"Shekulli Online", gazeta shqiptare mė e klikuar
Sipas “Google”, Shekullin Online" renditet si faqja mė e preferuar pėr t’u informuar me lajmet e fundit. Ēdo ditė "Shekulli Online" ka 95-100 mijė vizitorė unikė.
Publikuar më 06.04.2013 | 14:54

"Shekulli Online”, ose versioni elektronik i gazetės sė pėrditshme “Shekulli”, pjesė e grupit “Unipress Sh.P.K”, ėshtė tashmė gazeta shqiptare mė e klikuar nė botė, sipas “Google”. Pėr vite mė radhė gazeta "Shekulli" njė prej dy gazetave kryesore tė shtypit shqiptar, ka qenė dhe mbetet njė media qė pėrqafon risinė dhe progresin. Por edhe versioni mė i ri, "Shekulli Online", ka qenė njė nga faqet e para tė lajmeve nė Shqipėri. Dhe falė pėrdorimit tė inovacioneve teknologjike dhe mbi tė gjitha falė punės sė personelit teknik dhe gazetarėve, shqiptarėt nė mbarė botėn e kanė zgjedhur "Shekullin Online", si faqen mė tė preferuar pėr t’u informuar me lajmet e fundit. Ēdo ditė "Shekulli Online" ka 95-100 mijė vizitorė unikė. Pėr mė tepėr, nė kėtė website shfletohen 350 mijė faqe nė ditė. Ndėr tė tjera, 75% e vizitorėve tė "Shekulli Online" u rikthehen faqeve tė kėsaj gazete ēdo ditė duke e eksploruar nga e gjithė bota. Koha minimale qė kalojnė vizitorėt nė "Shekulli Online" ėshtė 15 deri nė 30 minuta. Mbi 90% e vizitorėve tė "Shekulli-t Online" vijnė drejtpėrdrejt nė ėebsite. Kjo do tė thotė se, ata nuk pėrdorin motorėt e kėrkimit pėr tė vizituar "Shekullin Online". Vlerėsimi qė "Shekulli Online" ka marrė nga motori i kėrkimit “Google” ėshtė 6 nga 10 tė mundshmet, pra vlerėsimi mė i lartė qė njė ėebsite shqiptar ka marrė. "Shekulli Online" ka lexues nė shumė vende tė botės si: SHBA, Angli, Kanada, Francė, Holandė, Belgjikė, Zvicėr, Itali, Greqi, Maqedoni, Serbi, Gjermani etj. Sipas websitit prestigjioz “Alexa” pėr renditjen e ėebsite-ve nė mbarė botėn, "Shekulli Online" ėshtė nė pozicionin e 14130 nė rang botėror. Po sipas “Alexa”-s, “Shekulli Online” ėshtė faqja e parė elektronike nga gazetat, nė rang vendi. Ngritja e kėsaj faqeve ka ardhur falė punės sė njė stafi tė pėrkushtuar dhe profesionist gazetarėsh, redaktorėsh dhe inxhinierėsh, si dhe fal mbėshtetjes sė madhe qė ky websit merr nga redaksia e Gazetės “Shekulli” print. Kjo e fundit pėrbėn dhe njė prej dy shtyllave kryesore qė kanė ngritur dhe fuqizuar kėtė websit, pasi nė kohė reale gazetarėt dhe reporterėt Sipas “Google”, Shekullin Online" renditet si faqja mė e preferuar pėr t’u informuar me lajmet e fundit. Ēdo ditė "Shekulli Online" ka 95-100 mijė vizitorė unikė. e gazetės e furnizojnė me raportime dhe lajme ekskluzive redaksinė “Shekulli Online”-n. Duke ecur hap pas hapi nė sintoni, dy redaksitė ajo print dhe ajo online kanė arritur qė brenda njė viti suksesi dhe fama e gazetės “Shekulli Online” tė ndjehet nė mbarė botėn dhe tė bėhet e prekshme nga miliona shqiptarė qė navigojnė nė internet. Nė rubrikat e “Shekulli Online” janė tė pasqyruara lajme nga e gjithė bota, si dhe gjithė aktualiteti i zhvillimeve nė Shqipėri. Politika, ekonomia, kronika, socialja, bota, rajoni dhe Kosova janė disa prej rubrikave mė tė klikuara nga vizitorėt, si dhe qė marrin numrin mė tė madh tė komenteve dhe opinioneve. Po ashtu risi nė kėtė websit kanė sjellė edhe rubrikat mė te reja si sporti, teknologjia, soft, gosip dhe deri tek video-lajmet, tė cilat kanė qenė nga mė tė shikuarat. Rritja e kėsaj faqeje ka dhėnė impaktin e duhur edhe te kompanitė e ndryshme tė biznesit tė cilat kanė nisur ofrimin e reklamave tė tyre nė “Shekulli Online”, duke rritur nė kėtė mėnyrė tė ardhurat pėr kompaninė “Unipress Sh.P.K.”. Ky ėebsit ēdo ditė vazhdon tė jetė nė ngjitje…

