"Nikita", striptistja qė po ēmend Gjirokastrėn
19-vjeēarja tregon eksperiencėn e saj si striptiste nė klubet e natės
Publikuar më 14.12.2013 | 12:20

Orjona Braimllari 

Striptizmi kohėt e fundit ėshtė bėrė tendenca mė e re nė kryeqytet por jo vetėm. Nėse kohė mė parė ka qenė tabu tė flisje pėr striptizmin, tashmė ėshtė bėrė diēka normale dhe e praktikueshme. Sot nė shumicėn e klubeve nė kryeqytet muzika e dixheit shoqėrohet me performancėn e vajzave striptise, i tillė ėshtė edhe personazhi jonė me pseudonimin Nikita. Para disa kohėsh ajo ka xhiruar video klipin e kėngės mė tė fundit tė kėngėtarit Seldi. Pėrveēse skenave erotike nė shumicėn e sekuencave tė filmuara, nė fund tė video klipit zhvishet pothuajse nudo. Pėr tu informuar pak mė shumė “Shekulli” kontaktoi me vetė personazhin, e cila nuk nguroi aspak tė tregonte detaje mbi kėtė eksperiencė. Ajo ėshtė vetėm 19 vjeē dhe ka pak kohė qė ushtron striptizmin si profesion, gjithashtu ka pak kohė qė ka hapur biznesin e saj nė Gjirokastėr ku performon nudo pėr tė gjithė pjesėmarrėsit, sė bashku me striptiste tė tjera.  

Nikita ju jeni pjesė e video klipit tė kėngės, “Jam bo tap”. Si lindi ideja pėr tė xhiruar kėtė video klip?

 Unė kam mbaruar studimet jashtė vendit pėr “break dance” dhe gjithmonė mė ka pėlqyer kėrcimi. Bashkėpunimi me Seldin ka lindur krejt rastėsisht. Unė ndodhesha nė njė prej parukerive nė zonėn e ish bllokut ku takova dhe Seldin. Iniciatori kryesor i bashkėpunimit ishte vetė parukieri, i cili e hodhi si ide duke mė njohur mua tipin. Meqenėse Seldi ishte duke u marrė me xhirimet e klipit tė tij, pas sugjerimit tė marrė nga parukieri ai pranoi dhe mė bėri ofertėn. 

Ēfarė tė tėrhoqi pėr tė qenė pjesė e atij klipi?

 Tė isha pjesė e kėtij klipi ishte diēka shumė e rėndėsishme pėr mua. Duke menduar qė unė jam kubiste dhe striptiste e pashė tė arsyeshme se do tė mė ndihmonte nė karrierėn time. Tani kam arritur tė nxjerr si pėrfundim se vėrtet performanca ime nė atė klip mė ka ndihmuar shumė tė njihem nė profesionin tim.

A mendon se ky klip u bė i njohur dhe ka marrė mė shumė klikime pėr shkak tė performancės tuaj? 

Unė nuk mund tė them se kėnga u bė e njohur pėr shkak tė prezencės sime nė klip apo pėr shkak tė zhveshjes, pasi dhe vetė kėnga ėshtė e bukur. Ajo qė them me siguri tė plotė ėshtė fakti qė tė gjithė njerėzit kur shohin tė shfaqet diēka e pazakontė bėhen kuriozė, habiten dhe e shohin. Kėnga ka marrė vėrtet shumė klikime dhe unė jam e kėnaqur pėr kėtė fakt, pasi ėshtė meritė edhe e vetė kėngėtarit, por edhe performancės sime nė klip. 

Si tė bėn tė ndihesh fakti qė solle diēka tė re, qė nuk kishte ndodhur mė parė? 

Ndihem shumė mirė. Mė pėlqen tė provoj gjėra tė reja apo tė bėj diēka qė askush nuk ka tentuar ta provojė dhe do vazhdoj tė bėj gjėra ekstreme, pasi ky ėshtė pasioni im. Nuk do ta privoja veten pėr asgjė, unė kjo jam dhe sillem ashtu si ndihem unė rehat pa pasur kompleksin mė tė vogėl dhe pa e privuar veten si shumica e femrave. Jam e bindur dhe njoh mjaft raste qė femrat kanė dėshirė tė bėjnė tė njėjtėn performancė, por nuk i lejon opinioni i tė tjerėve. Mendoj se shumica qė e kanė parė video klipin, kanė vėnė re se unė shfaqem me fytyrėn time pa u fshehur nėn petkun e ndonjė maske. Kjo do tė thotė qė ndihem mirė kur jam vetvetja pa u fshehur aspak. 

