Lista e zgjedhjeve, Poni: Nga 4804 persona, 2575 rezultuan jo tė dubluar
Publikuar më 06.02.2013 | 17:32

TIRANĖ - Zv/ministri i Brendshėm, Ferdinand Poni zhvilloi sot njė takim me mediat, ku prezantoi situatėn aktuale tė ekstraktit tė Listės sė Zgjedhjeve, duke shpjeguar momente tė veēanta tė saj, dhe njėherėsh u bėri apel pėrfaqėsuesve vendorė, qė tė respektojnė afatet ligjore pėr pėrmbylljen e kėtij procesi administrativ. Nė vijim ėshtė njė pėrmbledhje e informacioneve qė z.Poni paraqiti pėr median.

Ekstrakti i listės sė zgjedhėsve, e datės 03.02.2012, ėshtė gjeneruar pranė ēdo njėsie tė qeverisjes vendore pėr printim.

Ekstrakti i listės pėrmban3,288,797zgjedhės.

·         3.235.145 zgjedhės janė afishuar qartė pranė 5 441 qendrave tė votimit nė ēdo njėsi tė qeverisjes vendore

·         53.652  zgjedhės nuk janė pėrfshirė nė listat e zgjedhėsve pėr shkak tė kritereve tė ligjit mbi numrin e zgjedhėsve qe duhet tė ketė njė qendėr votimi (200-1000,700 Tirana).

Me bashkimin apo ndarjen e qendrave tė votimit qė janė jashtė kriterit numerik, procedurė qė kryhet nga krytarėt e bashkive/komunave do tė bėhet shumė shpejt dhe pėrfshirja e kėtyre zgjedhėsve tė mbetur jashtė liste.

 Pėr sa i pėrket dublimeve:

·         Nė datė 12.12.2012 janė dėrguar nė zyrat e gjendjes civile pėr kontroll 7674 rekorde tė dyshuara si tė dubluara.

·         Pas gjenerimit tė ekstraktit tė datės 3 shkurt u bėnė kontrollet pėr dublimetdhe rezultuan nė fund tė procedurave 4,804 rekorde tė personave tė dyshuar si tė dubluar.

·         Pėr 2,575 rekorde kemi marrė pėrgjigje nga zyrat e gjendjes civile qė nuk janė dublime.

 

Informacioni listat e zgjedhjeve

Ekstrakti 3 janar

Ekstrakti 3 shkurt

Numri I pergjithshem I qendrave te votimit

4 494

5 441

Numri I Qendrave te votimit mbi limitin (1000, 700 zgjedhes)

491 qv (180 ne qarku Tirane)

24 qv (3 ne qarkun Tirane)

Numri I Qendrave te votimit nen limitin (200 zgjedhes)

407 qv

124 qv

Lista e shtetasve 100 vjec te pa perfshire nga lista

1130

1057

 

Qendrat e Votimit mbi limitin maksimal:

