Na ndiqni
Opinion
Nga Augustin Palokaj Në kohën kur zëvendëspresidenti amerikan, Joseph Biden, lavdëronte Ser...
Nga Ardi Stefa Varësia moderne e njeriut të kohës sonë dhe pse? Flas në telefonin stabël t...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Shpesh thuhet se ata nuk i shprehin shumë emocionet gjatë kohës kur janë të martuar, por burra...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Atentati në burgun e Vaqarrit, Gjykata e Apelit lë në burg Kolaverin

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dhënë masën e sigurisë të arrestit me burg për Ergys Kolaverin. Ky i fundit akuzohet se qëlloi me snajper në drejtim të burgut të Vaqarrit. Nga të shtënat e Ergys Kolaverit mbeti i plagosur shtetasi nga Kosova, Lili Dulaj. Kosovari kishte qenë në paraburgim për një vepër të lehtë penale dhe u qëllua gabimisht. Shënjestër e Ergysit ishte Gazmir Daci dhe gjithçka është bërë për hakmarrje. Daci ndodhet në burg për veprat e rënda penale “Vrasje me dashje”, “Vrasje e ngelur në tentativë” dhe "Armëmbajtje pa leje”. Ai kishte vrarë më 04.11.2015 shtetasin Valmir Kolaverin dhe kishte plagosur rëndë vëllanë e tij, Robert Kolaverin. Ergysi është vëllai i

Kryesore të tjera
Publikuar më 25.08.2016 15:45 / Dionis Xhafa
Orët e para të mëngjesit të së mërkurës, të datës 26 gusht 2016 rezultuan fatale për disa komuna të Italisë Qendrore. Komunat e Amatriçes, Arkuanta Del Trontos, Peskara Del Trontos dhe të Akumolit u bënë hi dhe duken tanimë si vende
Minuta e fundit
Nuk donte të shkonte në shkollë, vret gjyshen me pushkë.
Nuk donte që nipi i saj të mungonte në një takim në shkollë dhe ka vendosur ta shoqërojë vetë me makinë. Por kjo i ka kushtuar jetën 60-vjeçares Sandra Orton, në Pensilvani, SHBA. Nipi i saj 14-vjeçar Hunter R. Reeser ka refuzuar të... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:12
Ky burrë përloti Indinë me veprimin e tij (FOTO).
Një burrë në Indi e mbajti të shoqen në shpinë për 12 kilometra, pasi spitali nuk i ofroi një mjet për ta transportuar trupin e saj deri në shtëpi. Gruaja kishte ndërruar jetë në spital për shkak të tuberkulozit, por spitali nuk i lej... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:02
Tre emra për në Gjykatën e Strasburgut.
Ish-kryeprokurorja Ina Rama; anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Sokol Berberi dhe juristi Gent Ibrahimi janë përzgjedhur si kandidatë për t’u zgjedhur gjyqtar i Shqipërisë në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut për shkak të mba... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:08
"CR7" shpallet lojtari më i mirë në Evropë dhe barazon Mesin.
Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në Evropë. Pas triumfit në Ligën e Kampionëve me Realin e Madridit dhe “Euro 2016” me Portugalinë, "CR7" është shpallur lojtari më i mirë në kontinentin evropian. Ai me k... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:27
Kina mbështet Serbinë, kundër Kosovës.
Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka debatuar sot për Kosovën dhe aty ka folur ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç. Zyrtari i lartë serb ka përsëritur qëndrimin se Serbia nuk e pranon “pavarësinë e njëanshme të Kosovës”. K... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:17
Ushtron dhunë ndaj djalit dhe bashkëshortes, arrestohet 55-vjeçari.
Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Pukës pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij. Blutë e Pukës bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Gjovalin Gjeci, 55 vjeç, banues në Pukë. “Ky shtetas ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:04
Kërkohej nga policia, kur e arrestojnë i gjejnë në banesë mbi 150 mijë euro .
Policia ka arrestuar një 35-vjeçar shqiptar, pasi ishte dënuar nga autoritetet italianë dhe kishte për të shlyer edhe 1 vit e 10 muaj burg, pasi në vitin 2008, kur u zbulua një rafineri droge në Bergamo u sekuestruan 30 kg heroinë. 35-vj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:52
Hidhet shorti, Arsenal-PSG, Bajern-Atletiko dhe Barcelona-Mançester Siti.
Në Montekarlo është hedhur shorti i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Kampionët e Realit janë në Grupin F me Dortmundin, Sportingun e Lisbonës dhe Legia. Ndërsa ndeshje të tjera interesante do të jenë ato në grupin C ndër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:24
Zjarr në një punishte druri dhe një fabrikë zifti në Tiranë.
Dy zjarre kanë rënë pasditen e sotme në Tiranë. Një punishte druri është përfshirë nga flakët në fshatin Çerek në periferi të kryeqytetit, ndërsa në rrugën “5 Maji” zjarri përfshiu fabrikën e ziftit. Në punishten e drurit ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:10
Ja çfarë force ka pasur tërmeti që goditi Italinë (VIDEO) .
