Na ndiqni
Opinion
Nga  Baton Haxhiu Ky shkrim i kushtohet të gjitha viktimave të Evropës dhe Turqisë nga ter...
Nga Ilir Paja Tani pas miratimit të kësaj reforme e cila nuk duhet të na largojë nga vëmend...


Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Forumi Ekonomik Botëror ka publikuar një video ku tregon numrin e vdekjeve për 100 mijë banorë...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Bujar Nishani, nis sot viti i fundit i mandatit presidencial

Bujar Nishani do të nisë sot vitin e fundit të “mbretërimit” në Presidencë, pasi ai më 24 korrik 2017 do të mbyllë mandatin si President i Republikës. I zgjedhur nga Kuvendi, Nishani u betua më 24 korrik 2012 dhe ora 18:00 e ditës së sotme shënon plot 4 vjet të ish-deputetit demokrat në krye të shtetit. Ai nuk e ka fshehur dëshirën për të rikandiduar gjatë vitit të ardhshëm, por këtë duhet pritur ende dhe disa muaj. Në bazë të Kushtetutës, Presidenti i Republikës, në çdo rast, zgjidhet për 5 vjet, me të drejtë rizgjedhjeje vetëm një herë. Mandati i tij përfundon në të njëjtën datë të të njëjtit muaj të vitit të pestë nga data e betimit si President i Republikës. Mandati i PresidKryesore të tjera
Publikuar më 24.07.2016 09:39 / Shekulli
Nga Aleksandra Bogdani Politika shqiptare ngriti una nimisht kartonin jeshil pro reformës në drejtësi, pas një rezistence dy vjeçare të mbushur me negocia- - ta të ethshme, kalkulime politike dhe presion të gjerë ndërkombëtar. T
Minuta e fundit
Gjermani, thirrje për kontroll mbi armët.
Zv.kryeministri gjerman Sigmar Gabriel, ka konfirmuar se sulmi në qendrën tregtare të Mynihut nuk kishte lidhje me terrorizmin. Sipas tij, 18-vjeçari Ali Sonbuly, i vili vrau 9 persona e më pas veten, kishte qenë nën trajtim psikiatrik e nu... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:38
Zjarri shkrumbon një banesë në Sarandë .
Një banesë në qytetin e Sarandës është shkrumbuar nga zjarri mëngjesin e sotëm. Policia bëri të ditur se, rreth orës 08:50 kanë marrë një telefonatë se ka rënë zjarr në një banesë në fshatin Metoq të Sarandës. Pasi janë afr... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:29
Ministria e Bujqësisë: Mbërrin vaksina parandaluese për dermatozën nodulare.
Ministria e Bujqësisë njofton se sot ka mbërritur vaksina parandaluese për dermatozën nodulare. Në një njoftim për mediat, ministria deklaron se janë 25 mije doza vaksine nga fondi emergjencës së BE-së. Strategjia e vaksinimit në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:22
"Shqipëria ishte zgjedhja e duhur e karrierës sime".
Nga Olsi Avdiaj Kombëtarja e volejbollit ka një yll të ri. Është vetëm 17 vjeç dhe quhet Cindy Marina. Tani është volejbolliste e Duke University. Një nga lojtaret më të mira të skuadrës tani ka një eksperiencë ndërkombëtare me S... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:19
Kishin mbjellë bimë narkotike afër banesës, pranga dy të moshuarve në Vlorë .
Policia e Vlorës ka asgjësuar 1000 mijë rrënjë kanabis sattiva dhe ka vënë pranga dy të moshuar pasi kanë mbjellë bimë narkotike paranë banesave të tyre. Sipas uniformave blu, në pranga është Lavdosh Hasko, 61 vjeç, banues në fsh... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:18
Asgjësohen 1350 rrënjë kanabis, pranga kultivuesit .
Në vijim të punës për kontrollin e territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, efektivët e Komisariatit të Policisë Tropojë, konstatuan dhe asgjësuan rreth 1350 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa, të m... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:12
“Festa e lakrorit” mbledh turistë të shumtë në Korçë.
