Vajza e Lirak Bejkos, nė gjykatė pėr dėshmi trashėgimie
Publikuar më 15.11.2012 | 19:51

Vajza e ish-tė persekutuarit qė u vetėdogj, Lirak Bejko, e ashtuquajtura, Sara Bejko ėshtė paraqitur sot nė Gjykatėn e Tiranės, pėr tė marrė njė dėshmi trashėgimie. Ky dokument do t’i nevojitet asaj, pėr tė marrė dėmshpėrblimin e babait tė ndjerė, qė u nda nga jeta pas aktit tė tij vetėflijues nė njė spital tė Barit nė Itali nė moshėn 47-vjeēare, pikėrisht edhe pėr dėmshpėrblimet e pamarra, qė prej disa ditėsh po nxitojnė tė shpallen nėpėr faqet e gazetave bashkė me emrat e ish-tė persekutuarve.

Siē duket nga kėrkesė-formulari i plotėsuar prej tė bijės, tek lloji i ēėshtjes ėshtė shkruar bashkangjitur; “dėshmi trashėgimie”, ndėrsa tek objekti; “lėshimi i dėshmisė sė trashėgimisė ligjore pėr trashėgimlėnėsin”. Gjyqtarja qė do tė ndjekė ēėshtjen ėshtė Marjana Shegani (Dedi). Zakonisht, marrja e kėsaj dėshmie zgjat mė pak se njė muaj.

 

r. i Ēėshtjes: 19293 Dt. e regjistrimit: 15.11.2012 Paditesit: Sara Bejko   Te paditurit:   Lloji i Ēėshtjes: Deshmi Trashegimie  Baza Ligjore: Kliko ketu   Objekti: Leshimi I Deshmis se trashegimise ligjore per trashegimlenesin Lirak Bejko  Statusi i dosjes: Gjykim  Gjyqtari: Marjana Shegani (Dedi)  

/Shekulli Online/Pėrgatiti: F.V./M.A./


Videot e fundit
0 Komente

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
3 + 6 =
Thahet Deti Aral
Liqeni i katėrt mė i madh nė botė, pellgu lindor i Detit Aral, nė Azinė qendrore, tani ėshtė tharė plotėsisht. Kjo ka ndodhur si rezultat i njė projekti gjatė periudhės sovjetike pėr tė devijuar lumenjtė nė ndihmė tė bujqėsisė, por edhe pėr shkak tė mungesės sė reshjeve tė shiut
Propozimi romantik nuk do tė ndodhte pa kėta policė
Ky propozim romantik nuk do tė kishte ndodhur aspak, nėse departamenti i Policisė sė Nju Jorkut nuk do tė kishte ndėrhyrė pėr tė marrė unazėn e propozimit qė kishte rėnė brenda dėrrasave tė urės sė Bruklinit. Olivia Fader dhe e dashura e saj Mal Harris nga Halifax, Nova Scotia, kishin planifikuar n
Zbulojnė se kanė tė njėjtėn grua, shikoni ēfarė bėjnė!
Kjo histori ngjan me njė komedi romantike, por nė fakt ėshtė e vėrtetė. Dy burra qė pinin sė bashku nė lokal, u bėnė shokė pasi zbuluan se ishin martuar me tė njėjtėn grua.  Chris Thomas dhe Peter Sherrat tė dy 47 vjeē, u takuan gjatė kohės qė tė dy ishin tė martuar me gruan bigamiste Karen Sherrat