Tiranė, policia rrugore, nė 24 orė 227 gjoba
Publikuar më 03.07.2013 | 11:38

Policia e Tiranės vetėm nė 24 orė ka vendosur 227 masa administrative, pėr moszbatim tė sinjalistikės dhe ecje tej normave tė lejuara.

Nė njė njoftim pėr shtyp tė Drejtorisė sė Policisė Tiranė, thuhet se, “shėrbimet e policisė do tė ndėshkojnė pa hezitim tė gjithė ata drejtues tė mjeteve, tė cilėt shkelin dispozitat e qarkullimit rrugor, si: parkime tė gabuara, parkime dyshe, moszbatim tė sinjalistikės, parakalimet e gabuara, qarkullim pa leje drejtimi, pėr ecje tej normave tė lejuara, pėr pėrdorim alkooli etj”.

Duke vlerėsuar situatėn e trafikut rrugor nė qytetin e Tiranės, shėrbimet e Policisė janė tė angazhuara maksimalisht pėr t`u ardhur nė ndihmė pėrdoruesve tė rrugės, pėr njė lėvizje sa mė normale nė rrugė.

 Policia e Tiranės nė vijim tė punės sė saj, kėrkon edhe bashkėpunimin e pėrdoruesve tė rrugės, si tė kėmbėsorėve ashtu edhe tė drejtuesve tė mjeteve, pėr respektimin e dispozitave nė fushėn e qarkullimit rrugor.

/Shekulli Online/ Pėrgatiti: E.L/


Videot e fundit
3 Komente
duam (S) Ali-babane
Dun pare qyl hajnat e Saliut ne kryqezimet rrugore
Pa Emër
makinave lluksose i kane vene gjoba?
Pa Emër
policia duhet t'u vej gjoba edhe makinave lluksoze (te forteve).

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
9 + 1 =
10 gjėra qė mund tė bėni ēdo ditė pėr tė qenė mė tė zgjuar
1.Bėhu mė i kapshėm pėr informacionet nė internet Interneti ėshtė i mbushur me informacione dhe njohuri nga mė tė ndryshmet qė mund tė zgjerojnė dijet tuaja. Ju duhet tė bėheni mė tė kapshėm, dhe tė mos shikoni vetėm lajmet rozė dhe ato pėr tė qeshur. 2.Mbaj shėnim atė qė mėson Nuk ka nevojė qė t
Kopshti zoologjik mė i frikshėm nė botė! (FOTO)
Ky ėshtė kopshti zoologjik mė i frikshėm qė ka ekzistuar ndonjėherė. Ndodhet nė Indonezi, dhe gjendja e kafshėve nė tė ėshtė e mjerueshme. Ėshtė quajtur si kopshti zoologjik i ‘Vdekjes’. Rreth 25 kafshė vdesin nė muaj, pėr shkak tė kushteve tė kėqija, sėmundjeve dhe urisė. Pasi tė shikoni kėto fot
Dasma e vitit nė familjen Topi (FOTO)
Mbrėmjen e djeshme, Nada, vajza e ish-presidentit tė Shqipėrisė, Bamir Topi, lidhi kurorė nė njė ceremoni madhėshtore me bashkėshortin e saj, Gurten Papulin. Ky i fundit ėshtė djali i pronarit tė pėrfaqėsisė sė "Volkswagen" nė Shqipėri. Ceremonia u mbajt nė vilėn e ish-presidentit nė Dajt, me pjesė