Nr

Qarku

Rrethi

Kodi

Njqv

QV

Frak

Zgjedhes

1

Berat

BERAT

002

Bashkia Berat R1

3301

0        

1010

2

Berat

BERAT

003

Bashkia Berat R2

3274

0        

1001

3

Fier

FIER

152

Bashkia Fier R3

2999

0        

1001

4

Fier

FIER

157

Komuna Dermenas

3148

0        

1001

5

Fier

LUSHNJE

171

Bashkia Lushnjė R1

2887

0        

1107

6

Fier

MALLAKASTER

190

Komuna Aranitas

3218

0        

1051

7

Gjirokaster

PERMET

225

Bashkia Kėlcyre

4166

0        

1003

8

Gjirokaster

PERMET

225

Bashkia Kėlcyre

4167

0        

1033

9

Korce

POGRADEC

264

Komuna Bucimas

3870

0        

1284

10

Korce

POGRADEC

264

Komuna Bucimas

3871

0        

1343

11

Korce

POGRADEC

264

Komuna Bucimas

3877

0        

1156

12

Korce

POGRADEC

264

Komuna Bucimas

3878

0        

1267

13

Korce

POGRADEC

264

Komuna Bucimas

3882

0         

1068

14

Lezhe

KURBIN

330

Komuna Milot

0878

0        

1007

15

Shkoder

SHKODER

346

Komuna Rrethinat

0111

0        

1010

16

Tirane

TIRANE

377

Bashkia Tiranė - Njėsia Bashkiake Nr. 5

1845

9        

1325

17

Tirane

TIRANE

396

Komuna Pezė

2099

0         

917

18

Tirane

TIRANE

402

Komuna Krrabė

1630

0        

736

19

Vlore

VLORE

415

Bashkia Vlorė R1

4456

0        

1316

20

Vlore

VLORE

428

Komuna Qendėr - VLORE

4419

0        

1223

21

Vlore

VLORE

428

Komuna Qendėr - VLORE

4420

0        

1618

22

Vlore

SARANDE

433

Bashkia Sarandė

4667

0        

1005

23

Vlore

SARANDE

433

Bashkia Sarandė

4671

0        

1008

24

Vlore

SARANDE

435

Komuna Aliko

4683

0        

1356

 

 

 

 

 

 

 

 

Qendrat e Votimit nen  limitin minimum:

