Luan Krasniqi grushton vėllanė dhe nipin
Publikuar më 26.10.2012 | 9:21

Kush e kishte menduar se boksieri i shquar nga Kosova Luan Krasniqi, ndonjėherė do tė pėrdorė grushtet ndaj familjarėve tė tij. E vėrteta ėshtė se ai ka ėshtė konfliktuar me vėllezėrit e tij pėr shkak tė pronės familjare. Ngjarja ka ndodhur nė datė 6 maj tė kėtij viti, kur Luan Krasniqi shkoi tė vizitoj nėnėn e tij, e cila ishte shtruar nė spital pėr t’u operuar.

Vetėm pak minuta para se nėna tė hynte nė sallėn e operacionit, ku tė pranishėm ishin edhe familjarėt tjerė, arriti edhe Luan Krasniqi. Menjėherė pas hyrjes sė nėnės nė sallėn e operacionit, mes vėllezėrve dhe familjarėve ka filluar njė grindje mes tyre. Personali i spitalit informon se Luani ka goditur njėrin nga vėllezėrit me grushte nė kokė. Luani nuk i ka kursyer grushtet edhe ndaj nipit tė tij. Dėshmitarė tė rastit kanė informuar policinė, e cila arriti nė vendin e ngjarjes.

Tė dyja palėt e familjarėve janė ndarė nga policia. Policia ka shpjeguar se nipi dhe vėllai i Luanit kishin ngritur padi nė gjykata, por qė pas disa muajve, kjo padi ėshtė tėrhequr, duke shpjeguar gjykatės se ėshtė bėrė njė marrėveshje paqėsore mes familjarėve. Siē duket kjo marrėveshje nuk ka arritur tė mbahet ashtu siē thotė tradita.

Para gjykatės vėllai i Luanit sė bashku me nipin kanė ngritur prapė akuzėn dhe kėrkojnė nga Luani dėmshpėrblim pėr dhunėn e ushtruar nė ambientet e spitalit nė Gjermani. Mėsohet se nipi kėrkon 1200 euro dhe vėllai 2000 euro. Luani refuzon tė paguajė dėmshpėrblimin dhe para gjykatės ka thėnė se nuk ka goditur vėllanė dhe tė nipin. Ndėrsa personali i spitalit shpjegon se ka pasur grushtime nga ana e Luanit. Avokati i vėllait tė Luanit shpjegon se Luan Krasniqi ėshtė nė konflikt tė rėndė me vėllanė e tij pėr shkak tė ndarjes sė pasurisė sė patundshme nė Kosovė edhe nė Gjermani. Tė dyja palėt kanė akuzuar njėra-tjetrėn se mbajnė armė nė shtėpi.

Vėllai ka thėnė nė gjykatė se edhe ditėn e konfliktit Luani kishte armė me vete, gjė qė ka shtyrė gjykatėn tė dėrgoj policinė tė kontrollojė shtėpitė e tė dyja palėve. Prokurori i gjykatės nė Gjermani,  Frank Grundke ka shpjeguar se tė dyja palėt kanė tėrhequr paditė, por qė akuza vazhdon pėrmes njė procesverbali civil dhe jo atij shtetėror.

Avokati i vėllait tė Luanit, Bernhard Mußgnug nga Tüttlingen-i shpjegon qartė se Luani duhet t’i paguaj dėmshpėrblimin pėr dhunėn e ushtruar dhe se nuk ka ndėrmend tė ndalet, qoftė edhe deri nė instancėn mė tė lartė tė Gjykatave. Tani siē duket ky proces civil do vazhdoj muaj me radhė, ku gjykata do tė vendosė se a do tė thėrriten dėshmitaret tė cilėt ishin tė pranishėm nga familja si dhe ata tė cilėt i takonin personalit tė spitalit. Duke u bazuar nė kėto informacione marrė nga gjykata dhe nga dėshmitarėt e spitalit, Luan Krasniqi ka pak persona tė cilėt shohin atė si njė njeri tė drejtė, por vetėm si njė person me njė imazh tė thyer ndaj familjarėve tė tij.

/Marrė nga NRWZ/ Shekulli Online/ 

/Pėrgatiti: Eljona Lata/

 


Videot e fundit
24 Komente
Linda
Une mendova se do lexoja ndonje duel ne ring me vellane apo nipin....
Zef Kallami
Luani ka ngatrrue biznesin e grushtimit.
Nesa ne rring cdo triumf i grushtit ndaj kundershtarit te krijon te ardhura monetare dhe nji kollare me medalion te varun ne qafe apo nji brez te ngjeshur shterngushem per zhaben e barkut,duke i krijuar vetes krenari dhe lavdi.Grushti ne familje te shuan biznesin me damshperblime ndaj familjarve.Njikohesisht i nxine vetvetes krenarine dhe lavdin,jo vetem si sportist,por dhe,si qenje njerzore,antinjeri.
gone
Edhe une ashtu mendova se do boksonte me nipin,por megjithate edhe sikur Luani te kete te drejte ne konflikt me familjaret e tije atij i ulet shume prestigji per nje xhest te tille.
axha brahim
Asht krim gazetaresk me dale me lajme te tilla. Ata jane ceshtje private e smund te bahet thashetheme me jeten e dikujt tjeter, boksier apo paralitik qofte.

