Minuta e fundit
"50 hijet e Greit", publikohet trajleri i filmit erotik (Video). “50 hijet e Greit” (50 Shades of Grey) ėshtė njė ndėr filmat mė tė pėrfolur pėrsa i pėrket skenave tė nxehta erotike.  I bazuar nė librin bestseller, me tė njėjtin titull, trajleri i tij sapo ėshtė publikuar, duke u bėrė qendra e vėmendjes nė mbarė botėn.  Dy aktorėt kryesorė janė Jamie Dornan dhe...Lexoni me shume
Shekulli
23:37
Kėrcėnimi ndaj inspektorit tė "Crown Agents", keqkuptim telefonate. Sqarohet kallėzimi i bėrė para 4 ditėsh nė Drejtorinė e Policisė sė Tiranės nga inspektori i “Crown Agents”, kompani qė po asiston doganat shqiptare. Sipas burimeve policore, shtetasi britanik me iniciale K.D. 52 vjeē, ka denoncuar njė telefonatė qė i ėshtė bėrė nga njė numėr britanik, pėr shkak tė...Lexoni me shume
Shekulli
23:19
Meta: 300 ditėt e qeverisjes pėrforcuan stabilitetin ekonomik. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i shoqėruar nga bashkėshortja e tij, Monika Kryemadhi dhe nga deputeti Spartak Braho mori pjesė nė njė iftar tė shtruar mbrėmjen e djeshme nė ambientet e "Hotel Grand Europa" nė Shkodėr, organizuar nga deputeti Agron Ēela. Tė ftuar ishin edhe pėrfaqėsues nga Myftinia...Lexoni me shume
Shekulli
22:14
Vijat rrugore mė tė ēuditshme nė botė (FOTO). Vijat rrugore janė shumė tė rėndėsishme pėr kalimtarėt nė tė gjithė botėn. Kėtė rėndėsi e kanė kuptuar edhe artistėt. Ndonjėherė mjafton qė tė kalosh rrugėn dhe tė shikosh pėrtokė, njė art tė vėrtetė. Njė vepėr arti jo gjithmonė e ka vendin nė njė muze. Shikoni se ēfarė kanė bėrė shtete tė ndryshme ...Lexoni me shume
Shekulli
21:18
Kokėdhima: PBDNJ dhe Greqia s’kanė asnjė tė drejtė pėr Himarėn, ėshtė trevė shqiptare. Deputeti i Partisė Socialiste, Koēo Kokėdhima thotė se, Partia Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut dhe Greqia nuk kanė pse ngrenė pretendime pėr reformėn territoriale. Kjo pasi, Kokėdhima e cilėson kėtė reformė ēėshtje tė brendshme tė Shqipėrisė. Sa u takon pretendimeve tė PBDNJ-sė dhe OMONIA-s pėr k...Lexoni me shume
Shekulli
20:32
Vrasje e trefishtė nė Korēė: 51-vjeēari vret gruan, fėmijėn 6-muajsh dhe veten. Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur para pak minutash nė qytetin e Korēės. Ngjarja ka ndodhur nė dalje tė qytetit, nė fshatin Boboshticė, ku policia ka mbėrritur nė vendngjarje pėr tė zbardhur ngjarjen.  urime zyrtare tė policisė bėjnė me dije se autori i ngjarjes tragjike ėshtė Edmond Fiqi 50 vjeē, i c...Lexoni me shume
Shekulli
20:30
Shkodėr, 19-vjeēari qėllon me armė nėnėn dhe vėllanė, pas njė sherri. Shkodėr - Njė nėnė dhe i biri, nė fshatin Kir tė Shkodrės janė qėlluar me armė zjarri duke regjistruar krimin e dytė brenda familjes kėtė mbrėmje. Kol Qershia ka filluar tė rrihet me tė vėllanė, Martin Qershia, 25 vjeē nė banesėn e tyre. Nė ato momente ka ndėrhyrė nėna e tyre, Lina, por 19-vjeēar...Lexoni me shume
Shekulli
20:00