Lakrori me dy peta i pjekur në saç, i konsideruar si një prej gatimeve tradicionale korçare, për të nëntin vit radhazi është ofruar për shijuesit e kulinarisë përmes “Festës së lakrorit”. Mbrëmja e 23 Korrikut mblodhi në fshat... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:11
Trajneri i Anglisë: Diçka madhështore.
Sem Allerdajs që para 48 orësh nënshkroi një kontratë 2 vjecare me kombëtaren e 3 luanëve. Ish-trajneri i Sanderlendit sezonin e kaluar dha dhe deklaratën e tij të parë për detyrën e re teksa u shpreh i lumtur për arritjen e marrëveshj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:02
Alexandre Lacazette, zëvendësuesi i Higuain te Napoli.
Skuadra italiane e Napolit po mendon për zëvendësuesin e Gonzalo Higuain. Napoletanët i kanë hedhur sytë nga sulmuesi francez, Alexandre Lacazette, i cili  pritet të largohet nga Lyoni në merkaton e verës. E ardhmja e tij është në Ser... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:01
Hoxha, tani del në skenë Napoli.
Në skenë tjetër skuadër për yllin e Partizanit, Alban Hoxha. Është Napoli një tjetër skuadër që kërkon shqiptarin. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane. Kështu Napoli, klubi i Seria A, ka shfaqur interes për shërbimet e Alban Hoxhës.... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:57
Bujar Nishani, nis sot viti i fundit i mandatit presidencial.
Bujar Nishani do të nisë sot vitin e fundit të “mbretërimit” në Presidencë, pasi ai më 24 korrik 2017 do të mbyllë mandatin si President i Republikës. I zgjedhur nga Kuvendi, Nishani u betua më 24 korrik 2012 dhe ora 18:00 e ditës... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:51
Alibeaj: Preket kunati i ministrit, policët në rrugë.
Kreu i Departamentit të Rendit të Sigurisë, Enkelejd Alibeja, ka reaguar në lidhje me pezullimin e 7 efektivëve të “Shqiponjave”, për përplasjen mes kunatit të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, me punonjësit e policisë. “Nj... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:44
Vladimir Putin mund të shpallë luftë dhe të pushtojë rajonin “brenda natës”.
Vladimir Putini mund të jetë në prag të shpalljes së luftës në shkallë të gjerë me NATO-n. Kërcënimi tronditëse vjen pasi NATO dhe forcat ruse po grumbullojnë forcat në shtetet baltike, aktivitete këto që mund të shembin stabiliteti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:37
Dëshira për t’u ndjerë e bukur sërish (FOTO).
Një 21-vjeçare ka treguar momentin kur një vit më parë, teksa po udhëtonte me tren, ka pësuar një aksident. Ajo ishte me shoqërinë dhe kishin shkuar për t’u argëtuar në një prej parqeve të lojërave më të mëdhenj në Britani. P... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:23
Deklarimi, zbardhet pasuria e Guvernatorit Sejko.
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko është ndoshta një nga zyrtarët më të pasur në vend. Deklarata e pasurisë, e zbardhur nga Open Spending Albania, fakton pasurinë e Sejkos që nga banesat, llogaritë bankare, të ardhurat nga... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:55
I riu vritet me thikë, dyshohet për hasmëri.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku një 25-vjeçar është vrarë në fshatin Orgjost të Kukësit dhe dyshimet e para janë për hasmëri. Sipas policisë së Kukësit, krimi u shënua rreth orës 22:30 të së shtunës dhe... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:44
E dhimbshme, si u vranë tre shqiptarët në Mynih.
Nga Eno Shkëmbi Nëntë persona, mes të cilëve 3 shqiptarë u masakru an për vdekje pasditen e të premtes në Mynih të Gjermanisë, ndërkohë që 27 të tjerë, shumë prej të cilëve fëmijë, mbetën të plagosur nga sulmi brutal. Një 1... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:27
Përplasja me kunatin e ministrit Tahiri, pezullohen 7 efektivë të "Shqiponjave".
