Na ndiqni
Opinion
Nga Enver Robelli Duhet thënë, që në fillim të këtij teksti, disa fjalë pozitive për rap...
Nga Ali Salaj Zgjidhja e përkohshme sipas modelit kroat Protokolli i Marrëveshjes së Përk...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një pajisje e re mund të bëhet shpresa më e fundit e pacientëve në koma. Pajisja e fokuson en...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Familja e Erion Toros, e përndjekur nga tërmetet

Nga Arben Velo Fatkeqësitë më të mëdha, familja Toro, banuese në fshatin Kurjan, Roskovec, i ka të lidhura me tërmetet. I pari, tërmeti i fuqishëm i vitit 1981, që ra në zonën e Fierit, i shkatërroi dhe shembi shtëpinë. Familja, si për bestytni, ndërroi truall. Nga ana perëndimore e vargkodrave ku është ndërtuar fshati, u zhvendos në anën lindore të tyre, si për t’u rritur me lindjen e diellit, çdo mëngjes dhe jo me perëndimin e tij çdo mbrëmje. Banesa e tipit karakteristik dy dhoma dhe një guzhinë, u rindërtua me kontributin edhe të të afërmve të tjerë nga fisi Toro. Sot në këtë shtëpi pleqërojnë dy të moshuar, Masari dhe Merjemja, prindërit e 33-vjeçarit, Erion Toro. I dyti tërmet isht

Kryesore të tjera
Publikuar më 26.08.2016 07:38 / Neritan Gjergo
Neritan Gjergo Agjencia e Trajtimit të Pronave ka hapur proceduat për pranimin e kërkesave të pronarëve që u është zënë toka nga ndërtimet pa leje. 460 pronarët e mëposhtëm duhet të plotësojnë një formular tip pranë Agjencisë d
Minuta e fundit
Tërmeti “gjunjëzon” Italinë, mbi 250 viktima .
Nga Dionis Xhafaj Italia është “gjunjëzuar” nga tërmeti që ka goditur disa komuna të saj në qendër të shtetit. Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues përpara agimit të së mërkurës ka arritur në mbi 250 persona. Ekipet e ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:22
Një dyqan seksi hapet në Mekë.
Një dyqan seksi pritet të hapet në qytetin e shenjtë për besimtarët myslimanë. Dyqani me produkte në përputhje me ligjet e sharias hapet së shpejti në Mekë. “El Asira”, një kompani që merret me prodhimin e mallrave të karakterit er... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:14
Familja e Erion Toros, e përndjekur nga tërmetet.
Nga Arben Velo Fatkeqësitë më të mëdha, familja Toro, banuese në fshatin Kurjan, Roskovec, i ka të lidhura me tërmetet. I pari, tërmeti i fuqishëm i vitit 1981, që ra në zonën e Fierit, i shkatërroi dhe shembi shtëpinë. Familja, si... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:53
Kush po e vuan më shumë ndarjen, Lopez apo Smart? Më mirë se çdo gjë e tregojnë fotot.
Ditët e fundit, mediat rozë raportuan se këngëtarja Xhenifer Lopez është ndarë nga i dashuri i saj, Kasper Smart. Siç raportojnë mediat amerikane, këngëtarja është nxehur me balerinin, pasi ai nuk e ka shoqëruar në një aktivitet ba... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:53
Aksion antidrogë në Skrapar, 11 të arrestuar.
Njëmbëdhjetë persona janë arrestuar nga policia pas një aksioni të kryer në fshatin Dobrenjë të Skraparit. Operacioni i kryer nga policia e Beratit ka çuar në asgjësimin e 14 mijë rrënjëve kanabis dhe sekuestrimin e 140 kg të tjerë n... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:20
Për turizëm në Itali, çiftit i gjenden 17 kg marijuanë në makinë.
Policia doganore e portit të Barit ka arrestuar mëngjesin e së enjtes një çift shqiptar me 17.4 kg marijuanë. Lënda narkotike ishte e fshehur nën një fund të dyfishtë të makinës së tyre tip “Wolsvagen Passat”. Çifti kishte... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:13
26 gusht 2016.
Karikaturë nga Arben Meksi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:10
Sahatet e Stambollit.
Nga Enver Robelli Duhet thënë, që në fillim të këtij teksti, disa fjalë pozitive për raportet shqiptaro-turke. Në vitin 1997, kur Shqipëria u fundos në një krizë të thellë dhe shteti shqiptar ishte para shpërbërjes (atëbotë Ibra... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:00
Një teknikë e re shton shpresat për zgjimin e pacientëve nga koma.
Një pajisje e re mund të bëhet shpresa më e fundit e pacientëve në koma. Pajisja e fokuson energjinë akustike në një zonë specifike të trurit, duke e stimuluar intensivisht. Kjo teknikë është përdorur në trurin e një pacienti 25-v... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:57
Çështja e demarkacionit të kufirit midis Kosovës dhe Malit të Zi.