Thellohet kriza nė Ukrainė, Kryeministri jep dorėheqjen. Kryeministri ukrainas, Arseni Jatseniuk njoftoi sot dorėheqjen, duke dėnuar shpėrbėrjen e koalicionit qeveritar nė Parlament, pėr shkak tė krizės ekonomike dhe njė konflikti tė armatosur me separatistėt prorusė. Dorėheqja e Jatseniuk, shumė e vlerėsuar nga perėndimorėt, ilustron njė ndarje brenda e...Lexoni me shume
Shekulli
19:21
PD: Rama promovon Ndokėn, e vė nė rreshtin e parė. Partia Demokratike vijon sėrish me akuzat ndaj Kryeministrit Edi Rama, lidhur me incidentin e ndodhur nė Kuvend, pėr tė cilin u fajėsua deputeti i Partisė Socialiste, Arben Ndoka.  Koordinatorja pėr Mediat brenda kėsaj partie, Silvi Bardhi, me anė tė njė deklarate u shpreh se Kryeministri Edi Ram...Lexoni me shume
Shekulli
19:12
Sulmi i Izraelit nė Gaza shemb ndėrtesėn e OKB-sė. Njė sulm mbi njė ndėrtesė tė Kombeve tė Bashkuara nė Gazė, ditėn e enjte, ka shkaktuar vdekjen dhe plagosjen e shumė njerėzve, njoftoi njė zėdhėnės i OKB-sė . Koordinatat e shkollės, e cila shėrbente si njė strehė pėr familjet nė Gaza, i janė dhėnė ushtrisė sė Izraelit, tha zėdhėnėsi, i cili ka p...Lexoni me shume
Shekulli
18:56
Sekreti i Nora Istrefit pėr tė pasme seksi (VIDEO). Nora Istrefi ėshtė frekuentuese e rregullt e palestrės dhe kėtė e dėshmon edhe trupi i saj. Nė kėtė video prej 5 sekondave ajo shihet duke bėrė “ulje dhe ngritje” tė pjesės sė pasme, ushqim qė deri sot ka pasur mjaftė sukses tek ajo. <iframe width="560" height="360" src="//www.youtube.com/embed/...Lexoni me shume
Shekulli
18:54
Paracetamoli nuk ka efekt nė dhimbjen e mesit. Pirja e njė paracetamoli nuk ka efekte nė dhimbjen e mesit, pavarėsisht se ky ėshtė trajtimi mė i rekomanduar nga mjekėt, sipas njė studimi.  Paracetamoli ėshtė trajtimi kryesor i dhėnė nga Mjeku i Pėrgjithshėm, pėr ata pacientė qė kanė kriza akute tė dhimbjes sė mesit. Po ashtu, edhe faqet onlin...Lexoni me shume
Shekulli
18:44
Tenton tė hapė derėn e avionit, pandehu se ishte tualeti. Njė pasagjer i dehur ėshtė pėrpjekur tė hapė derėn e avionit pasi e ngatėrroi atė me derėn e tualetit. Tomasz Mocha, 26 vjeē, i dehur me vodka dhe birrė pėr tė qetėsuar nervat para udhėtimit tė tij tė parė me avion gati bėri njė gabim fatal. Pasagjerėt, tė tronditur panė 26-vjeēarin qė po pėrpiqej...Lexoni me shume
Shekulli
18:34
Pėr pak ditė, Rama bėhet sėrish baba. Njė shtatzėni e mbarė dhe njė embrion brenda parametrave tė caktuara e cilėson gjinekologia Rubena Moisiu, shtatzėninė e znj. Linda Rama. Njė intervistė pėr “Shqiptarja.com”, Drejtoresha e Maternitetit “Koēo Glozheni” pohon se nė konsultėn e fundit tė bėrė pak ditė mė parė gjendja e fėmijės dhe e ba...Lexoni me shume
Shekulli
18:16
Braziliani ndryshon shtetėsi pėr tė luajtur nė kombėtare, Ukraina e thėrret nė ushtri. Edmar Halowski, futbollisti brazilian i skuadrės sė  Lacerdas nė Ukrainė, 34 vjeē, nuk e kishte konsideruar kurrė mundėsinė se do tė shkonte nė luftė, aq mė tepėr nė Ukrainė. Por tani qė ėshtė martuar me njė ukrainase, dhe qė ligji mbi rekrutimin ushtarak ka ndryshuar, ai duhet ta konsiderojė kėtė f...Lexoni me shume
