Minuta e fundit
Kodheli: "Kam bėrė njė betim. Nuk do tė kandidoj pėr Tiranėn" (VIDEO). Mimi Kodheli nuk do tė jetė kandidatja e Partisė Socialiste pėr Bashkinė e Tiranės nė zgjedhjet e ardhshme lokale. Kodheli i ka mohuar zėrat nė studion e “Jamais Vu” pėrballė gazetarit Mustafa Nano mbrėmjen e sė shtunės.  Mimi Kodheli: E dua kėtė qytet mė shumė se ēdo gjė nė botė. Ēdo gjė e parė qė...Lexoni me shume
Shekulli
22:45
Japonia tronditet nga njė tėrmet 6.8 ballėsh. Njė tėrmet i fortė tronditi qendrėn e Japonisė mbrėmjen e sė shtunės, duke shkaktuar plagosjen e dhjetėra njerėzve dhe shembjen e shtėpive tė tyre nė perėndim tė fshatit Nagano, bėn tė ditur njė zyrtar pėr “BBC”-nė.  Raportimet mbi intensitetin e tėrmetit me qendėr zonėn e Naganos nė orėn 10 tė mbr...Lexoni me shume
Shekulli
22:32
"Tani do tė vdisni". Breshėri plumbash, 15 tė plagosur nė klubin e natės nė Athinė (VIDEO). Pire, Athinė - 15 tė plagosur ėshtė bilanci tragjik i njė sulmi tė pėrgjakshėm qė ndodhi mėngjesin e sė shtunės nė njė klub nate nė Mikrolimano, pranė Pireut nė Athinė. I dyshuari kryesor pėr kryerjen e krimit ėshtė njė shqiptar, i dyshuar edhe pėr akte tė mėparshme kriminale, shkruan "Greek Reporte...Lexoni me shume
Shekulli
22:13
Elbasan, 27-vjeēari plagoset pėr vdekje (VIDEO). Elbasan - Njė vrasje me armė zjarri ka ndodhur mbrėmjen e sotme nė qytetin e Elbasanit, si pasojė e tė cilit ka ndėrruar jetė Fatjon Oēka nga Cėrriku.  Mėsohet se ngjarja ka ndodhur nė lagjen “Beqir Dardha”. 27-vjeēari Oēka ėshtė qėlluar nga persona tė paidentifikuar. Fillimisht ai ėshtė plagosu...Lexoni me shume
Shekulli
21:50
"E rėndėsishme tė pėrballeni me tė shkuarėn". Ambasadorėt, pro hapjes sė dosjeve. Hapja e bunkerit antiatomik tė periudhės sė diktaturės ka habitur edhe ambasadorėt e Gjermanisė dhe SHBA-sė nė vendin tonė, tė cilėt morėn pjesė nė kėtė aktivitet.  Nė njė prononcim pėr televizionin “A1 Report”, ambasadori i Gjermanisė nė Tiranė, Helmut Hoffmann dhe ambasadori i SHBA-sė, Aleksandėr...Lexoni me shume
Shekulli
21:08
"Energjia", 6 nė pranga, priten 602 lidhje ilegale. Aksioni i sotėm kundėr vjedhjes sė energjisė elektrike ka ēuar nė arrestimin e 6 personave dhe ndėrprerjen e 602 lidhjeve tė paligjshme.  Nėpėrmjet njė njoftimi zyrtar, Policia bėn me dije se, nė tė gjithė vendin, kanė vepruar 66 grupe tė pėrbashkėta polici – OSHEE. Sot janė kryer  903 kontrolle si...Lexoni me shume
Shekulli
20:59
Manchester United fiton derbin me Arsenalin (VIDEO). Manchester United ka fituar derbin pėrballė Arsenalit me rezultat 1:2. Djajtė e Kuq kanė shėnuar fitore nė Emirates pėrballė Arsenalit, nė Premierligė.  Pjesa e parė e kėsaj pėrballje pėrfundoi 0:0, edhe pse tė dyja skuadra kishin raste pėr shėnim. Ndėrsa, nė pjesėn e dytė u shėnuar tre gola. Nė m...Lexoni me shume
Shekulli
20:30
Ermali, emision special pėr Dr. Florin (VIDEO). "Ēdo ditė pa Florin". Kėshtu e titulloi emisionin e kėsaj tė shtune aktori i njohur, Ermal Mamaqi, kushtuar mikut tė tij tė ndjerė, Dr. Florit.  "Ndoshta shumė njerėz kanė pyetur veten a do dal sot para kamerave. Para dy ditėsh ne pėrcollėm pėr herė tė fundit mikun tim mė tė mirė, Dr. Florin. Nuk...Lexoni me shume
Shekulli
19:11
Anulohet derbi kroat, Dinamo Zagreb fiton nė tavolinė. Derbi i Kroacisė mes Dinamo Zagrebit dhe Hajdukut nga Spliti, i parashikuar pėr t'u luajtur sot, ėshtė anuluar.  Anulimi ka ardhur, pasi nė stadiumin e "Maksimir" tė Dinamos nuk janė lejuar tė hyjnė 50 tifozė nga Spliti, me pretekstin se janė nė listėn e zezė. Ky veprim nuk i ka pėlqyer skuadrės n...Lexoni me shume
Shekulli
18:48
