Fėmija sekret i Lady Dianės
  • Princesha e Uellsit ishte 10-javėsh shtatzėnė para se tė vdiste
  • Nė librin “Fshehtėsitė e princeshės Diana”, thuhet se kjo ėshtė arsyeja e vrasjes sė saj
 
Publikuar më 09.10.2013 | 17:42

Fakte tė reja kanė dalė nė dritė mbi ish-princeshėn e Uellsit, Lady Diana. 

Njė doktor nė spitalin e Parisit, ku u dėrgua Lady Diana pas aksidentit, thotė se princesha ka qenė 10-javėsh shtatzėnė para se tė vdiste. 

Kėto fakte shkruhen nė librin me titull “Fshehtėsitė e princeshės Diana”, tė autorit, Alan Power. 

Nė kėtė libėr, Power shkruan se radiologia Elizabeth Dion dhe infermierja indiane, Jocelyn Magellan, kanė parė nė mitrėn e Dianės njė fetus 10-javėsh, dhe se mendohet qė kėtė fėmijė ta ketė pasur me tė dashurin e saj mysliman, Dodi Fayed, i cili vdiq nė aksident sė bashku me princeshėn. 

Autori aludon nė librin e tij, se shtatzėnia e fshehtė e princeshės sė Wellsit, ka qenė dhe arsyeja e vrasjes sė saj nga forcat e vdekjes “SAS”.

Kėto dėshmi nuk janė thėnė ndonjėherė nė gjyqin e bėrė pėr vdekjen e Lady Dianės dhe tė dashurit tė saj, shoferi i saj personal, Dodi Fayed. 

/Shekulli Online/ E.B./


Videot e fundit
1 Komente
shko-dra-ni
E paste mire me zotin.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
4 + 8 =
26 vjet burg aktores, pse luajti njė skenė martese
Pakistan- Njė aktore pakistaneze ėshtė dėnuar me 26 vjet burg pėr blasfemi, pasi u shfaq nė njė skenė martesė gjatė aktrimit. Veena Malik mori pjesė nė martesėn e inskenuar nė njė shfaqje nė mėngjes, ndėrsa muzikantėt po kėndonin njė kėngė pėr dasmėn e vajzės sė Profetit Muhamed. Burri i saj, Asad
12 fotot qė do ju trondisin pėr moshėn e J.Lo
Jennifer Lopez ėshtė shumė sensuale. Ajo e vėrtetoi kėtė me videoklipin “Booty”, nėrsa sė fundi e vėrtetoi nė mbrėmjen e American Music Awards, me performancėn e saj. Sensualiteti i kėngėtares ėshtė veēanėrisht mbresėlėnės, pasi J.Lo ėshtė 45 vjeēe. Ēėshtja nuk ėshtė vetėm se ylli i muzikės pop ė
9 fakte rreth proteinave
Proteinat janė shumė tė rėndėsishme pėr tė pasur njė jetė tė shėndetshme. Sipas ekspertėve tė gjithė duhet tė konsumojnė proteina nė ēdo vakt. Departamenti i Agrikulturės tė Shteteve tė Bashkuara zbuloi se, shumica e amerikanėve janė duke marrė proteina tė mjaftueshme, por nuk bėjnė zgjedhjet e du