Shekulli
18:15
Kėrcėnimi ndaj inspektorit tė "Crown Agents", keqkuptim telefonate
Sqarohet kallėzimi i bėrė para 4 ditėsh nė Drejtorinė e Policisė sė Tiranės nga inspektori i “Crown Agents”, kompani qė po asiston doganat shqiptare. Sipas burimeve policore, shtetasi britanik me iniciale K.D. 52 vjeē, ka denoncuar njė telefonatė qė i ėshtė bėrė nga njė numėr britanik, pėr shkak tė
Krujė, arrestohen 2 persona pėr kultivim droge dhe armėmbajtje pa leje (FOTO)
Forcat e policisė kanė arrestuar nė flagrancė dy persona pėr kultivimin e 1740 rrėnjėve kanabis sativa, tė cilat efektivėt blu i asgjėsuan me anė tė djegies. Mėsohet se nė prangat e policisė ka rėnė 27-vjeēari Lor Luka, dhe 34-vjeēari Altin Luka, qė tė dy banues nė Bura Nikel tė Krujės. Gjithashtu
Ja si vidhet "Monumenti i Pavarėsisė" nė mes tė ditės! (VIDEO)
“Monumenti i Pavarėsisė” tek ish-Parku “Rinia” ka qenė dhe vazhdon tė jetė njė objekt vjedhjeje e qytetarėve shqiptarė, qė prej fillimit tė vendosjes sė tij pėr 100-vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė. Kėto janė pamje tė regjistruara ditėn e diel, ku dy persona, njėri qė ruan dhe tjetri me ēekiē nė
Haxhinasto kėrkon ndihmė nga Eurocontrol pėr aeroportin e ri nė Jug
Nė kuadėr tė Presidencės sė radhės sė Shqipėrisė nė Komitetin e Menaxhimit tė Eurocontrol, ministri i Transportit dhe Infrastrukturės, Edmond Haxhinasto, zhvilloi sot njė takim me Presidentin e Eurocontrol, Frank Brenner, ku kėrkoi mbėshtetje tė mėtejshme nė proēesin e zhvillimit nė fushėn e aviacio
300-ditėshi i Ministrisė sė Financave, Cani: Revolucion nė sistemin financiar
Ministria e Financave prezantoi sot arritjet nė 300 ditė qeverisje dhe sfidat e tė ardhmes sė kėtij institucioni. Ministri i Financave, Shkėlqim Cani vlerėsoi se, gjatė kėsaj periudhe, ėshtė bėrė njė revolucion nė sistemin financiar. Duke theksuar rėndėsinė e vijimit tė luftės ndaj korrupsionit dhe
Klos, zhvillohet biznesi i peshkimit, dhjetėra tė punėsuar
Komuna e Klosit po investon fuqishėm vitet e fundit nė zhvillimin e biznesit tė peshkimit. Kėtė e ka bėrė tė ditur menaxheri i bisnezit tė kėtij sektori Sami Shermadhi. Sipas tij deri tani janė 99 vaska peshku qė po mirėmbahen. Kjo ka sjellė  punėsimin e dhjetėra banorėve tė zonės, shifra kėto mjaf
Bashkia Tiranė i akordon titullin “Qytetar Nderi” Papa Franēeskut
Nė kuadėr tė vizitės sė Papa Franēeskut nė Shqipėri, nė shtator 2014, nė njė mbledhje tė veēantė, Kėshilli Bashkiak i Tiranės vendosi akordimin e fondit prej 332.786.906 lekė pėr ndėrhyrjen dhe rivitalizimin e sheshit “Nėnė Tereza” si dhe dhėnien e titullit “Qytetar Nderi” i Tiranės, Atit tė Shenjtė
Festivali i Jazz-it braktis Tiranėn
Luela Myftari Edicioni i tretė i “International Jazz Festival” ka nisur rrugėtimin e tij mė 22 korrik, ora 20:00, nė Tiranė. Sot ėshtė dita e fundit e tij nė kryeqytet sepse paskėtaj festivali do tė zhvendoset nė pika tė tjera turistike tė Shqipėrisė. “Shekulli” ju pėrcjell sot itinerarin e njė fes
