Plani Urbanistik i Tiranės, Berisha: “ Fundi i klientelizmit, Rama mashtroi 11 vjet”
Publikuar më 16.02.2013 | 19:21

Kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka komentuar nė rrjetin social ‘Facebook’ Planin e ri Urbanistik tė Tiranės, i cili u miratua njė ditė mė parė nga Kėshilli Kombėtar i Rregullimit tė Territorit.

Berisha shkruan se plani i ri, parashikon zhvillimin e qytetit, i cili do t’i japė fund betonizimit tė kryeqytetit dhe klientelizmit tė lejeve tė ndėrtimit si dhe betonizimit tė qytetit. 

“Te dashur miq! Dje miratuam Planin Rregullues tė Tiranės sė shekullit tė 21-te. Ky Plan, bėn tė mundur zhvillimin e Tiranes si qytet i shėndetshėm, ekologjik, modern, me shumė qendra, shkolla, parqe, kėnde lojėrash e terrene sportive, sistem modern transporti.”

“Ky ėshtė Plani i shanseve tė barabarta qė zhvillon pronėn, duke shpėrblyer njėlloj pronarin e truallit dhe pronarin, te cilit toka i mbetet oborr apo lulishte dhe i jep fund politikės sė lumturimit tė klientėve me leje ndėrtimi dhe ndėshkimit tė qytetarėve me njollat e ndėrtimit.”

“Ai parashikon zhvillimin e qytetit pa u bllokuar nga Kėshilli i Bashkise, Kėshilli Kombėtar i Territorit apo nga ndonjė sekser. Plani Rregullues i Tiranės do te shėroje Tiranėn nga virusi i betonit qe i zhduku mė shumė se 4/5 e mushkėrive, sipėrfaqes tė saj te gjelbėr”, shkruan Berisha. 

Ai nuk harroi as tė kritikonte ish-kryetarin e Bahskisė Tiranė, Edi Ramėn duke thėnė se Rama mashtroi pėr 11 vjet me planin duke mos e miratuar atė. “Duke filluar nga ky vit, nis rritja e sipėrfaqes sė gjelbėr nga 0.8 m katror qė ėshtė tani, nė 4.2 m katror pėr frymė, nė vitet e ardhshme.”

“Z. Rama mashtroi 11 vjet me radhė dhe nuk e bėri Planin, sepse nė mungesė tė tij, ai ishte i lirė tė favorizonte e penalizonte kėdo e kudo qeėi pėrgjigjej ose jo interesave te tij. Z. Basha e bėri atė nė 18 muaj. Urime Tiranė, Planin e kėtij shekulli! Ne mbajmė premtimet tona! Sb”, pėrfundon Berisha.

/Shekulli Online/Pėrgatiti: E.D/


Videot e fundit
13 Komente
real
realiteti sali.
kur ilustrohet fakti qe njeriun nuk e drejton logjika por alogjika shpallja e 21 janarit nga saliu feste kombetare,verteton kete teori.
i gjithe sundimi i saliut verteton si i pa afti ngjitet ne maje te nje shteti.
Pa Emër
Supozojme qe mashtroi 11 vjet.Po ti per vete ke mashtruar ndonjihere dhe sa vjet.
Nese mashtroi 11 vjet nuk solli asgjhe te kundert me shoqerine.
Po ti vete cfare ke sjelluar nga mashtrimet e tua te cilat mbeten qe ti perplasin gjykata surratit tend.
Ti porsa zgjohesh nga gjumi,fjalen e pare e ke rrene,mashtrim.Dhe kur ngrysesh te duhet te notosh mbi mashtrimet e dites qe te arrish shtratin e endrrave per te mashtruar te nesermen.
Pa Emër
CI AVETE ROTTO IL CAZZO
SI NJONI ENE TJETERI,RAME E SALI BASHKE.....
Pa Emër
kemi besim tek ky plan se ka per te ndryshuar rrenjesisht zemra e kryeqytetit qe e ka pas nevoje kaqe vjet e kane nevoj vete qytetaret maska e ramisteve ra tregoi edhe nje here se te tille njerez interesohen vetem moslejimin e ketyre veprave
Arber
Shume e vertete. Nuk loz dot as topi nga vendi. Ai legeni mashtron, mashtron, mashtron e nuk ben do gje. 11 vjet ndejti ne ate post kush e ndaloi te bente nje plan?????? Kush me thoni.
reformer
ha ha ha ha

klientelizmi u zevendesua nga Lulezim Basha qe nuk do ti ndaje me parate me te tjeret por do ti marre te gjitha per vete!
Pa Emër
Ky eshte vertete nje "Skizofren" .
pilo lala
Ky eshte aq dredharak, sa mendon qe mund te mbroje dhendrrin.

Kur te ikni ne Qershor do ju fusim ne burg edhe qenin e Argites, juve po e po.

Si do e duroj burgun ai kaqoli i Suedise? Do behet dashnorja e ndonjerit.
albangjakova
Planin me u fut n? burg a e ke!!!
Pa Emër
ikjen tende shqiptaret do ta quajne ate dite feste kombetare prandaj beje kete ik se do te bejme hero i clirimit te shqiperise
Pa Emër
ikjen tende shqiptaret do ta quajne ate dite feste kombetare prandaj beje kete ik se do te bejme hero i clirimit te shqiperise
Pa Emër
ikjen tende shqiptaret do ta quajne ate dite feste kombetare prandaj beje kete ik se do te bejme hero i clirimit te shqiperise
al
sale mire ja bone edit, megjithese e pa gjithe bota on line qe fitoi.ai e shpalli planin per tiranen por prap ti u tregove me i shkathet se miratove ,qe ta kishte gati luli.megjithate duhet me be nje deklarate falenderimi partise komuniste qe i mori edit 1350 vota. gjithmone komunistat luajn rol te forte ne momente kthese.po per mushkerite qe na i demtoi edi ku do ti vendosim tani se na u mor fryma. perqark tirones eshte shume larg, ne dum mu ne mes te kemi mushkeri.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
5 + 5 =
Ambientet e QSUT-sė kthehen nė njė kopsht zoologjik
Mace, minj, kope qensh dhe sė fundmi pula, pata dhe gjela deti. Nuk jemi nė ndonjė kopsht zoologjik por nė ambientet e Qendrės Spitalore Universitare Nėnė Tereza. Nė njė zonė spitalore si kjo, duhen ndaluar nė mėnyrė kategorike kafshėt endacake pėr shkak tė sėmundshmėrisė qė ato mund tė pėrhapin. 
Ish-Spitali Ushtarak, aty ku dhe dyert kanė pėsuar trauma
Dera nė foto ėshtė dera e dhomės numėr 3 nė pavijonin e traumave. Atė e ndesh nė katin e dytė tė Spitalit Universitar tė Traumave (ish-Spitali Ushtarak). Tė afėrmit e pacientėve tė kėsaj dhome kanė menduar t’i lajmėrojnė vizitorėt qė dera nė fjalė ka njė problem, bie. Me germa kapitale nė njė letė
Shkuan nė ekskursion, 7 adoleshente kthehen shtatzėna
Kishin shkuar nė njė ekskursion disa ditor me shokėt dhe shoqet e klasės, por 7 prej vajzave tė mitura, janė kthyer nė shtėpi shtatzėna. Dhjetėra nxėnės serbė tė njė shkolle fillore nė Bosnjė Hercegovinė, nė Republikėn Srpska, shkuan nė njė ekskursion pesė ditorė, qė pėr disa prej tyre rezultoi fat