Tërmeti 6.0 ballë që ra në orën 03:36 më 24 gusht, dhe goditi Italinë qendrore ka lënë pasoja të mëdha. Përveç humbjes së njerëzve dhe plagosjen e qindra të tjerëve, fuqia e tij ka shkatërruar disa zona duke i bërë ato të pabanue... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:52
FIFA dënon FSHF-në dhe Shqipërinë për aktivizimin e Kaçes.
FIFA ka dënuar FSHF-në dhe i ka hequr fitoren Kombëtares Shqiptare, duke ia dhënë në tavolinë Luksemburgut, pasi aktivizoi mesfushorin Ergys Kaçe i cili ishte i ndëshkuar me kartonë ndeshjen e mëparshme. Qeveria e futbollit botëror e k... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:30
Ja kush është arsyeja e ndarjes së Jenifer Lopez nga i dashuri saj .
Mediat rozë kanë publikuar të gjitha ndarjen e yllit të muzikës Jenifer Lopez me të dashurin e saj balerinin Casper Smart. Por cili ishte shkaku i kësaj ndarje që i ka dhënë fund lidhjes 5-vjeçare mes J.Lo dhe 29-vjeçarit Smart? Duk... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:00
Asanzh: Dokumente të reja për Klintonin do të publikohen para 8 nëntorit .
Themeluesi i “Wikileaks”, Zhulian Asanzh, thotë se posedon dokumente që lidhen me kandidaten demokrate, Hillari Klinton, të cilat do të publikohen para datës 8 nëntor dhe mund të kenë një efekt të rëndësishëm në zgjedhjet presidenci... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:57
I vuri zjarrin malit të Shëngjinit, pranga 63-vjeçarit .
Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 63-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i vënies së zjarrit në malin e Shëngjinit. Sipas policisë, Preng Pergjoni ka pasur si qëllim ripërtëritjen e kullotave, me qëllim që të kulloste b... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:19
Një skuadër femrash drejt përballjes me Daçiçin.
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, është nisur sot për në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit ku pritet që të debatohet për Kosovën. Ajo është nisur nën shoqërimin e disa grave të tjera, të cilën ajo e quajti një skua... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:02
Ja ku e kaluan natën banorët e prekur nga tërmeti në Itali (FOTO).
Pas tërmetit të fortë që goditi Italinë Qendrore mëngjesin e së mërkurës, gjendja e banorëve që shpëtuan gjallë duket e rëndë. Disa prej tyre akoma kanë ndjenjën e keqe të humbjes së njerëzve të afërt. Sikur të mos mjaftonte kj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:57
Atentati në burgun e Vaqarrit, Gjykata e Apelit lë në burg Kolaverin.
Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dhënë masën e sigurisë të arrestit me burg për Ergys Kolaverin. Ky i fundit akuzohet se qëlloi me snajper në drejtim të burgut të Vaqarrit. Nga të shtënat e Ergys Kolaverit mbeti i plagosur shtetas... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:25
Tiranë, momenti i shpërthimit të eksplozivit në autobus (VIDEO).
Shpërthimi i një sasie eksplozivi në një autobus ka alarmuar banorët e Rrugës “Kongresi i Manastirit” në kryeqytet. Siç shihet në videon e tvklan, rreth orës 03 e 35 një person me pantallona të shkurtra vjen nga pjesa juglindore e... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:09
“Demokracia është pjesë e jetës së përditshme” (FOTO).
Në ditën e tretë të kampingut të LRI-së në Jalë, pjesëmarrësit kanë biseduar me drejtorin e fondacionit “Fridrish Ebert” në Shqipëri dhe deputetin e Partisë Socialdemokrate të Suedisë, Adnan Dibrani. Thirrja e tyre ndaj të rinjve... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:05
Si ta shmangim sikletin e skuqjes së fytyrës.