Studentėt e Kolegjit Utika, ekspeditė 3-javore nė Butrint
Nė fillim tė kėsaj vere, njė grup studentėsh nga Kolegji i Utikės, i cili ndodhet nė Nju Jork, zhvilluan njė praktikė mėsimore 3-javore, nė Parkun Kombėtar tė Butrintit. Ky ėshtė grupi i fundit qė ka marrė pjesė nė njė bashkėpunim unik midis kolegjit dhe parkut kombėtar, i cili ndodhet nė njė vend
Kuvendi miraton ligjin e PAK dhe pėr dėmshpėrblimin e ish-tė pėrndjekurve
Kuvendi i Shqipėrisė miratoi sot me shumicė votash projektligjet “Pėr pėrfshirjen dhe aksesueshmėrinė e personave me aftėsi tė kufizuara” dhe “Pėr dėmshpėrblimin e ish tė dėnuarve politikė tė regjimit komunist”. Personat me aftėsi tė kufizuara do tė kenė pėr herė tė parė njė ligj, i cili krijon k
Dhuna nė familje, Policia krijon databazė pėr tė luftuar fenomenin
Shoqėria shqiptare ka ndryshuar perceptimin ndaj dhunės nė familje, sipas njė studimi tė 10 viteve tė fundit.  Referuar rezultateve tė studimit, tė bėra publike nė njė takim tė zhvilluar nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme mes njė grupi OJF-ve, Koordinatores Kundėr Trafikimit tė Qenieve Njerėzore,
Veliaj: Nesėr fillon beteja me mjekėt abuzues dhe pėrfituesit e padrejtė tė skemės
Ministri i Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, Erjon Veliaj iu ėshtė pėrgjigur zėrave kritikė lidhur me projektligjin “pėr pėrfshirjen dhe aksesueshmėrinė e personave me aftėsi tė kufizuara”, duke e krahasuar situatėn me periudhėn para 300-ditėshit,  kur kjo kategori personash kishte 6 muaj pa marrė page
17-vjeēari me 232 dhėmbė nė gojė, njė rekord botėror (FOTO)
Njė djalė nė Indi vuante nga njė sėmundje e rrallė, ai kishte nė gojėn e tij plot 232 dhėmbė.  Doktorėt kanė operuar gojėn e djalit 17-vjeēar dhe operacioni i ndėrlikuar ka zgjatur plot 8 orė. Ashik Gavai vuante nga sasia e madhe e dhėmbėve prej njė harku kohor prej 18 muajsh dhe kishte udhėtuar n
5 kėrcėnimet e mėdha ndaj njerėzimit
Nė valėn e krizės aktuale me tė cilėn po pėrballet njerėzimi, ndoshta kemi harruar brezat e shumtė, qė shpresojmė tė vijnė. Jo ata qė do vijnė 200 vjet nga sot, por pas 1000 ose 10000 vjetėsh. Po pėrdorim fjalėn “shpresojmė”, pasi sot pėrballemi me risqe – madje, ekzistenciale – qė e kėrcėnojnė me
9 gjėrat qė nuk i dinit pėr Hėnėn
1. Ju ndoshta dini se: Hėna u formua pasi njė objekt me madhėsinė e njė planeti, u pėrplas me Tokėn rreth 4.5 miliardė vjet mė parė.  Por a e dini se: Lindja e hėnės mund tė na ketė dhėnė neve ditėn tonė prej 24-orėsh. 2. Ju ndoshta dini se: Hėna shpesh kthehet nė ngjyrė tė kuqe ose ngjyrė kafe gj

Sport
Braziliani ndryshon shtetėsi pėr tė luajtur nė kombėtare, Ukraina e thėrret nė ushtri
Edmar Halowski, futbollisti brazilian i skuadrės sė  Lacerdas nė Ukrainė, 34 vjeē, nuk e kishte konsideruar kurrė mundėsinė se do tė shkonte nė luftė, aq mė tepėr nė Ukrainė. Por tani qė ėshtė martuar me njė ukrainase, dhe qė ligji mbi rekrutimin ushtarak ka ndryshuar, ai duhet ta konsiderojė kėtė f