Nga Xhentila Gjoshi Vëllai i bashkëshortes së Ministrit të Brend shëm Saimir Tahiri, është përplasur di sa ditë më parë me - - efektivët e forcave “Shqiponja”. Burime nga Policia e Tiranës bë- në me dije se ngjarja ka ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:08
8 ushtarakët që u arratisën në Greqi transferohen në burgun e Athinës.
Tetë ushtarakët, të cilët pas pjesëmarrjes në tentativë për grusht shteti në Turqi, u arratisën me helikopter në Greqi, janë transferuar në një burg të largët nga Athina. Sipas mediave të huaja, ata do të mbahen në Fshatin Olimp... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:57
Dërgohet për gjykim kancelarja e Gjykatës së Durrësit, akuza për korrupsion.
Prokuroria për Krime të Rënda ka përfundu ar hetimet dhe dërgon për gjykim kancelaren e - Gjykatës së Apelit Durrës, Suzana Mandija, e akuzuar për veprën penale të “Korrupsionit pasiv, të funksionarëve të drejtësisë”. Mandija aku... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 09:46
Kreu i Departamentit të Rendit të Sigurisë, Enkelejd Alibeja, ka reaguar në lidhje me pezullimin e 7 efektivëve të “Shqiponjave”, për përplasjen mes kunatit të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, me punonjësit e policisë. “Nj
Pas konsensusit për reformën në drejtësi dhe miratimit të saj nga parlamenti me 140 vota, ambasadorja e BE në Tiranë Romana Vlahtin, në një intervistë për DW, tha se duhet nxituar me zbatimin e reformës, pasi Shqipërisë sipas saj i duhe
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka mbërritur në Mynih ku ka vizituar familjen Segazhi, e cila ka humbur vajzën 14-vjeçare në ngjarjen e ditës së djeshme. Hoxhaj iu ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave. “Jam këtu
Një tjetër shqiptar nga Kosova ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar një ditë më parë, ku vrasësi gjermano-iranian, kreu sulm terrorist në Mynih. Blerim Halitaj nga Zabergja e Klinës ka thënë se në momentet kritike ka qenë përballë vra
Përdorimi i gjuhës shqipe është bërë shkak i përplasjeve të ashpra në parlamentin e Malit të Zi. Gjithçka nisi kur deputeti shqiptar Genci Nimanbegu përfundoi fjalimin e tij në shqip dhe kërkoi që gjuha shqipe të përdorej në parlame
Njohës të çështjeve politike në Maqedoni janë shprehur skeptik sa i përket realizimit të marrëveshjes së arritur mes përfaqësuesve të katër partive politike për nxjerrjen e vendit nga kriza politike.Marrëveshja e arritur mes përfaqë
Ky mund të jetë një rekord i ri botëror i fluturimit me balonë, pasi një rus kaloi drejt e mbi qytetin australian të Northam-it, ku filloi rrugëtimin e tij 11 ditë më parë. Sipas ekipit të tij mbështetës, Fyodor Konyukhov zbriti shë
Një vajzë, nofulla e së cilës nuk zhvillohej iu nënshtrua një operacioni që i ndryshoi jetën përgjithmonë. Kjo vajzë iu nënshtrua një operacioni që i ndryshoi jetën përgjithmonë. Nofulla e saj nuk zhvillohej e për këtë arsye aj

Thellë
Publikuar më 24.07.2016 10:55 / Shekulli
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko është ndoshta një nga zyrtarët më të pasur në vend. Deklarata e pasurisë, e zbardhur nga Open Spending Albania, fakton pasurinë e Sejkos që nga banesat, llogaritë bankare, të ardhurat nga
Ekonomi
Publikuar më 24.07.2016 12:22 / Shekulli Online