Skuqjet e fytyrës janë të përkohshme. Përsa i përket shkaqeve përmendim skuqjen si rezultat i të ndjerit keq emocionalisht në situata të ndryshme sociale Skuqjet e fytyrës janë të përkohshme. Mjekja dermatologe Ardiana Sinani shpjego... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:00
Në ditën e tretë të kampingut të LRI-së në Jalë, pjesëmarrësit kanë biseduar me drejtorin e fondacionit “Fridrish Ebert” në Shqipëri dhe deputetin e Partisë Socialdemokrate të Suedisë, Adnan Dibrani. Thirrja e tyre ndaj të rinjve
Kandidati i të majtës për Bashkinë e Dibrës, Muharrem Rama, zhvilloi elektorale në njësinë administrative të Melanit dhe fshatrat e tij. Në këto takime, Rama shoqërohej nga koordinatori i Partisë Socialiste për qarkun e Dibrës, Damian
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, është nisur sot për në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit ku pritet që të debatohet për Kosovën. Ajo është nisur nën shoqërimin e disa grave të tjera, të cilën ajo e quajti një skua
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa duke komentuar situatën politike në vend, është shprehur se trimat e vërtetë nuk e dëmtojnë shtetin e vet, por i dalin në mbrojtje atij. Mustafa tha se njerëzit e “Vetëvendosje”-s, duke sulmuar inst
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, i është përgjigjur ftesës së Prokurisë së Posaçme dhe për një orë ai ka dëshmuar të hënën para prokurorëve. Zyrtarisht, nuk është bërë e ditur arsyeja e thirrj
Në Greqi raportohet se është riaktivizuar sërish malaria, pas shkurtimeve në buxhet për luftimin e mushkonjës që përhap sëmundjen në fjalë. Mësohet se 12 qytete të Greqisë është ndaluar donacioni i gjakut për shkak të sëmundjes
Skuqjet e fytyrës janë të përkohshme. Përsa i përket shkaqeve përmendim skuqjen si rezultat i të ndjerit keq emocionalisht në situata të ndryshme sociale Skuqjet e fytyrës janë të përkohshme. Mjekja dermatologe Ardiana Sinani shpjego
Për studenten 20-vjeçare Jady Duarte e cila kaloi një natë romantike me kampionin olimpik Usain Bolt është duke folur e gjithë bota. Vetë studentja braziliane ka folur për natën pasionante që kaloi me legjendën e garave të vrapimit. A

Thellë
Publikuar më 25.08.2016 10:55 / Shekulli
Nga Harrilla Koçi Ngjarja e 17 gushtit në fshatin Palasë, krimi që i mori jetën një 12-vjeçari, ndryshoi edhe rrjedhën e ngjarjeve. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit Social Shtetëror dhe Shtëpia e Fëmijës në Sarandë, këmbëngul
Ekonomi
Publikuar më 15.08.2016 10:25 / Gazmira Sokoli
Shoqata Shqiptare e Energjisë së Rinovueshme (AREA) e vlerëson si qëllimisht të pasaktë deklaratën e bërë nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë për prishjen e njëanshme të kontratave me investitorët e huaj e shqiptarë në fushën e
  • Banka Popullore e Kinës njoftoi se, Banka Botërore (BB) ka vendosur të lëshojë për herë të parë bono SDR në Kinë. Banka Qendrore Kineze deklaroi se lëshimi i bonove të tilla nga Banka Botërore në tregun ndërbankar është një pro
  • Kandidati republikan për president, Donald Tramp paraqiti dje planin e tij ekonomik, duke thënë se do që ta “rigjallërojë” ekonominë amerikane me shkurtime të reja taksash, zbutje të rregullave qeveritare dhe përpjekje për të për
Jetë
Publikuar më 25.08.2016 10:33 / Shekulli
Historia me fund të hidhur e prezantueses Kristela Gjoka dhe reperit nga Kosova, Agon Fejzullahu (Noga) ka  tronditur publikun. Përveç faktit që martesa zgjati vetëm 21 ditë,  artisti deklaroi se Kristela abortoi fëmijën e tyre në muajin e
Kulturë
Publikuar më 24.08.2016 18:02 / Eno Shkëmbi
Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, tanimë mund të lexohet edhe në lexuesi serb. Libri “Pallati i Ëndrrave” është botuar në gjuhën serbe nga Shtëpia Botuese “Samizdat”, bën me dije B92. “ ‘Pallati i Ëndrrave’
Sociale
Publikuar më 25.08.2016 15:07 / Eno Shkëmbi
155 anëtarë të muxhahedinëve, duke përfshirë udhëheqës të grupit, kanë fluturuar sot me një avion amerikan pasagjerësh nga Iraku për në Shqipëri. Lajmi bëhet me dije nga agjencia e lajmeve me bazë në Tehran “Fars News Agency”
  • Gjatë pasdites së sotme, reshje të dendura të shiut kanë rënë në Tiranë. Për rrjedhojë, shumë rrugë të kryeqytetit janë përmbytur. Nuk ka munguar gjithashtu as breshëri. Trafiku i makinave në disa zona është rënduar së tepër
Extra
Publikuar më 25.08.2016 09:14 / Eno Shkëmbi
Shkencëtarët kanë zbuluar një planet të ngjashëm me Tokën, i cili sillet afër Diellit. Planeti Proxima b, gjendet katër vjet dritë larg Tokës dhe rrotullohet rreth diellit Proxima Centauri, i cili është ylli më i afërt me Diellin, k
Sport
Publikuar më 25.08.2016 20:27 / Gertjan Kosovari
Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në Evropë. Pas triumfit në Ligën e Kampionëve me Realin e Madridit dhe “Euro 2016” me Portugalinë, "CR7" është shpallur lojtari më i mirë në kontinentin evropian. Ai me k
KM