Mos t ju qerrojn Zoti syt... keni boll ca shifni.
2+5=7
Gege Kosova
Luani edhe emrin e ka te nje egersire. Asnjehre ky njeri nuk, ka pasur ndonje vlere as kombetre e me se paku njerezore. Ato "vlera"qe kishte ishin egersia jonjerezore ndaj njeriut. Ky eshte boxi aktual dhe boskeseri egersir me fytyre njeriu. Mos u krenoni asnjehere per soje te tilla, sic krenoheshit dikur me kete njeri pa edukate njerezore.
tahir
famen ne sportin e boksit e shumezon me zero ; njerez te ulet,te gatuar nga zoti vetem per te goditur e truri rrumbullak !
Kosovare
Gjdo gje mund te ndodhe te Shqiptaret por nuk me besohet ky lajme Luane Krasniqi esht djale shum shum i Kulturuar shum i zgjuar esht me teper Inteligent se sa Bokser knaqem kur e shofe si e Komentone Boksin Profesionist ne mediat me te famshme Gjermane dhe Evropiane tama si gjeni Profesionist te knaqet zemra duke e shikuar te ben te ndihesh krenare se je Shqiptare, Luani ka krijuar shum pasuri ne Gjermani ka disa Hotele Vila dhe Objekte banimi nuk besoje se koritet per pake dhe prishet me vellane e tije,
Pa Emër
tyrp per te i pa fetyr
Kacaki Junior
O Gege Kosova, ia rrofshe b*let Asllan Krasniqit, a more vesh?
Pa Emër
turp ta njollosni emrin dhe legjenden e boksit Shqiptar. Luan do mbetesh qdo here krenaria Shqiptare e boksit.
shqiptari
Fatekeqesite qe mund ti ndodhin kujdo,mosmareveshjet ne Familje.panvaresisht qe ka perfunduar keshtu ngjarja.Nuk eshte mire per perbuzje.
shqiptari
Fatekeqesite qe mund ti ndodhin kujdo,mosmareveshjet ne Familje.panvaresisht qe ka perfunduar keshtu ngjarja.Nuk eshte mire per perbuzje.
lili
po si mos me e boxuar vellahun kur halla pa dall nena nga thika e kirurgut keta ia mendojne vdekjen edhe kerkojne pasurine e saj!normal qe luan terbohet!
Atdheu
Opingaret qimen e ndėrojnė por huqet jo.
Pa Emër
po kosovar eshte cfar do thoni
Engjell Shehu
Edhe une mendova se behej fjale per ne ring..
andi
ne nuk e turperjme ate por ai po e turperon veten, me sjelljet e tij alla junikase, duhet te mburremi me nje mjek , me nje inxh, me nje futbollist, boksier, por si ky jo , bandit tipik
Fadili/Ferizaj
problemi qendron sepse ketu jan puqur dy kulturat gjermane dhe ajo shqiptare keshtu qe kur vjen tek interesi kajen e kemi te madhe keshtu qe mundohemi me paraqit shqiptarin por ti tregojm qe nuk na shkon per budall e qfaqim gjermanin dhe ketu ndezin perqamjet
m
cfare behet
beni
po sikur vellezerit duan ti marrin pasurine sepse e dine qe ka leke ?
loni
kur humbet arsyeja elogjikes, vihet ne levizje arsyeja e forces, per te cilen Luanit nuk i mungon .Turp per kete prezantim te keq qe bejne ata qe ne mburremi qe jane shqiptare dhe na perfaqesojne.
Beka
Esht intersant nje veti e pergjithshme tek ne shqipetaret per nje lakror i hudhim 99 pite ashtu thot nje proverb popullore,
po mos te harrojm se edhe Luani mund te eksplodoi ndonjehere si qdo njeri por mos te harrojm i ka meritat te pa mohueshme jemi mburr me te dhe do te mburremi gjithmon,kjo do te tejkalohet, na skemi drejt ta gjykojm per problemet e tij familjare,ky esht dhe do te mbetet nje yll Shqipetar .
Bek Lajqi ,Peje
Esht intersant nje veti e pergjithshme tek ne shqipetaret per nje lakror i hudhim 99 pite ashtu thot nje proverb popullore,
po mos te harrojm se edhe Luani mund te eksplodoi ndonjehere si qdo njeri por mos te harrojm i ka meritat te pa mohueshme jemi mburr me te dhe do te mburremi gjithmon,kjo do te tejkalohet, na skemi drejt ta gjykojm per problemet e tij familjare,ky esht dhe do te mbetet nje yll Shqipetar .
jeta
me dukete e pa besushme kjo qe ka ber luani sedi si mund ta grushton vllaun per pasuri met vertet turp per luani si ka mund ta bej at

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
4 + 9 =
Fotot mė tė pabesueshme tė 2014-ės (FOTO)
Fotografitė mė tė pabesueshme tė vitit 2014 do t’i gjeni nė albumin e mėposhtėm. Ju mund tė shihni personazhe, histori, dhe subjekte qė janė kapur nė momentin e duhur.  Shpėrthimi i vullkanit nė Indoezi qė vrau tė paktėn 15 njerėz, njė sportiste qė ka lindur pa kėmbė, momentet kur kafshėt gjigante
9 fakte qė si dini mbi kolesterolin
Shpesh herė kur lexoni tek njė ushqim nė pėrmbajtjen e tij, qė ka kolesterol, mendoni negativisht pėr tė. Por nė fakt, kolesteroli ėshtė njė substancė qė ndihmon nė prodhimin e hormoneve, vitaminės D, acideve biliare tė nevojshme pėr tė tretur yndyrat. Ja 9 fakte qė nuk i dinit pėr tė: 1.    Edhe p
Gafa e Putinit, quan tė dehur gazetarin me aftėsi tė kufizuara (VIDEO)
Njė gazetar i cili u soll ēuditshėm ndėrsa po merrte nė pyetje Presidentin rus, Vladimir Putin, u ofendua pasi u quajt i dehur, nė njė kohė qė kishte probleme  tė rėnda shėndetėsore. Gazetari u prezantua para Putinit, si Vladimir Mamatov nga gazeta “Reporter” nga qyteti Kirov. Por u desh pak kohė q