Koreja e Veriut “presion” Amerikės pėrmes Photoshop-it (Foto)
Publikuar më 27.03.2013 | 21:00

Koreja e Veriut ėshtė akuzuar, se ka pėrdorur Photoshop-in nė imazhet ku tregon se vendi ėshtė gati pėr tė sulmuar SHBA-tė.

Imazhet e publikuara tregonin mjete luftarake, qė sipas vendit komunist dėshmonin se vendi ėshtė i pėrgatitur pėr tė luftuar “armiqtė”.

Diktatori Kim Jong-un ka kėrcėnuar se do tė sulmojė me raketa territore amerikane si Guam dhe Hawaii.

Pas kėsaj shefat e propagandės kanė publikuar disa fotografi, qė sipas analistėve janė tė manipuluara dhe qė vendi komunist nuk ka forcėn ushtarake qė pretendon.

/Shekulli Online/Pėrgatiti: B.M./


Videot e fundit
2 Komente
Pa Emër
Kemi fatin te jetojme dhe budalliqet prej kaposhi sy shpervjelun.
Keto mendojne se Amerika shifet me dylbi.I ha meraku dhe nuk i ndahen dylbive.
Keto e kane harruar si duket.E nese duhet per t'ia kujtuar te pyesin mikun socialist Kinez si qe puna e ambasades Kineze ne Beogradin e luftes per ti mbajtur frymen gjalle Milloshit(kinezshe Mi llo shit)
Pa Emër
O bablok a po e shef nji pele m'ate ane.Harxhove gjithe diten e natenme sy ne dylbi.A nuk ke pune tjeter te merresh.Kudes se do humbesh shikimin natyral.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
6 + 3 =
Si t'i zbardhni dhėmbėt nė shtėpi
Konsumimi i pjeve si kafeja, ēaji apo pijet me gaz dhe sidomos duhani ndihmojnė nė krijimin e njollave duke ndryshuar ngjyrėn e dhėmbėve.  Megjithatė, jo vetėm trajtimet me lazer apo dentisti mund t’ju ndihmojnė nė zbardhjen e dhėmbėve. Shumė produkte qė i keni nė shtėpi, sidomos frutat, mund tė
Violinistja luan Moxartin gjatė operacionit (VIDEO)
Njė violiniste ka luajtur Moxartin gjatė njė operacioni nė tru nė njė klinikė izraelite.  Pėr 20 vjet, ajo vuante nga dridhjet e duarve, qė i kishin dėmtuar karrierėn, por pas operacionit ajo do tė jetė nė gjendje qė tė luajė sėrisht nė mėnyrė profesionale.  Naomi Elishuv ka qenė njė violiniste
Superheronjtė me veshjet e Hello Kitty (FOTO)
Hello Kitty nuk ėshtė mace por njeri. Njė artist me shumė imagjinatė i ka veshur heronjtė e filmave aksion me veshjen e famshme tė Hello Kitty-t.  Disa nga "fatlumėt" qė kanė pėsuar transformimin janė: Falkoni, Kapiten Amerika, Thor-i, Burri i Hekurt, Superman-i, Batman-i, Gandalf-i, Magneto etj