Sa e vėshtirė ėshtė ta ushtrosh kėtė  profesion nė Shqipėri?

 Nuk mund tė them absolutisht qė ėshtė e lehtė, por nė tė njėjtėn kohė s’mund tė them qė ėshtė e vėshtirė. Jam e mendimit se nėse vėrtet diēka e ke pasion do ta realizoje kudo qė tė ishe. Asgjė nuk ėshtė e pamundur, sigurisht qė e vėshtirė ka qenė por vetėm nė fillimet e mia tani jo mė, pasi jam ambientuar dhe mėsuar me ēdo gjė. 

Aktualisht me ēfarė po merresh? 

Ka pak kohė qė kam hapur biznesin tim nė Gjirokastėr ku edhe performoj bashkė me vajza tė tjera pėr klientėt e lokalit. Aktualisht jam e pėrqendruar aty, por kjo nuk do tė thotė qė i them jo ndonjė ftese pėr tė performuar nė ndonjė ambient tjetėr. 

Klientėt e lokalit janė njerėz tė rastėsishėm apo ka dhe vipa mes tyre?

 Klientėt janė tė ndryshėm, por sigurisht qė bėhet fjalė pėr persona tė cilėt janė tė pasur. Mes klientėve ka dhe vipa qė e frekuentojnė. 

A ndodh qė klientėt e lokalit tė kėrkojnė marrėdhėnie intime me ju?

 Nė fakt klientėt e lokalit edhe mund tė kėrkojnė, pasi vetė profesioni ėshtė i tillė. Deri tani nuk ka ndodhur pasi ne qėndrojmė nė tavolinat e klientėve tė zgjedhur nga ne. 

Sa shkojnė fitimet pėr njė natė?

 Ky ėshtė njė profesion qė jashtė ėshtė vėrtet shumė i paguar. Tė ardhurat fillojnė nga 20.000 lekė e sipėr.

Historia e striptizmit 

Keni menduar ndonjėherė se pasi kthehemi nga njė ditė e lodhshme pune zhvishemi duke i hedhur rrobat vend e pa vend? Nėse do tė kishit atmosferėn e dukur dhe lėvizjet sensuale, ju do ta kthenit situatėn nga njė aksion i pėrditshėm zhveshje nė art. Origjina e striptizmit ėshtė mė e vjetėr nga sa mund tė mendohet, qė nė antikitet ka qenė i pėrhapur si fenomen. Sipas disa dėshmive, striptizmi i parė e ka fillesėn nė Romėn e lashtė. Striptizmi mund tė ndahet nė dy tipe: striptizėm privat, qė mund tė ekspozohesh vetėm nė sy tė partnerit pėr ta joshur atė dhe ai erotik.

 Striprizmi erotik pėrgjithėsisht praktikohet nė klabet e natės, ku dy ose mė shumė vajza kėrcejnė dhe zhvishen nė mėnyrė sensuale pėrpara njė publiku. Shumė kohė mė parė, nė Paris ndodhej ambienti mė i famshėm i kėtij lloji nė nivel internacional, i  quajtur Moulin Rouge. Edhe nė ditėt e sotme, nė po atė ambient vazhdojnė tė trajnohen vajza se si tė ushtrojnė striptizmin. 

Mashkulli nga vetė natyra ėshtė i tėrhequr nga nudo-ja femėr, ndėrsa striptizmi ėshtė njė stimul i ndjenjave, i cili pėrmes njė loje joshėse kėrkon tė arrijė rezultatin final, mė saktė trupi nudo. Kjo situatė ėshtė provokim qė tė vė nė dilemė mes tė parit dhe tė mos parit, por pritja pėr tė arritur deri te rezultati final bėhet e pa rezistueshme pėr sytė e meshkujve. 

Disa nga aktorėt mė tė famshėm tė Hollivudit kanė praktikuar striptizmin nė filmat e tyre. Sophia Loren, e cila nė filmin me titull “Dje, sot, nesėr” zhvishet para aktorit Marcello Mastoriani-t, por edhe lėvizjet sensuale tė Kim Besinger nė filmin “Nėntė javė e gjysėm” si dhe Demi Moore me kėrcimin nė prehėr nė filmin “Striptease”.    