Ministria e Bujqësisë njofton se sot ka mbërritur vaksina parandaluese për dermatozën nodulare. Në një njoftim për mediat, ministria deklaron se janë 25 mije doza vaksine nga fondi emergjencës së BE-së. Strategjia e vaksinimit në
  • Lakrori me dy peta i pjekur në saç, i konsideruar si një prej gatimeve tradicionale korçare, për të nëntin vit radhazi është ofruar për shijuesit e kulinarisë përmes “Festës së lakrorit”. Mbrëmja e 23 Korrikut mblodhi në fshat
  • Kompania turke “Vendeka Bilgi Teknolojileri Ltd” është shpallur fituese në koncesionin për mirëmbajtjen e "Rrugës së Kombit". Ministria e Transportit përmes një deklarate për media bëri sot publike ofertën e e shpallur fituese nga
Jetë
Publikuar më 24.07.2016 12:19 / Olsi Avdiaj
Nga Olsi Avdiaj Kombëtarja e volejbollit ka një yll të ri. Është vetëm 17 vjeç dhe quhet Cindy Marina. Tani është volejbolliste e Duke University. Një nga lojtaret më të mira të skuadrës tani ka një eksperiencë ndërkombëtare me S
  • Sem Allerdajs që para 48 orësh nënshkroi një kontratë 2 vjecare me kombëtaren e 3 luanëve. Ish-trajneri i Sanderlendit sezonin e kaluar dha dhe deklaratën e tij të parë për detyrën e re teksa u shpreh i lumtur për arritjen e marrëveshj
  • Në skenë tjetër skuadër për yllin e Partizanit, Alban Hoxha. Është Napoli një tjetër skuadër që kërkon shqiptarin. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane. Kështu Napoli, klubi i Seria A, ka shfaqur interes për shërbimet e Alban Hoxhës.
Kulturë
Publikuar më 23.07.2016 11:30 / Valeria Dedaj
Nga Valeria Dedaj Për të Shkodra është një vend i izoluar e hermetik në atë vetëmjaftueshmërinë e saj, ruajtëse fanatike e një vije të drejtë e të menduarit dhe të bërit art. Prandaj, shpeshherë, në mënyrë krejt individuale, p
  • Nga Valeria Dedaj Kalaja e Lezhës do të jepet me koncesion. Vendimi i Këshillit Kombëtar të Restaurimeve, për anulimin e koncesionit për rijetëzimin e Kalasë së Lezhës, që u mor para dy vjetësh, asokohe i bërë publik edhe nga minist
  • Qëndrimet artistike të 15 viteve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri prezantohen nëpërmjet veprave të artistëve shqiptarë, për herë të parë në Hungari. Endri Dani, Helidon Gjergji, Anri Sala, Alban Hajdinaj, Edi Hila, Ardian Isufi, Ilir
  • Në 55-vjetorin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit amerikan, Ernest Hemingëay, u çel ekspozita përkujtimore “Ernest Hemingëay: 1899-1961”, në Bibliotekën Kombëtare të Shqipërisë. Ky vit përkon edhe me botimin e parë në gjuhën shqipe
Sociale
Publikuar më 23.07.2016 22:22 / Eva Hoxha
E shtuna ka pasur një fluks të madh pushuesish kosovarë që drejtoheshin drejt bregdetit shqiptar për të kaluar fundjavën. Mbi 20 mijë udhëtarë kanë dalë nga Pika Kufitare e Morinës për të hyrë në vendin tonë që në orët e para të
Extra
Publikuar më 24.07.2016 07:35 / Elidona Syla
1487 - Qytetarët në Leeuwarden, Holandë, hidhen në grevë kundër një mase që ndalonte importimin e birrës. Prodhimi i birrës njihej pak në atë kohë në vendet skandinave, prandaj holandezët shqetësoheshin se do të mbeteshin pa birrë n
Sport
Publikuar më 24.07.2016 12:19 / Olsi Avdiaj
Nga Olsi Avdiaj Kombëtarja e volejbollit ka një yll të ri. Është vetëm 17 vjeç dhe quhet Cindy Marina. Tani është volejbolliste e Duke University. Një nga lojtaret më të mira të skuadrës tani ka një eksperiencë ndërkombëtare me S