Nga Ali Salaj Zgjidhja e përkohshme sipas modelit kroat Protokolli i Marrëveshjes së Përkohshme midis Zagrebit dhe Podgoricës u arrit në dhjetor të vitit 2002 dhe vazhdon ende sot të mbetet në fuqi. Këtu kemi të bëjmë me një terri... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:41
Atentat me autobombë në Turqi, 9 të vdekur.
Një shpërthim ka ndodhur në një pikë kontrolli në kufirin turk, duke lënë të vdekur të paktën 9 persona.  Ngjarja ka ndodhur pranë qytetit Cizre, ku raportohet për të paktën 64 të plagosur. Televizionet turke shfaqën pamje të ve... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:36
Parlamenti dhe 34 deputetët “memecë”.
Nga Afrim Krasniqi Referuar të dhënave zyrtare nga Kuvendi i Shqipërisë rreth 35 deputetë (1 prej tyre me mandat edhe ministror) nuk folën në asnjë nga 27 seancat parlamentare të periudhës janar - korrik 2016. Referuar të dhënave sipas... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:35
Si ka ndryshuar jeta jonë në 15 vitet e fundit (FOTO).
Koha ndryshon gjithçka. Njerëzit, mjedisi dhe jeta e përditshme ndryshon shumë nga gjithçka që ka qenë disa vite më përpara. Në fotot e mësipërme do të gjeni një krahasim me vite më parë dhe ndryshimet drastike që ka pësuar je... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:06
Zbulohet shkaku i vrasjes së dyfishtë në Deçan.
Ishte vetëm xhami i autobusëve, shkëndija që i dha zjarr vrasjes së dyfishtë që ndodhi mbrëmjen e së enjtes në fshatin Shaptej të Deçanit. Gjithçka filloi aty, më pas u përdorën edhe grushte për të përfunduar deri edhe në fatal... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:54
Minatorët grevistë vrasin zëvendësministrin në Bolivi.
Qeveria në Bolivi ka thënë se zëvendësministri i Brendshëm i vendit është rrëmbyer dhe më pas është vrarë nga minatorët grevistë. Rodolfo Illanes dhe truproja i tij u kapën të enjten në një postbllok në Panduro, në jug të La ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:48
Parashikimi i motit për sot.
Mëngjesi paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin, më të dukshme në zonat malore. Por në mesditë, do të ketë zhvillime të shpejta vranësirash në zonat jugore dhe qendrore duke i rrezikuar këto zona nga shira... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:43
Tokat e zëna, nis ndarja e lekëve për 460 pronarë.
Neritan Gjergo Agjencia e Trajtimit të Pronave ka hapur proceduat për pranimin e kërkesave të pronarëve që u është zënë toka nga ndërtimet pa leje. 460 pronarët e mëposhtëm duhet të plotësojnë një formular tip pranë Agjencisë d... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:38
Horoskopi, 26 gusht 2016.
Dashi Përpiquni që të mos u futeni shumë thellë çështjeve tuaja emocionale me partnerin/en, është më mirë t’i mbani gjërat në nivel sipërfaqësor. Financat do jenë në gjendje të mirë. Demi Do të befasoni partnerin/en, mb... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:31
Çitaku: Serbia duhet të heqë dorë nga Kosova.
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, gjatë fjalimit të saj në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së OKB-së, ka thënë se Kosova po e jep maksimumin si shtet në ruajtjen e paqes në rajon dhe se Serbi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:05
Në ditën e tretë të kampingut të LRI-së në Jalë, pjesëmarrësit kanë biseduar me drejtorin e fondacionit “Fridrish Ebert” në Shqipëri dhe deputetin e Partisë Socialdemokrate të Suedisë, Adnan Dibrani. Thirrja e tyre ndaj të rinjve
Kandidati i të majtës për Bashkinë e Dibrës, Muharrem Rama, zhvilloi elektorale në njësinë administrative të Melanit dhe fshatrat e tij. Në këto takime, Rama shoqërohej nga koordinatori i Partisë Socialiste për qarkun e Dibrës, Damian
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, gjatë fjalimit të saj në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së OKB-së, ka thënë se Kosova po e jep maksimumin si shtet në ruajtjen e paqes në rajon dhe se Serbi
Kosova është tronditur nga një vrasje e dyfishtë e ndodhur në komunën e Deçanit. Ngjarja u shënua në fshatin Shaptej. Policia e Kosovës tha për mediat atje se vrasësit janë babë e bir nga familja Lushaj. Viktimat dyshohen gjithashtu të
