E shkarkon nga drejtimi i FRESH-it nė Greqi, letėr Ramės
Publikuar më 04.12.2012 | 18:06

Kryesia e FRESSH-it nė Greqi akuzon Sekretarin pėr Rininė dhe Emigracionin nė Partinė Socialiste, Erjon Veliaj, pasi sipas saj, Veliaj po kėrkon qė ta kthejė Forumin Rinor nė “harem” pėr veten dhe miqtė e tij. Me anė tė njė letre tė hapur publike drejtuar kreut tė PS-sė Edi Rama, kryetarit tė Asamblesė Kombėtare, Gramoz Ruci, Kryesisė sė Partisė Socialiste sė Shqipėrisė, kryetares sė FRESSH-it, Elisa Spiropali dhe kryetares sė Forumit tė Gruas, Olta Xhaēka, kryetarja e FRESSH-it nė Greqi, Borina Voko akuzon Veliajn pėr papėrgjegjshmėri dhe sabotim tė detyrės qė i ėshtė ngarkuar nga partia. Reagimi i Vokos vjen pas shkarkimit tė saj nga drejtimi i FRESSH-it nga ana e Sekretarit pėr Rininė, Erjon Veliaj, i cili me anė tė njė shkrese dėrguar me email, i bėn me dije shkarkimin e saj nga detyra.

Letėr drejtuar krerėve tė PS-sė:

Kjo letėr i drejtohet publikisht Kryetarit tė Partisė Socialiste, Edi Rama, kryetarit tė Asamblesė Kombėtare, Gramoz Ruēi, Kryesisė sė Partisė Socialiste sė Shqipėrisė, kryetares sė FRESSH-it, Elisa Spiropali dhe kryetares sė Forumit tė Gruas, Olta Xhaēka.

Dje me datė 3/11/2012 Sekretari i Rinisė dhe Emigracionit z. Erion Veliaj ka dėrguar nė e-mailin e FRESSH Dega Greqi shkarkimin e kryetares sė FRESSH, dega Greqi, Borina Voko. Pikė sė pari, aty pėrmendet se janė bėrė njė sėrė shkeljesh disiplinore nga ana e kryetares Borina Voko, gjė qė jo vetem nuk ėshtė e vėrtetė, por e kundėrta, janė raportur pikėrisht nga ana e FRESSH Dega Greqi nė Sekretariatin e Rinisė dhe Emigracionit njė sėrė shkeljesh disiplinore dhe morale nga ana e kryetarit tė Partisė Socialiste Dega Greqi, Artjan (Artur) Qirici.

Sė dyti, akuza pėr mosbindje tė vazhdueshme ndaj kėrkesave tė kryetarit nuk qėndron aspak, pasi ai asnjėherė nuk ėshtė interesuar pėr mbarvajtjen e punėve nė FRESSH, pėrkundrazi e ka sabotuar atė dhe ka kėrkuar vazhdimisht ta kthejė Forumin Rinor nė njė “harem” pėr veten dhe miqtė e tij. Ne, nuk kemi kapėrcyer asnjė kompetencė tonėn, por kemi diskutuar vazhdimisht me Sekretariatin e Rinisė dhe Emigracionit pėr tė gjitha shkeljet dhe problemet e shfaqura, qė nga krijimi i FRESSH Dega Greqi si Strukturė e Partisė Socialiste ne Greqi; Pėrgjigja e tyre ka qenė mospėrfillja, heshtja dhe kohėt e fundit “Gjeni zgjidhje vetė”! Dhe pėrsa i pėrket qėndrimit bllokues dhe pėrēarjes, nė bankėn e tė akuzuarve duhet tė uleni ju z. Veliaj dhe miku juaj A. Qirici, qė mbas kaq e kaq raportimesh nga ana jonė, nuk ndijuat kurrė tė merrnit mundimin pėr tė zgjidhur problemet edhe pse ne ju jemi lutur zyrtarisht.

Pėr tė gjitha kėto shpifje dhe akuza, nga ana juaj dhe mikut tuaj, z. Veliaj ne posedojmė prova materiale dhe dėshmitarė qė vėrtetojnė tė kundėrtėn e atyre qė thoni. Ne si kryesi, jemi gati tė ballafaqohemi me ty z. Veliaj dhe mikun tuaj A. Qirici, publikisht (nė kuptimin e mirfilltė), pasi besojmė qė Sekretariati i Emigracionit, si institucion, nuk ėshtė nė dijeni tė padrejtėsirave dhe fėlliqėsirava tė kryera mbi kurrizin tonė.

