Majko: Vrasja e njė polici ėshtė vrasja e shtetit
Publikuar më 02.03.2013 | 19:05

Deputeti i Partisė Socialiste, Pandeli Majko ka komentuar nga Korēa vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, duke u shprehur se vrasja e policėve nuk ėshtė njė problem qė ndahet mes opozitės e mazhorancės. Sipas tij, tė vrasėsh njė polic do tė thotė tė kesh vrarė shtetin. 

“Sot nė Shqipėri ne kemi njė problem shumė tė madh me ēėshtjen e rendit publik dhe tė sigurisė sė njerėzve. Ėshtė e kotė ta diskutosh kėtė si problem politik, ėshtė problem pėr tė gjithė shoqėrinė, nuk ėshtė problem qė duhet ndarė mes opozitės dhe mazhorancės, nuk ėshtė i pari komisar policie qė po vritet. Sot tė kesh guximin tė vrasėsh njė polic ėshtė mė shumė se sa guxim pėr tė marrė armėn dhe pėr tė tėrhequr gishtin Vrasja e njė polici ėshtė vrasja e shtetit dhe kėto gjėra po ndodhin dalėngadalė duke e rrudhur atė”, tha Majko. 

Ndėrkohė nė lidhje me referendumin popullor pėr tre ligjet e integrimit, Majko u shpreh se “Referendumi ėshtė njė gjest qesharak”.

/Shekulli Online/Pėrgatiti: B.M./


Videot e fundit
3 Komente
Saliu
Po me miratimin tim, o Pandi, jane vrare 300 police deri tani. Dhe sipas teje, une paskam vrare 300 shtete ? Nuk di ēfare flet edhe ti...
Mark uk
Majko cfar kan kryeminelet qe vrasin polic,kur shofin deputetet e grupit tend parlamentare duke hipur mbi koka te policve te shtetit.Ju si parti ata qe vran policet ne Vlore ju i bete profekt sic ndodhi ne Vlore ne 97.Besoj e dine te gjith kush u be profekt i qarkut mbas fitores te PS.
Mark uk
Ndoshta koncidenc po e vertet eshte Rexhep Mejdani mbas rnjes se bustit te Enverit u be kryetar i mbrojtjes se figures se tij per Peqinin.Mbas masakers qe ndodhi ne ket vend ne 97 partia socialiste e beri president.Kurse ate qe plagosi Azem Hajdarin ne parlament partia mbas burgut e beri kryetar komune.Te gjitha te ndodhin kot se koti nuk me besohet.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
4 + 6 =
10 gjėra qė mund tė bėni ēdo ditė pėr tė qenė mė tė zgjuar
1.Bėhu mė i kapshėm pėr informacionet nė internet Interneti ėshtė i mbushur me informacione dhe njohuri nga mė tė ndryshmet qė mund tė zgjerojnė dijet tuaja. Ju duhet tė bėheni mė tė kapshėm, dhe tė mos shikoni vetėm lajmet rozė dhe ato pėr tė qeshur. 2.Mbaj shėnim atė qė mėson Nuk ka nevojė qė t
Kopshti zoologjik mė i frikshėm nė botė! (FOTO)
Ky ėshtė kopshti zoologjik mė i frikshėm qė ka ekzistuar ndonjėherė. Ndodhet nė Indonezi, dhe gjendja e kafshėve nė tė ėshtė e mjerueshme. Ėshtė quajtur si kopshti zoologjik i ‘Vdekjes’. Rreth 25 kafshė vdesin nė muaj, pėr shkak tė kushteve tė kėqija, sėmundjeve dhe urisė. Pasi tė shikoni kėto fot
Dasma e vitit nė familjen Topi (FOTO)
Mbrėmjen e djeshme, Nada, vajza e ish-presidentit tė Shqipėrisė, Bamir Topi, lidhi kurorė nė njė ceremoni madhėshtore me bashkėshortin e saj, Gurten Papulin. Ky i fundit ėshtė djali i pronarit tė pėrfaqėsisė sė "Volkswagen" nė Shqipėri. Ceremonia u mbajt nė vilėn e ish-presidentit nė Dajt, me pjesė