Na ndiqni
Opinion
Nga Gianni Mazzei Të flasësh për Alfred Uçin si intelektual, besoj se së pari duhet të sqa...
Nga Prof. Muhamed Mufaku* Para ca ditëve mora ftesë nga Kryeministri Edi Rama për të marrë ...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Këshilli i Evropës u bën thirrje qeverive të vendeve anëtare të BE-së të ndalojë testet gj...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Kryetari i gjykatës kërkon seks dhe kërcënon: Na ndajnë plumbat (VIDEO)

Emisioni investigativ “STOP”, në Televizionin “Klan” publikoi sot regjistrimin audio të një kryetari gjykate, i cili kërkon favore seksuale nga një grua, në këmbim të vendosjes së drejtësisë për çështjen e saj në gjyq. Bëhet fjalë për një bisedë të kryetarit të Gjykatës së shkallës së parë në Gjirokastër, Guximtar Boçi, me një grua. Denoncuesja kishte një çështje në Gjykatën e Shkallës së Parë në Gjirokastër dhe kërkon takim me kreun e saj, Guximtar Boçi. Por në zyrën e tij, kryetari tenton ta puthë dhe i bën ofertë seksuale. Qytetarja – Ti e ke fajin. Gjyqtari – Ëëë, ndaj unë të merrja në telefon, ti nuk më përgjigjeshe, do pimë na një kafe. Qytetarja – Pse

Kryesore të tjera
Publikuar më 27.10.2016 19:17 / Shekulli Online
Është shtyrë sërish afati i regjistrimit në universitete, pas përfundimit sot të afatit të mëparshëm të vendosur në një udhëzim të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Lajmi është konfirmuar nga rektori i Universitetit të Mje
Minuta e fundit
Putin: Akuzat për ndërhyrje në zgjedhjet amerikane janë të pabaza .
Presidenti rus Vladimir Putin i ka cilësuar si “histeri” akuzat sipas të cilave Rusia kërkon që të ketë ndikim në zgjedhjet presidenciale amerikane, duke favorizuar kandidatin republikan, Donald Tramp, raportojnë mediet ndërkombëtare. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 23:52
Dëbimi i reperit shqiptar bëhet temë e nxehtë debati në Zvicër.
“Zvicra do të përfitonte nëse një i ri si Besko, që ka ndikim të madh te të rinjtë me prejardhje të huaj, do të kthente nga rruga e krimit 500 të rinj”, thotë Reiman. Ndërsa Besiani duke folur për albinfo.ch shprehet mirënjohës nd... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 23:35
Skandali i gjyqtarit, prokurorët zbarkojnë në "Tv Klan".
Prokurorët e Krimeve të Rënda kanë zbarkuar në televizionin “Klan” për të marrë regjistrimet audio, në lidhje me skandalin për gjyqtarin e Gjirokastrës, Guximtar Boçi. Në emisionin e sotëm “Stop”, në “Tv Klan” u transmet... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 23:23
Skandali, Unioni i Gjyqtarëve: Distancohemi nga këto veprime të turpshme .
Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë ka reaguar pas publikimit të skandalit të gjyqtarit Guximtar Boçi, i cili i ka kërkuar favore seksuale një gruaje, në këmbim të vendosjes së drejtësisë për çështjen e saj në gjykatë. “Unioni ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 23:18
Xhafaj: Kushtetuesja cenoi legjitimitetin e saj. Vettingu do kalojë.
Kreu i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj tha për “Top Story” se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të pezulluar ligjin e Vettingut ishte i paralajmëruar, pasi sipas tij, kishte disa ditë që qarkullonte te... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 23:02
Ashton: Vendet e Ballkanit duhet të vazhdojnë rrugën e integrimit.
Shqetësimet e vendeve të Ballkanit Perëndimor ndaj ndikimit që mund të ketë daja e Britanisë nga Bashkimi Evropian, mbi procesin e zgjerimit janë të kuptueshme, thotë ish shefja e B.E.-së për politikën e jashtme, Catherine Ashton. Gjatë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:56
Makinat përplasen kokë më kokë, vdes i riu .
Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në hyrje të qytetit të Krumës në rrethin e Hasit, ku dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin kokë më kokë, duke shkaktuar vdekjen e një të riu dhe plagosjen e tre të tjerëve. Po... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:42
“Guximtar Boçi i kërkoi favore seksuale edhe psikologes së gjykatës” .
Drejtuesi i emisionit “Stop” Saimir Kodra ka bërë publike detaje të tjera nga afera seksuale e gjyqtarit Guximtar Boçi. Sipas Kodrës, në regjistrimin prej një orë e gjysmë, Boçi është regjistruar duke i kërkuar favore seksuale edh... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:24
Kuvendi miraton projektligjin “për falimentimin”.
Kuvendi miratoi të enjten në mbrëmje me 77 votat e maxhorancës projektligjin “për falimentimin”, që synon uljen e nivelit të kredive me probleme. Opozita nuk mori pjesë në votim pasi braktisi sallën me hapjen e procedurës. Në funksion... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:03
Skandali seksual, Tahiri: Ditë të zeza për drejtësinë .
Pas publikimit të aferës seksuale në gjyqësor ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili i cilësoi ngjarjet e fundit si ditë të zeza për drejtësinë. “Ditë të zeza për drejtësinë, ndër shumë të tilla, vetëm kë... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:00
Përgjimet, Krimet e Rënda nisin hetimin për kreun e Gjykatës Gjirokastër.
Pas publikimit të skandalit seksual të kryegjyqtarit të Gjirokastrës, Guximtar Boçi, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka njoftuar se ka nisur hetimet për korrupsion ndaj tij. Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se për rastin, është regjistrua... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:48
“Kryegjyqtari i Gjirokastrës, 1 orë e gjysmë regjistrime”.
Gazetari i emisionit investigativ “Stop”, Saimir Kodra, ka treguar në emisionin “Opinion” peripecitë që ka hequr gruaja, së cilës kreu i Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boci, i kërkonte favore seksuale. Kodra tha se gruaja ës... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:43
Zbulohen prapaskenat, Reali kërkoi Guardiolën .
Reali i Madridit është përpjekur të bindë Pep Guardiolën, ish-teknikun e rivalëve të Barcelonës, që të zëvendësonte Rafa Benitezin. Prapaskenat janë zbuluar nga miku i Guardiolës, Martin Perarnau. Në një intervistë të dhënë p... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:37
Tjetër tërmet në Itali, i moshuari vdes nga frika.
Vijojnë lëkundjet e tokës në Itali edhe gjatë ditës së sotme. Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë e shkallës Righter, me epiqendër në Norcia është ndjerë rreth orës 19.22 minuta. Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologji... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:19
Manjani i kërkon KLD-së shkarkimin e Guximtar Boçit.
Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagoi mbi materialin e transmetuar ne emisionin “Stop”, në TV Klan, ku kryetari i Gjykatës së shkallës së parë në Gjirokastër, Guximtar Boçi i kërkon favore seksuale një gruaje, në këmbim t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:10
Përveçse i kërkoi seks, gjyqtari kërcënoi me jetë qytetaren.
Ajo çka ra në sy në skandalin e gjyqtarit Guximtar Boci, të publikuar nga emisioni “Stop” në TV “Klan”, ishte fakti se në sistemin e drejtësisë nuk ka vetëm afera seksuale por edhe kërcënime e korrupsion. Në pjesën e fundit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:07
Bumçi: Rama i jep legjitimitet Vuçiçit dhe lë në hije Kosovën.
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Beograd ka ngjallur debat edhe sot në Kuvend. Në diskutimet jashtë rendit të ditës, ish-ministri i Jashtëm demokrat Aldo Bumçi ka akuzuar Ramën për qasje të gabuar në raportet me Beogradin, duke thënë ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:57
Opozita braktis seancën, përgatitet për protesta kundër qeverisë .