Kryetarja e FRESSH Dega Greqi, Borina Voko & Kryesia.

/Shekulli Online/Pėrgatiti:H.M./


Videot e fundit
8 Komente
Engjell Shehu
Plasi nga Greqia!! Siē duket lufta brenda llojit do ta shkaterroj fare PS.
Liro
Mire qe shkruan por e nevoshme ta besh publike? keto jan gjera qe i perkasin brendshmeris
CAMI
kto jane pesista=PS.
Dridhe Like
SOt e keni marre veshe ju se Vilajet Qyrku eshte qejfli haremesh? Po dihet boterisht se ai ka qene frekuentues i shtepive te kuqe dhe atyre me flamur me shume ngjyra. Hajde ti rroje PS edhe nje k***r tjeter, se nuk behet nami.
Pa Emër
Kush qenka kjo far Brina Voko o shokeni,Kryetare e fresshit thote,prap vihen njerez te paguar per qellime te errta dhe per te minuar P.S.SH. Zgjedhjet po afrohen dhe kundershtaret nxjerin nga kafazi te tilla mostra per te penguar punen e mrekullushme te te gjithe socialisteve te ndershem.Borina futu ne kafaz se aty e ke vendin
nje mik
Kush eshte Borina Voko o shokeni a e njihni apo jo E nxoren nga kafazi per ta perdorur kundra P.S.dhe ku di une sec i kane premtuar Borina futu prap ne kafaz se aty e ke vendin Per ata qe ste njohin dhe qe u leverdis per ato qe thua je e mire po per ata qe te njohin e di vet ti kush je Lere politiken moj vajze se seshte per ty per te `Kafazi i Arte` je tamam
Beni
Me pelqejn qe ketu shkrujne dhe dashnoret e E. Veliajt me emra te ndryshem... Te pakten Borina i ka k..qet me te medhaja nga ky meksikani i Greqise "Artjan Artur Don Hose Qirci" qe ka vesh fustanin e nuseris dhe nuk del nga shtepia qe te perballet me te vertetat. Jepi Borina se ke tan Socialiste mbrapa qe te mbeshtesin... mos ndigjo keta homoseksualet e Erionit...
MN
o ti mik pa emer meso te shkruash shqip njeher pastaj komento. Borinen kryetare te fressh Greqi e vuri Erjon Veliaj qe mbase ti e ke idhull.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
4 + 7 =
Daēiē i kėndon sėrish Ramės, "O sole mio"
Shefi i diplomacisė serbe, Ivica Daēiē ka mbajtur sėrish njė “mini-koncert”, nė mbrėmjen ceremoniale pėr pjesėmarrėsit e samitit Kinezo-Ballkanik. Sipas “Blic”, nė darkėn ceremoniale pėr tė ftuarit e samitit, qė u zhvillua mbrėmjen e sė martės,  Daēiē kėndoi sėrish kėngėn “O sole mio”. Tė njėjtė
Kopshti zoologjik drogon luanin, qė vizitorėt tė bėjnė foto (VIDEO)
ARGJENTINĖ- Njė kopsht zoologjik ėshtė nėn hetim dhe rrezikon tė mbyllet pas disa fotografive qė janė publikuar nga vizitorėt e tij. Fotografitė tregojnė vizitorėt brenda kafazit tė luanėve, tigrave apo arinjve, nė njė kohė qė kjo ėshtė e ndaluar. Kopshti zoologjik “Lujan” nė Buenos Aires, Argjent
Shqiptarėt dominojnė Ballkanin dhe Europėn Lindore nė seks
Faqja e famshme pornografike “Pornhub” ka realizuar njė studim nė lidhje me qėndrueshmėrinė nė seks. Edhe pse shqiptarėt nuk mund tė mburren pėr nga qėndrueshmėria nė nivel botėror, pasi kėtė titull e mbajnė meshkujt nga Saharaja Perendimore me 16.16 minuta, pastaj ata nga Togo me 15.03 minuta dhe