedura që e vendosin në pah
  • Nga Pier Gildo Bianchi Djegie, ndjenjë të përzjeri, gjuhë e thatë, fryrje pas buke, tretje të vështira dhe me dhembje, dhembje të papërcaktuara të barkut, çrregullime të zorrëve e kështu me radhë krijojnë atë kuadër të sëmundje
Kulturë
Publikuar më 26.08.2016 11:19 / Gazmira Sokoli
Josif Gjipali dhe Zana Çela janë dy emrat që do të vijojnë garën për kreun e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Ministria e Kulturës ka shqyrtuar dosjet e dorëzuara nga kandidatët dhe ka përzgjedhur dy emrat finalistë. Emrat
  • Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, tanimë mund të lexohet edhe në lexuesi serb. Libri “Pallati i Ëndrrave” është botuar në gjuhën serbe nga Shtëpia Botuese “Samizdat”, bën me dije B92. “ ‘Pallati i Ëndrrave’
  • Ministria e Kulturës ka njoftuar se ka mbyllur konkursin për Drejtor të Përgjithshëm në Teatrin Kombëtar të Operas Baletit. Për këtë pozicion kanë aplikuar 6 kandidatë: Josif Gjipali, Agim Hushi, Kleanthi Gjika, Zana Çela, Ylber Gjini d
  • Valeria Dedaj Në galerinë e artit “Ak Art Gallery” artistja Nerina Toçi ka çelur ekspozitën “Imazhi është e vetmja kujtesë që unë kam”. Në tekstin kuratorial, Vjollca Mema Kuçana, shkruan se, Nerina Toçi vjen për herë t
Sociale
Publikuar më 27.08.2016 09:49 / Eno Shkëmbi
Erërat e forta që kanë fryrë gjatë natës kanë përkeqësuar situatën e zjarreve në Shëngjin duke krijuar vatra të reja mëngjesin e sotëm. Mësohet se tri vatra të reja janë riaktivizuar në malin pranë qendrës së qytetit të Shë
Extra
Publikuar më 27.08.2016 16:55 / Gazmira Sokoli
Që nga vdekja e tij në vitin 1996 ka pasur shumë teori se Tupac Shakur është gjallë dhe fshihet në Kubë. Shumica e fotove që mbështesnin këtë pretendim kanë dalë se ishin ato të personave që kishin ngjashmëri me Tupac. Por një vi
Sport
Publikuar më 27.08.2016 16:04 / Dionis Xhafa
Një ndeshje mjaft interesante është zhvilluar në “Uait Hart Lane” mes Liverpulit dhe Totenhemit, me rezultatin e barabartë 1:1. Ekipi i të kuqve luajti më mirë 45 minutat e para dhe kaloj në epërsi me anë të Milnerit. Ai shënoi nga p
KM