Nr

Qarku

Rrethi

Kodi

NJQV

NrQV

Zgjedhes

1

Berat

BERAT

10

Komuna Roshnik

8

946

2

Berat

BERAT

12

Komuna Terpan

3

434

3

Berat

SKRAPAR

23

Komuna Bogovė

1

198

4

Diber

DIBER

33

Komuna Arras

2

328

5

Diber

DIBER

42

Komuna Tomin

1

192

6

Diber

DIBER

45

Komuna Zall Dardhė

6

974

7

Diber

MAT

50

Komuna Derjan

5

536

8

Diber

MAT

53

Komuna Komsi

1

138

9

Diber

BULQIZE

66

Komuna Shupenzė

3

403

10

Diber

BULQIZE

67

Komuna Zerqan

1

94

11

Durres

KRUJE

85

Bashkia Kruje

1

13

12

Elbasan

ELBASAN

99

Komuna Bradashesh

2

353

13

Elbasan

ELBASAN

100

Komuna Fierze

1

153

14

Elbasan

GRAMSH

122

Komuna Kukur

1

197

15

Elbasan

GRAMSH

125

Komuna Pishaj

2

280

16

Elbasan

LIBRAZHD

140

Komuna Hotolisht

2

322

17

Elbasan

LIBRAZHD

141

Komuna Lunik

2

25

18

Elbasan

LIBRAZHD

142

Komuna Orenje

1

189

19

Fier

FIER

157

Komuna Dermenas

1

58

20

Fier

MALLAKASTER

191

Komuna Fratar

3

528

21

Fier

MALLAKASTER

194

Komuna Kute

1

182

22

Gjirokaster

GJIROKASTER

200

Bashkia Libohovė

9

904

23

Gjirokaster

TEPELENE

216

Komuna F. Memaliaj

5

594

24

Gjirokaster

TEPELENE

220

Komuna Luftinjė

1

193

25

Gjirokaster

TEPELENE

222

Komuna Qendėr - TEPELENE

2

88

26

Gjirokaster

PERMET

225

Bashkia Kėlcyre

2

77

27

Gjirokaster

PERMET

227

Komuna Ēarēove

1

144

28

Gjirokaster

PERMET

229

Komuna Petran

1

132

29

Gjirokaster

PERMET

230

Komuna Qendėr - PERMET

3

463

30

Korce

KORĒE

234

Bashkia Korēė

1

166

31

Korce

KORĒE

240

Komuna Gore

5

697

32

Korce

KORĒE

243

Komuna Liqenas

1

193

33

Korce

KORĒE

251

Komuna Voskopojė

1

190

34

Korce

KOLONJE

255

Bashkia Leskovik

10

903

35

Korce

KOLONJE

261

Komuna Qendėr - Ersekė

5

547

36

Korce

POGRADEC

264

Komuna Bucimas

1

146

37

Kukes

HAS

294

Bashkia Krumė

1

157

38

Lezhe

LEZHE

314

Komuna Shėngjin

1

19

39

Lezhe

MIRDITE

319

Bashkia Rrėshen

3

530

40

Lezhe

MIRDITE

321

Komuna Fan

1

193

41

Lezhe

MIRDITE

324

Komuna Orosh

1

127

42

Lezhe

KURBIN

330

Komuna Milot

4

631

43

Shkoder

SHKODER

336

Bashkia Vau Dejes

2

65

44

Shkoder

SHKODER

347

Komuna Shalė

1

16

45

Shkoder

PUKE

358

Komuna Fierzė

1

35

46

Tirane

TIRANE

384

Bashkia Kamėz

1

28

47

Tirane

KAVAJE

405

Bashkia Rrogozhinė

3

473

48

Tirane

KAVAJE

407

Komuna Gose

1

10

49

Tirane

KAVAJE

410

Komuna Lekaj

1

21

50

Tirane

KAVAJE

411

Komuna Luz i vogėl

3

286

51

Vlore

SARANDE

441

Komuna Markat

2

224

52

Vlore

DELVINE

446

Komuna Mesopotam

2

363

 

 

 

 

 

 

 

 

/Shekulli Online/M.A./


Videot e fundit
2 Komente
lili
te lumt b,,,,a o poni na je ber si ,,,qazim mulleti,,, se ke bler trecerekun e mulletit,,,,me cfar lekesh i bleve tokat,,,do vi shum shpejt ajo dit qe ti do japesh llogari
Pa Emër
te gjithe partit politike e dine se sot cdo gje eshte dixhitale prandaj i leni llafet por punoni ne baze ne gjendjen civile merrni listat ishiko0ni ne internetkur kane lindur ku dhe kur jane trasferuarme banim te porhershem nga kane ardhur mos beni llafe o llafaza por punoni nat dhe dite sote ederi sa tete mbaroj afati ilistave te zgjedhjeve,mos pini raki dhe kafe dhe mos shani dhe bertisni neser por sot i vini e gjenjes civile para pergjegjesise dhe ata qe i shtyjne te shkelin ligjet sepse neser hyne puntori ne burg dhe jo ai qe e detyron te shkele ligjin hapni pomen e te madhit naim frasheri qe ka thene pune pune nate dhe dite qe te shohim pakerz drite pas dates 23 qershor mos e vrisni popullin tone te shume te urte e te qyteteruar per interesat ejuaja dhe se gjoja u vjene keqe per popullin e avrfer dhe te shume vuajtur pos e patet ligjin per kete cesht aprovojeni sepse neser ne teritorin eshqiperis time do na votojne edhe ata qe do lindin para 23 qershorit dhe ata qe me peruljen e madhe dhe me gjithe respekt jane ndare nga ne ne kete bote me respekt nga italia k-broshka

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
4 + 7 =
Familja Berisha nė ballon presidenciale, mbulohet Armina
Nė ballon presidenciale tė organizuar nga Bujar Nishani ishin tė pranishėm mjaft personaliteti, mes tė cilėve edhe familja Berisha. Pėrveē ish-kryeministrit Sali Berisha me bashkėshorten e tij, ishin dhe Shkėlzen Berisha me tė dashurėn e tij, Armina Mevlani.  Pjesė e mbrėmjes bamirėse nė Palla
Fjolla merr menaxher tė ri
Fjolla Morina, sė fundmi, ka marrė njė menaxher tė ri, i cili quhet Jetmir Agaj. Menaxheri, megjithėse i ri nė moshė ka marrė pėrsipėr menaxhimin e artistėve mė nė emėr nė Kosovė.  Ai ka qenė administrator i labelit "Babastars" dhe se fundmi i Ledri Vulės, si e dhe i faqes mė tė madhe shqiptare “
Albumi mė "i nxehtė" i vitit (FOTO)
Modelja e njohur, Alilna Davydova ka pozuar pėr kalendarin "Barracuda", qė ekspozon nė faqet e tij marka tė njohura motorrėsh. Me format e saj mahnitėse dhe shikimin intrigues, modelja bukuroshe tė lė pa frymė. Me trupin e saj tė palestruar dhe me forma perfekte, Alina ka pozuar pėr fotografin Do