Sekuestrohen 1.3 tonė ar nė aeroportin e Stambollit
Publikuar më 25.02.2013 | 19:25

Njė sasi prej 1.3 tonė shufra ari ėshtė bllokuar nė aeroportin e Stambollit, ndėrsa po tentohej tė mbingarkohej nė njė avion tė kompanisė "Turkmenistan Airlines". Sipas mediave turke, kompania qė po transportonte sasinė mjaft tė madhe tė floririt kishte deklaruar nė dokumente se po transportonte pajisje hidraulike. 

Sasia e floririt po transportohej pėr nė Ashgabat, Turkmenistan, vend ku kompania turke e ndėrtimit "Polimeks", ėshtė e angazhuar nė disa projektet ndėrtimi. 

Pas incidentit "Polimeks" lėshoi njė deklaratė pėr shtyp, ku deklaronte se mallrat po transportoheshin ligjėrisht. Kompania tha se arin kishte ndėrmend ta pėrdorte pėr blerjen e materialeve tė ndėrtimit "nė vendet ku ėshtė e pamundur tė bėhen transferime bankare pėr shkak tė embargos ndėrkombėtare". 

/Shekulli Online/ Pėrgatiti: E.L/


Videot e fundit
3 Komente
mohikani
U XHET ARI I ZOGUT
limA
Pajisje hidr(ar)ulike.
per mohikanin
xhet?
meso te shkruash para se te besh komente ,
kjo nuk ka lidhje fare me Zogun,
mire qe nuk vure k para arit o mohikan(r) analfabet.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
1 + 4 =
Kukulla pa fytyrė pėr fėmijėt myslimanė
Njė ish-profesor nė njė shkollė islamike nė Britaninė e Madhe ka krijuar njė kukull pa fytyrė, tė quajtur Romeisa, e cila konformohet ndaj rregullave strikte tė mbulimit tė fytyrės nga feja islame.  Kukulla e firmės “Deeni” do tė prodhohet nė sasi tė vogla nė Kinė dhe do tė shitet pėr 25 dollarė nė
Kur Carmen Electrat bėn striptizėm (FOTO)
Carmen Electra ka “qerasur” fansat me njė kėrcim nė tub ndėrsa ka performuar kėngėn e saj mė tė fundit nė njė klub nė Hollywood. Modelja 42-vjeēare bėrė njė gjė tė tillė nė njė klub qė vizitohet nga homoseksualėt. Kjo erdhi pak pasi ajo pranoi se kishte flirtuar me Simon Coėell, por qė mes tyre nu
Si e festoi ditėlindjen ministri Veliaj! (FOTO)
Ditėn e mėrkurė ministri i Mirėqenies Sociale, Rinisė dhe Sporteve Erion Veliaj festoi dje ditėlindjen e 35-tė tė tij. Bashkėshortja, Ajola Xoxa uroi Veliajn pėrmes njė mesazhi shumė special nė Instagram, shoqėruar me njė foto tė shkėputur nga ceremonia e dasmės sė tyre, qė u zhvillua nė shtator tė