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, i është përgjigjur ftesës së Prokurisë së Posaçme dhe për një orë ai ka dëshmuar të hënën para prokurorëve. Zyrtarisht, nuk është bërë e ditur arsyeja e thirrj
Në Greqi raportohet se është riaktivizuar sërish malaria, pas shkurtimeve në buxhet për luftimin e mushkonjës që përhap sëmundjen në fjalë. Mësohet se 12 qytete të Greqisë është ndaluar donacioni i gjakut për shkak të sëmundjes
Koha ndryshon gjithçka. Njerëzit, mjedisi dhe jeta e përditshme ndryshon shumë nga gjithçka që ka qenë disa vite më përpara. Në fotot e mësipërme do të gjeni një krahasim me vite më parë dhe ndryshimet drastike që ka pësuar je
Mediat rozë kanë publikuar të gjitha ndarjen e yllit të muzikës Jenifer Lopez me të dashurin e saj balerinin Casper Smart. Por cili ishte shkaku i kësaj ndarje që i ka dhënë fund lidhjes 5-vjeçare mes J.Lo dhe 29-vjeçarit Smart? Duk

Thellë
Publikuar më 26.08.2016 10:22 / Shekulli
Nga Dionis Xhafaj Italia është “gjunjëzuar” nga tërmeti që ka goditur disa komuna të saj në qendër të shtetit. Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues përpara agimit të së mërkurës ka arritur në mbi 250 persona. Ekipet e
  • Nga Arben Velo Fatkeqësitë më të mëdha, familja Toro, banuese në fshatin Kurjan, Roskovec, i ka të lidhura me tërmetet. I pari, tërmeti i fuqishëm i vitit 1981, që ra në zonën e Fierit, i shkatërroi dhe shembi shtëpinë. Familja, si
  • Neritan Gjergo Agjencia e Trajtimit të Pronave ka hapur proceduat për pranimin e kërkesave të pronarëve që u është zënë toka nga ndërtimet pa leje. 460 pronarët e mëposhtëm duhet të plotësojnë një formular tip pranë Agjencisë d
  • Nga Harrilla Koçi Ngjarja e 17 gushtit në fshatin Palasë, krimi që i mori jetën një 12-vjeçari, ndryshoi edhe rrjedhën e ngjarjeve. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit Social Shtetëror dhe Shtëpia e Fëmijës në Sarandë, këmbëngul
Ekonomi
Publikuar më 15.08.2016 10:25 / Gazmira Sokoli
Shoqata Shqiptare e Energjisë së Rinovueshme (AREA) e vlerëson si qëllimisht të pasaktë deklaratën e bërë nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë për prishjen e njëanshme të kontratave me investitorët e huaj e shqiptarë në fushën e
  • Banka Popullore e Kinës njoftoi se, Banka Botërore (BB) ka vendosur të lëshojë për herë të parë bono SDR në Kinë. Banka Qendrore Kineze deklaroi se lëshimi i bonove të tilla nga Banka Botërore në tregun ndërbankar është një pro
  • Kandidati republikan për president, Donald Tramp paraqiti dje planin e tij ekonomik, duke thënë se do që ta “rigjallërojë” ekonominë amerikane me shkurtime të reja taksash, zbutje të rregullave qeveritare dhe përpjekje për të për
Jetë
Publikuar më 25.08.2016 10:33 / Shekulli
Historia me fund të hidhur e prezantueses Kristela Gjoka dhe reperit nga Kosova, Agon Fejzullahu (Noga) ka  tronditur publikun. Përveç faktit që martesa zgjati vetëm 21 ditë,  artisti deklaroi se Kristela abortoi fëmijën e tyre në muajin e
Kulturë
Publikuar më 24.08.2016 18:02 / Eno Shkëmbi
Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, tanimë mund të lexohet edhe në lexuesi serb. Libri “Pallati i Ëndrrave” është botuar në gjuhën serbe nga Shtëpia Botuese “Samizdat”, bën me dije B92. “ ‘Pallati i Ëndrrave’
Sociale
Publikuar më 25.08.2016 15:07 / Eno Shkëmbi
155 anëtarë të muxhahedinëve, duke përfshirë udhëheqës të grupit, kanë fluturuar sot me një avion amerikan pasagjerësh nga Iraku për në Shqipëri. Lajmi bëhet me dije nga agjencia e lajmeve me bazë në Tehran “Fars News Agency”
  • Gjatë pasdites së sotme, reshje të dendura të shiut kanë rënë në Tiranë. Për rrjedhojë, shumë rrugë të kryeqytetit janë përmbytur. Nuk ka munguar gjithashtu as breshëri. Trafiku i makinave në disa zona është rënduar së tepër
Extra
Publikuar më 26.08.2016 10:14 / Gazmira Sokoli
Një dyqan seksi pritet të hapet në qytetin e shenjtë për besimtarët myslimanë. Dyqani me produkte në përputhje me ligjet e sharias hapet së shpejti në Mekë. “El Asira”, një kompani që merret me prodhimin e mallrave të karakterit er
Sport
Publikuar më 25.08.2016 23:08 / Dionis Xhafa
Shkëndija e Tetovës ka pasur shansin e artë të shkojë në fazën e grupeve të Ligës së Evropës, por është eliminuar nga gara. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup, kanë qenë të pranishëm edhe 30 mijë t
KM
+ scJsHost+ "statcounter.com/counter/counter.js'>");