Deputetët e opozitës kanë braktisur seancën e sotme të Kuvendit, duke mos marrë pjesë në votimin e ligjeve të rendit të ditës. Burime nga PD-ja pohojnë për mediat se selia blu mund të bojkotojë seancat në vijim. Lëvizja vjen n... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:56
“Hashim Thaçi të shpallet tradhtar i vendit”.
Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha konsideron se debati i sotëm në Kuvend rreth vlerave të luftës së UÇK-së është i kotë. Ai ka fajësuar deputetët e Kuvendit të Kosovës se kanë nënshkruar marrëveshje ndërkombëtare për... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:40
Kryetari i gjykatës kërkon seks dhe kërcënon: Na ndajnë plumbat (VIDEO).
Emisioni investigativ “STOP”, në Televizionin “Klan” publikoi sot regjistrimin audio të një kryetari gjykate, i cili kërkon favore seksuale nga një grua, në këmbim të vendosjes së drejtësisë për çështjen e saj në gjyq. B... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:34
Kuvendi miratoi të enjten në mbrëmje me 77 votat e maxhorancës projektligjin “për falimentimin”, që synon uljen e nivelit të kredive me probleme. Opozita nuk mori pjesë në votim pasi braktisi sallën me hapjen e procedurës. Në funksion
Pas publikimit të aferës seksuale në gjyqësor ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili i cilësoi ngjarjet e fundit si ditë të zeza për drejtësinë. “Ditë të zeza për drejtësinë, ndër shumë të tilla, vetëm kë
Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti edhe njëherë e ka vënë në dyshim bashkëpunimin  dhe miqësinë mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë fjalimit në Kuvend, për luftëtarët e UÇK-së, Kurti u shpreh
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar Ramiz Kelmendin, ish-deputetin e Partisë Demokratike i cili së fundit kaloi në Lidhjen Demokratike, në postin e zëvendëskryeministrit në Qeverinë e Kosovës. Kelmendi, sipas një njoftimi t
Kryeministri i deritanishëm i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka dhënë sot dorëheqjen dhe në vend të tij pritet që të vendoset Dushko Markoviç. Ky i fundit rezulton të jetë edhe njeri i afërt i Gjukanoviçit. Këta ditë, gjithashtu pri
Kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka dhënë dorëheqje disa orë pasi ka deklaruar se Rusia ishte e përfshirë në puçin e pretenduar në ditën e zgjedhjeve, duke akuzuar opozitën për bashkëpunim me Kremlinin, bëri të ditur
Një blogere amerikane, e quajtur Allison Green ka shkruar një artikull dedikuar vendit tonë, me titull “75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!”. Shkrimi është botuar nga ana e revistës online “eternalarrival.com”. Ga
Një 14-vjeçare është përzënë nga shkolla pasi kishte bërë flokët gërshet. Chanise Benson u kthye nga shkolla “George Pindar”, pasi kishte shpenzuar 140 paund për flokët me rastin e ditëlindjes së motrës së saj. Por mesa duket

Thellë
Publikuar më 27.10.2016 10:16 / Shekulli
Me urdhër të prokurorisë, Dalina Azuni është lënë e lirë, e cila disa ditë më parë sajoi grabitjen në fshatin Pinet të Ndroqit. Mësohet se 29-vjeçarja akuzohet për veprën penale të “njoftimit të rreme në organet e rendit”, vep
  • Deputeti Tom Doshi ka dëshmuar ditën e djeshme në gjykatën e Tiranës, për procesin që zhvillohet ndaj ish-kolegut të tij Mark Frroku. Doshi me dëshminë e dhënë në gjykatë ka dalë në mbrojtje të pandehurit Mark Frroku, i cili është