Websiti, si nisi suksesi nė internet

E ideuar fillimisht si njė ueb-faqe e thjeshtė gazete nė tė cilėn do tė bėhej pasqyrimi i lajmeve tė gazetės “Shekulli”, diku rreth vitit 2006, sot e kthyer nė “Shekulli Online”, ajo ėshtė njė nga agjencitė mė prestigjioze tė lajmeve nė Shqipėri. Eksperienca e funksionimit tė njė agjencie lajmesh tė minutit tė fundit nisi rreth dy vjet mė parė, kur nė kėtė websit filluan tė publikoheshin jo vetėm lajmet e gazetės print, por edhe lajmet mė tė fundit qė ndodhnin nė vend dhe nė mbarė botėn. Nga rreth 20 mijė vizitor nė ditė qė kjo faqe numėronte nė fillimit e saj ajo tani ka dhjetėfishuar kapacitetin, duke u bėrė njė model suksesi nė tregun e medieve elektronike nė vend. Falė iniciativės dhe insistimit tė botuesit tė gazetės “Shekulli”, z. Koēo Kokėdhima dhe pėrkushtimit tė njė stafi tė tėrė gazetarėsh kjo faqe ka krijuar tashmė njė profil origjinal dhe ka hedhur themelet pėr tė ardhmen nė rrugėn e medieve elektronike shqiptare. Tani ky websit konkurron denjėsisht nė tregun jo vetėm shqiptar por edhe atė botėror tė medieve elektronike.


Videot e fundit
2 Komente
P.D
Ju pershendes per suksesin por eshte e veshtire per tu lidhur me ju si REDAKSI-nuk ka asnje nr-telefoni ose adrese E-maili-falem...
TORI
jam dakort qe shekulli eshte nje faqe shume e mire informacioni,
por ne shqiperi ka ardhur koha te gjithe duhet te marrin anen
per clirimin e shqiperis dhe shqiptareve

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
2 + 6 =
Kap mat burrin me motrėn, ja ē’ju bėn! (FOTO)
Ting Su, 29 vjeē, kapi nė flagrancė burrin e saj me motrėn binjake, dhe vendosi t’i ndjekė ata duke pėrdorur njė program gjurmues nė telefonin e saj. Teksa u afrua pranė bashkėshortit tė saj Cheng, 30 vjeē, pa se ai sė bashku me motrėn binjake ishin lakuriq nė makinėn e tyre nė njė parkim. Tė bef
5 mėnyra pėr tė harruar njė dashuri
Pėrpjekjet pėr tė harruar dikė janė tė vėshtira, sidomos kur bėhet fjalė pėr tė kapėrcyer ndarjen nga njė ish-i dashur, ose tė shohėsh punėn tėnde, nėse i preferuari yt nuk ėshtė i disponueshėm. Emocionet mund tė jenė tė jashtėzakonshme, megjithatė, me kalimin e kohės, mbėshtetja nga miqtė dhe famil
Nuk i ra alarmi, 15-vjeēari i shpėton masakrės
  Dawood Ibrahim mund tė quhet pa dyshim fėmija qė ėshtė bekuar nga zoti. Alarmi i mėngjesit nuk i ra, dhe ai fjeti mė shumė seē duhej duke mos shkuar nė shkollė, dhe duke shpėtuar nga masakra qė ndodhi atė ditė nga sulmi i talebanėve. 15-vjeēari tani ėshtė i vetmi anėtar i klasės sė 9-tė qė mun