Bashkėshorja e Mziut: S'kam argjendari, jam drejtoreshė e njė filiali banke
Publikuar më 25.12.2013 | 11:27

Bashkėshortja e kryebashkiakut tė Kamzės, Xhelal Mziu, hedh poshtė tė gjitha akuzat e bėra kėto ditė nė ngarkim tė saj. Vjollca Mziu, drejtoreshė e filialit tė njė banke tė nivelit tė dytė nė Kamzė, shprehet se asgjė qė ėshtė thėnė deri tani rreth saj nuk ėshtė e vėrtetė. 

Ajo tregon se ajo nuk ėshtė shoqėruar nė polici, as natėn e arrestimit tė tė shoqit dhe as gjatė kėtyre ditėve. Sipas saj, historia e vulės sė njė KZAZ-je tė gjetur nė shtėpi dhe e argjendarisė qė flitej se ishte nė pronėsi tė saj, ėshtė krejtėsisht e pavėrtetė. 

“Procesverbalin e kėqyrjes sė banesės nga Policia e kam firmosur vetė dhe aty nuk ishte shėnuar asnjė objekt i jashtėligjshėm, aq mė pak njė vulė KZAZ-je. Ndėrsa historia e argjendarisė ėshtė e sajuar, unė nuk kam argjendari nė pronėsi, por jam drejtoreshė e njė filiali banke, sipėr tė cilės ndodhej njė dyqan i tillė”, u shpreh dje Vjollca Mziu.


Videot e fundit
2 Komente
Bekteshi
E nderuar keta e kane trashigim me u fute njerzve naten armet e diten me I akuzua se kane grumbullua arme per ta sulmue regjimin, te tille jane keta. Sepse ndryshe nuk dine te mbajne pushtet perpos me kesi marina.
spartaku
Po qysh do thuash ti tani,patjeter qe do ti mohosh se hajduti gjithmon nuk pranon dhe nuk thote kurre,vodha.Edhe tishoqe hajdutit,sa do qe ta mbrosh e ke te kot se faktet jane fakte dhe nuk mund ti mohosh.Kjo qeveri nuk te arreston kote si ne kohen e Saliut tend,qe njerez te pafajshem jane ekzekutuar,ose vuajn ne per burgje.Yt shoq,hajdut,do te gjykohet dhe pastaj do te denohet se e ka hak.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
4 + 2 =
Shqiptarėt nė Siri: Xhihad dhe qejf (VIDEO)
Ka disa ditė qė nė "WhatsApp" po qarkullon kjo video. Nuk dihet kush ėshtė autor i xhirimit. Por, ajo qė vėrehet e dėgjohet qartė ėshtė edhe zėri shqip i disa nga ata qė argėtohen e freskohen nė kėtė pishinė pėr tė cilėn thuhet tė jetė e njė milioneri sirian. Nė Siri, nė emėr tė asaj qė po quhet l
Modelja qė ka mundur 800 burra nė triblim, sfidon Messin (Video)
Modelja argjentinase Fiorella Castillo pretendon se ka mundur 800 njerėz nė plazhin Ipanema nė triblimin e topit me stil tė lirė. 24-vjeēarja ka vendosur tė shfaqė talentin e saj pėrballė Lionel Messit, duke nxjerrė pėrpara Argjentinės aftėsitė e shkėlqyera tė saj nė triblimin e topit. Videoja tre
Pamje tronditėse gjatė qethjes sė deleve (VIDEO +16)
Grupi i tė drejtave tė kafshėve “Peta” ka publikuar njė video, ku tregohen pamjet tronditėse tė kapura gjatė njė hetimi tė fshehtė 5-mujor, ku tregohet abuzimi i dhunshėm me delet gjatė qethjes tė tyre nė SHBA dhe Australi.  Videot e publikuara mbrėmjen e djeshme tregojnė keqtrajtimet qė u bė