Videot e fundit
15 Komente
turp
degjenerim total i shoqerise, kjo eshte pika me fundrrime e llumit te shoqerise moderne ku po bejme pjese, tashme edhe pse jemi ne post-modernizem materialistet e frymezuar nga njeriu perfitues qe krijoi marksi,darvini dhe lenini jane tashme kembekryqur ne rrethin tone.
o shqiptare po ku je more burri dhe poseduesi i maleve dhe i fushave te kahershme??? perse qendrron i fshehur nen stehen e stucit siç pula e dalur nga uji i embel??? ku e ke traditen burrerore dhe vlerat fetare. ku i ke normat shoqerore dhe ndjenjat shpirterore.
njerez te perdale po arrijne te na bejne ate qe nuk na e kane bere pushtuesit qe ne kohen e romes se lashte.
turp turp turp ....
femer vlonjate
Che brutta!Te pakten te ishte pak me e bukur.
ca gallate
sa kam qeshur kur thote kam mbaruar studimet jashte per break dance,hahahaha me lot
FLORA
Shembulli me i rrezikshem i shoqris qe mbarojn me vrasje burgje e shum te zeza tjera Allahu na drejtoft te gjithve ,cfar familje kan keta te reja .O njerez besoni Allahun hak se mos frika nga krijuesi i gjithsis sjell bela te medhaja qe zdin nga te vin...turp? marre?...
lol
kjo qenka e shemtuar sikur ka bere aksident me trenin
Dreni
Eshte art, dhe eshte e mrekullueshme,Zonjes i deshiroj shendet dhe pune te mbare.
durim menalla
Po ne fakt sot shoqeria eshte bere vetem se nje pjese e interesit harmonia dhe burreria sot kan humbur dhe askush nuk thote se pse
Pa Emër
Surratin e paska si lope. Ama ka bere nje gje te cuditshme, ka gjetur menyren si ti beje gjirokastritet te japin lek :D
Lulashpepaj

Pse habiteni e beni te moralshmit...pse s\'ka shqiptarka * e me moral te dobet e qe ta japin akoma pa ia lypur??!!

baca mertur
ZOTIN o Flora ZOTIN ,ne shqiptaret i themi ZOT!!
b010
Flora nuk besojme ne hallah a si e ka ermin . Maskimumi qe mund te besojme eshte ne Krishterim , edhe ajo me shume te shtyre -
durrsaku
shif me sy dhe plac me zemer.
sja vlene me shku ne kto lokale.
beni
Shoqeria e re shikim te mbare
ben
Keshu eshte moj goce kur nuk ke nje zanat per te fituar buken e gojes, duhet te heqesh breket perpara dynjase, e dime qe ste pelqen por nevoja..................................
Ismaili nga Kukesi
Allahu=Zot. Un mendoj qe Zot tingellon shum embel ku thuhet, biles edhe emri i im do tingellonte shum embel po te thirresh Drilon apo Korab apo Fatmir etj etj, por per rrespekt te prinderve fatkeqesisht me duhet ta mbaj si emer.

Flisni ship o njerez tu marri vesht bota!!!!!

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
7 + 5 =
Familja Berisha nė ballon presidenciale, mbulohet Armina
Nė ballon presidenciale tė organizuar nga Bujar Nishani ishin tė pranishėm mjaft personaliteti, mes tė cilėve edhe familja Berisha. Pėrveē ish-kryeministrit Sali Berisha me bashkėshorten e tij, ishin dhe Shkėlzen Berisha me tė dashurėn e tij, Armina Mevlani.  Pjesė e mbrėmjes bamirėse nė Palla
Fjolla merr menaxher tė ri
Fjolla Morina, sė fundmi, ka marrė njė menaxher tė ri, i cili quhet Jetmir Agaj. Menaxheri, megjithėse i ri nė moshė ka marrė pėrsipėr menaxhimin e artistėve mė nė emėr nė Kosovė.  Ai ka qenė administrator i labelit "Babastars" dhe se fundmi i Ledri Vulės, si e dhe i faqes mė tė madhe shqiptare “
Albumi mė "i nxehtė" i vitit (FOTO)
Modelja e njohur, Alilna Davydova ka pozuar pėr kalendarin "Barracuda", qė ekspozon nė faqet e tij marka tė njohura motorrėsh. Me format e saj mahnitėse dhe shikimin intrigues, modelja bukuroshe tė lė pa frymė. Me trupin e saj tė palestruar dhe me forma perfekte, Alina ka pozuar pėr fotografin Do