  • Nga Xhentila Gjoshi Çështja e pronësisë së një lokali në afërsi të fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë ka hapur një konflikt të ashpër mes dy personave. Bëhet fjalë për shtetasin Mustafa Deda dhe Kadri Çuka, ndërsa situat
  • Nga Xhensila Demollaj  Gjatë regjimit komunist, Kavaja u shndërrua në qytet industrial, si dhe qendër e bujqësisë për rajonin e vet. Kavajasit ishin të parët që morën guximin në vitin 1990 ta mposhtin sistemin komunist. Sot, rreth 26
Ekonomi
Publikuar më 27.10.2016 10:32 / Elidona Syla
Pas 3 vitesh reformash të vonuara dhe masash jo të lehta, financat e shtetit janë të konsoliduara dhe borxhi publik ka hyrë në trend rënës. Kështu ka deklaruar kryeministri Edi Rama, i cili mori pjesë në konferencën kombëtare të Bankës
Jetë
Publikuar më 24.10.2016 10:46 / Shekulli
Nga Halil Rama Para më shumë se tre dekadash, në faqet letrare të gazetës lokale të Dibrës, "Ushtima e maleve" do të spikaste një talent i ri. Ka qenë vetëm 15 vjeç, kur mësuesi i tij i lëndës së letërsisë, poeti Islam Çenga, do
  • Nobeli letrar Bob Dylanit? Pas një reagimi instinktiv negativ, pasi mora vesh lajmin, kur edhe po të ma kishin dhënë mua njëlloj do të kisha reaguar - pra, pas një refuzimi të çastit, me kohë mendova se kështu i njihet arti i fjalës një
  • Historinë e kemi sa të freskët aq edhe të frymëzuar nga lloje të ndryshme interpreti mi e për të qenë të saktë në kërkim të së vërttës herë ke- - mi shtangur me faktet e reja dhe herë kemi kuptuar se na duhet shumë kohë për ta p
Kulturë
Publikuar më 27.10.2016 10:36 / Shekulli
Prof. Dr. Josif Papagjoni Një nga mendjet e rralla të shqiptarëve, iku! Profesori ynë i nderuar Alfred Uçi s’është më! Por është emri i tij, drita që la pas... Kur lexoja librat e tij kisha një ndjenjë të dyfishtë: ngopje dhe lodh
  • Aktorja e njohur e skenës, Melpomeni Çobani, u nda nga jeta në moshën 88-vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga familjarët. Ndërsa, sot në orën 12:00-14:00 do të mbahen homazhet në ambientet e Qendrës Kulturore Tirana, (Teatri Metropol). “Art
  • Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka vendosur të dekorojë Mimoza Mevlanin me titullin “Mjeshtër i Madh. Sipas njoftimit zyrtar, presidenti Nishani i akordoi zonjës Mimoza Mevlani (Shaba) titullin “Mjeshtër i Madh”. “Për pu
  • Pas betejës me sëmundjen e rëndë, aktorja Hajrie Rondo u rikthye në skenën e teatrit, me dramën shqipe “Tre Dhëndurët”. E ftuar në emisionin e pasdites, në Televizionin Klan, “Rudina”, aktorja u përlot kur i kujtuan një kolaz
Sociale
Publikuar më 27.10.2016 23:35 / Dionis Xhafa
“Zvicra do të përfitonte nëse një i ri si Besko, që ka ndikim të madh te të rinjtë me prejardhje të huaj, do të kthente nga rruga e krimit 500 të rinj”, thotë Reiman. Ndërsa Besiani duke folur për albinfo.ch shprehet mirënjohës nd
Extra
Publikuar më 27.10.2016 15:35 / Elidona Syla
Këto imazhe tregojnë një paraqitje të shkurtër të një shtëpie të braktisur funerali. Ajo është ndërtuar që në shekullin e XIX, por ka rreth 3 vjet që është e braktisur. Fotot janë bërë brenda ndërtesës së frikshme të ish-
Sport
Publikuar më 27.10.2016 21:37 / Eno Shkëmbi
Reali i Madridit është përpjekur të bindë Pep Guardiolën, ish-teknikun e rivalëve të Barcelonës, që të zëvendësonte Rafa Benitezin. Prapaskenat janë zbuluar nga miku i Guardiolës, Martin Perarnau. Në një intervistë të dhënë p
KM