PD me himn, Elita 5 sjell kėngėn “Ne jemi ndryshimi”
  • Kryeministri Berisha me Greta Koēin prezantojnė kėngėn nė Paskuqan Replikė me Ramėn: “Krenar qė jam gjysh.
  • Vitet e mia anė krenaria ime, janė bekimi i Zotit pėr ēdo njeri”
 
Publikuar më 04.06.2013 | 8:42

Luis Tanushi

-Grupi i famshėm nga Tetova “Elita 5” ka sjellė himnin e ri pėr fushatėn elektorale tė PD-sė pėr garėn e 23 qershorit. Demokratėt kanė zgjedhur Paskuqanin pėr tė prezantuar himnin e fushatės, ndėrsa nė mitingjet e mėparshme janė pėrdorur kėngė tė ndryshme. Nė krah tė kryeministrit Berisha ėshtė parė Greta Koēi si dhe doktor Flori, i cili nė zgjedhjet e mėparshme ka kėnduar me liderin e opozitės, Edi Rama.

Replika me Ramėn

Nė mitingun e zhvilluar nė zonėn ku kandidon Asllan Dogjani, kreu i qeverisė ka zgjedhur t’i pėrgjigjet direkt etiketimeve nė adresė tė tij pėr moshėn. “Alternativa tjetėr alternativa e mashtrimit. E jona bazohet tek besimi tek personi, liria e individit, vlera dhe solidariteti i familjes, puna dhe dashuria pėr familjen. Alternativa e shokut mavi bazohet tek mallkimi, sharja dhe kėrcėnimi. Me lejoni t’i them dy fjale. Rama, jeta jote personale nuk do jetė axhendė e imja, axhendė e imja do jenė qytetarėt shqiptarė, punėsimi, rrogat dhe pensionet e tyre, shėrbimi shėndetėsor i tyre, infrastruktura, etj..Ti qė ke bėrė vitet e mia axhendė elektorale, do t’i them dy fjalė. Vitet e mija janė krenaria ime, janė bekimi i Zotit pėr ēdo njeri. Ēdo vit jete e ka bekim nga Zoti. Nipėrit dhe mbesat janė urat e frymėzimit tim tė jashtėzakonshėm, kur unė i shoh ata frymėzohem dy herė mė shumė pėr tė punuar pėr tė gjithė fėmijėt e Shqipėrisė”, tha Berisha.

Programi i PD-sė

Mė herėt, kreu i qeverisė mori pjesė nė mitingun elektoral tė mbajtur nė qendėr tė Vorės ku kėrkoi votėn e banorėve pėr projektin e PD-sė pėr punėsimin.“Mė 23 qershor sė bashku le tė votojmė pėr projektin tonė tė punėsimit, i cili bazohet nė taksat tė ulėta, nė liri ekonomike mė tė madhe, i cili bazohet nė rritjen e investimeve tė huaja nga 4 miliardė qė morėm nė kėto 4 vite, nė 6 miliardė nė 4 vitet qė vijnė, i cili bazohet nė trefishim e granteve, vendosjen e sistemit modern tė vaditjes dhe rritjen e punėsimit nė kėtė sektor, sėbashku me rritjen nė sektorin privat me 130 mijė punonjės, bazohet nė rritjen e turizmit, nga 4,7 nė 7 milionė nė 4 vite qė vijnė, bazohet nė ndėrtimin gjatė 4 viteve qė vijnė tė gjigantėve tė energjetikės, kaskadės sė Devollit dhe mė pas Kaskadės sė Vjosės dhe qindra hec-ve tė tjera me tė cilat janė firmosur kontrata koncesionare dhe kanė filluar ose do tė fillojnė ndėrtimin e tyre, bazohen nė dyfishimin e punėsimit nė teknologjinė e lartė tė informacionit, nga 13 mijė qė janė sot nė 26 mijė gjatė viteve qė vijnė, bazohet pra, nė projekte konkrete, me tė cilat vetėm parqet industriale qė po ndėrtohen nė Tiranė, dy prej tyre janė me 30 mijė vende pune”, tha Berisha. Kreu i qeverisė deklaroi se nė rast tė fitimit tė njė mandati tė tretė, prioritet do tė jetė ndėrtimi i rrugės dytėsore me rrugėn e Maminasit, ndėrtimi i shkollės nė Picar, ndėrtimi i stadiumit nė qytetin e Vorės, trefishimi i subvencioneve pėr fermerėt dhe finalizimi brenda vitit i dhėnies sė tė gjitha tapive,nė Vorė dhe nė tė gjithė Shqipėrinė. Teksti i Himnit tė PD-sė, "Ne jemi ndryshimi"

Strofa 1

Nė ēdo moment,

ky vend ndryshon,

tė ardhmen shoh nė horizont,

nė horizont.

E sotmja na pėrket,

e ardhmja ne na pret dhe krenari na zgjon,

ne jemi ndryshimi.

Refreni

Jemi ndryshimi, jemi ndryshimi, tė gjithė duart t’i bashkojmė.

Jemi ndryshimi, jemi ndryshimi mbi ēdo sfidė ne do fitojmė.

Strofa 2

Nėn qiellin blu dhe pa re,

na pret tė gjithė njė ditė e renjė shpresė e re.

Motivi ynė je ti, e jona Shqipėri, prandaj ēdo ditė ndryshon.


Videot e fundit
1 Komente
Kengetari

Shikoni edhe kete kengen tjeter qe i kane bere Saliut..
e mbushen me kenge....
 

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
6 + 5 =
"50 hijet e Greit", publikohet trajleri i filmit erotik (Video)
“50 hijet e Greit” (50 Shades of Grey) ėshtė njė ndėr filmat mė tė pėrfolur pėrsa i pėrket skenave tė nxehta erotike.  I bazuar nė librin bestseller, me tė njėjtin titull, trajleri i tij sapo ėshtė publikuar, duke u bėrė qendra e vėmendjes nė mbarė botėn.  Dy aktorėt kryesorė janė Jamie Dornan dhe
Vijat rrugore mė tė ēuditshme nė botė (FOTO)
Vijat rrugore janė shumė tė rėndėsishme pėr kalimtarėt nė tė gjithė botėn. Kėtė rėndėsi e kanė kuptuar edhe artistėt. Ndonjėherė mjafton qė tė kalosh rrugėn dhe tė shikosh pėrtokė, njė art tė vėrtetė. Njė vepėr arti jo gjithmonė e ka vendin nė njė muze. Shikoni se ēfarė kanė bėrė shtete tė ndryshme
Sekreti i Nora Istrefit pėr tė pasme seksi (VIDEO)
Nora Istrefi ėshtė frekuentuese e rregullt e palestrės dhe kėtė e dėshmon edhe trupi i saj. Nė kėtė video prej 5 sekondave ajo shihet duke bėrė “ulje dhe ngritje” tė pjesės sė pasme, ushqim qė deri sot ka pasur mjaftė sukses tek ajo. <iframe width="560" height="360" src="//www.youtube.com/embed/