Ndėrron jetė ambasadori i Shqipėrisė nė Maqedoni, Petrit Bushati. MPJ: Nesėr homazhet. Ndėrron jetė ambasadori i Shqipėrisė nė Maqedoni, Petrit Bushati. Prej disa kohėsh, diplomati shqiptar vuante nga njė sėmundje e rėndė.  Ministria e Punėve tė Jashtme do tė zhvillojė ditėn e hėnė njė ceremoni nė nder tė ambasadorit Bushati.  Diplomati Bushati u emėrua ambasador nė Maqedoni nė fill...Lexoni me shume
Shekulli
18:28
Pėrse doli nė shesh ky protestues? . Nė protestėn e sotme tė organizuar nga opozita, u mblodhėn njerėz qė, siē u shpreh me tė madhe kreu demokrat, Lulzim Basha, i nxorri "halli". Zotėria nė foto, mesa duket doli pėr tė protestuar kundėr pagesės sė energjisė elektrike. Siē shihet, ai ka shkulur sahatin nga shtėpia pėr t'i thėnė "jo"...Lexoni me shume
Shekulli
18:24
Kurti: Qeveria Thaēi-Mustafa, sadomazokiste. "Thaēi ėshtė njeri sadist, pra ai kėnaqet duke i parė tė tjerėt teksa vuajnė". Kėshtu ėshtė shprehur gjatė njė tubimi me qyetatarėt, lideri i Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti.  Ai ka nxjerrė detaje nga takimet me liderėt e LAN-it, duke u shprehur se kėtė "fakt" ia ka zbuluar Fatmir Limaj. Lideri ...Lexoni me shume
Shekulli
18:04
Portugali, ish-kryeministri arrestohet pėr korrupsion. Njė javė pas shpėrthimit tė skandalit pėr korrupsion nė lidhje me dhėnien e vizave pėr tė pasurit e huaj, Portugalia ėshtė goditur nga njė ēėshtje tjetėr politiko-financiare, me arrestimin e ish-kryeministrit socialist, Jose Socrates. Jose Socrates, 57 vjeē, i cili drejtoi vendin nga viti 2005 deri...Lexoni me shume
Shekulli
17:31
51 vjet pa Xhon Kenedin. Data 22 nėntor shėnon 51-vjetorin e vrasjes sė Presidentit amerikan, Xhon Kenedi, i cili i solli freski dhe energji Shtėpisė sė Bardhė, kur mori Presidencėn nė vitin 1961. Kenedi dhe Zonja e Parė, Zhaklina sollėn njė sens unik stili dhe shkėlqimi, qė Uashingtoni nuk e kishte parė ndonjėherė, shkruan...Lexoni me shume
Shekulli
17:01
Rama paralajmėron hapjen e dosjeve sekrete. TIRANĖ - Pas ēerek shekulli, qeveria hapi sot dyert pėr tė gjithė vizitorėt qė duan tė prekin historinė komuniste pėrmes bunkerit antiatomik tė Enver Hoxhės. Kreu i qeverisė, Edi Rama theksoi se pėrmes hapjes sė kėtyre dyerve shqiptarėt do kenė mundėsi tė kuptojnė vetė sistemin e diktaturės. Gjatė f...Lexoni me shume
Shekulli
16:25

Sport
Manchester United fiton derbin me Arsenalin (VIDEO)
Manchester United ka fituar derbin pėrballė Arsenalit me rezultat 1:2. Djajtė e Kuq kanė shėnuar fitore nė Emirates pėrballė Arsenalit, nė Premierligė.  Pjesa e parė e kėsaj pėrballje pėrfundoi 0:0, edhe pse tė dyja skuadra kishin raste pėr shėnim. Ndėrsa, nė pjesėn e dytė u shėnuar tre gola. Nė m
Sot, Panairi Ndėrkombėtar i Klik Ekspo Group
Sot hap dyert Edicioni i 21-tė i Panairit Ndėrkombėtar tė Tiranės nė ambientet e Pallatit tė Kongreseve nė Tiranė. Ky panair ėshtė formėsuar me prurje dhe strategji tė reja qasjesh tė sipėrmarrėsve tė huaj dhe enteve shtetėrore ndėrkombėtare ndaj tregjeve shqiptare dhe etnoshqiptare. Ėshtė fakt qė
Posta Shqiptare, marrėveshje me Italinė pėr lehtėsimin e procedurave
Me qėllim lehtėsimin dhe pėrshpejtimin e proēedurave tė pėrkthimit dhe legalizimit, si dhe pėr tė ulur shpenzimet e qytetarėve, Ambasada e Italisė nėnshkroi sot njė marrėveshje me Postėn Shqiptare, falė sė cilės, duke nisur nga data 1 dhjetor 2014, personat e interesuar do tė vazhdojnė tė paraqiten
Energjia, Koka nė Beograd pėr burimet e rinovueshme
Ministri i Mjedisiti Lefter Koka mori pjesė sot nė Konferencėn Ndėrkombėtare Mjedisore me temė “Ndryshimet klimatike dhe ekonomia e gjelbėr” qė u zhvillua nė kryeqytetin e Serbisė, nė Beograd. Ministri Koka shprehu angazhimin pėr tė rritur burimet e rinovueshme tė energjisė me 35% deri nė  vitin 20