Na ndiqni
Opinion
Nga Hajro Limaj Nga 15 Korriku i minipuçit ushtarak e deri sot, përveç lajmeve dhe rubrikave ...
Nga Kristi Pinderi Para dhe pas varrimit më duhet të isha i fortë. Ashtu si ime më ka qenë,...


Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Një profesion stimulues dhe një jetë sociale aktive e mbrojnë trurin nga impakti negativ i ushq...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Manjani: Koalicioni PS-LSI funksionon. PD, kontribut në reformën e drejtësisë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i hedh poshtë zërat për një krisje të koalicionit PS-LSI. Në një intervistë për “Ora News”, Manjani tha se koalicioni funksionon, pavarësisht deklarimeve individuale të deputetëve apo personave të veçantë. “Sigurisht që funksionon për sa kohë që ka ide të përbashkëta, ekipe të përbashkëta, ka ende për të arritur nga programi. Ka ende kohë për të eksploruar mundësi të reja bashkëpunimi tani dhe në të ardhëm dhe ka shumë gjëra që na bashkojnë. Ka shumë helm jashtë marrëdhënies PS-LSI që bëjnë gjithmonë atë, që hë se ra sot hë se ra nesër. Ndoshta 90% e këtij helmi vjen nga persona që janë jashtë strukturave të partive. Ashtu si ka edhe mKryesore të tjera
Publikuar më 25.07.2016 19:03 / Shekulli Online
Votimi në Kuvend i paketës së ndryshimeve kushtetuese për reformën në drejtësi, i kërkuar me ngulm edhe nga faktori ndërkombëtar, nuk do t’i japë menjëherë pasojat. Një prej strukturave më të shumëpritura mbetet ajo e Prokurori
Minuta e fundit
Debate në Këshillin Bashkiak, anëtarët e djathtë largohen nga mbledhja.
Mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak përkoi me 1 vit qeverisje nga Erion Veliaj të kryeqytetit. Në mbledhje u miratuan disa vendime mes të cilave ai për detajimin e buxhetit të bashkisë për këtë vit. Por këshilltarët e djathtë e brak... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 23:55
Madona në Itali, fansat e zbulojnë përmes fotos .
Publikimi i një fotoje në llogarinë e saj në “Instagram” i ka bërë fansat e Madonës të mendojnë se ajo ndodhet në Itali. Këngëtarja me famë botërore ka publikuar foton e një ndërtese karakteristike puljeze, çka i ka bërë ndjek... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 23:36
Manjani: Koalicioni PS-LSI funksionon. PD, kontribut në reformën e drejtësisë.
Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i hedh poshtë zërat për një krisje të koalicionit PS-LSI. Në një intervistë për “Ora News”, Manjani tha se koalicioni funksionon, pavarësisht deklarimeve individuale të deputetëve apo personave ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:53
Sanders përkrah Klintonin edhe pas skandalit me email-et .
Senatori Bërni Sanders i ka ofruar sërish përkrahje kandidates demokrate për Shtëpinë e Bardhë, Hillari Klinton. Mbështetja e Sandersit vjen pas skandalit të rrjedhjes së disa komunikimeve të brendshme partiake, që tregonin se si pjes... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:17
FIFA: Pezullohet me një vit nga aktivitetet ish-kreu i Federatës Gjermane.
Volfgang Niersbach, ish-president i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) dhe zv/president i komitetit organizativ të "Botërorit 2006" në Gjermani, është pezulluar të hënën me një vit nga të gjitha aktivitetet që lidhen me futbollin ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:15
Pse u largua lojtari nigerian nga Tirana?.
Ka zgjatur vetëm pak ditë aventura e sulmuesit nigerian Emeka Emerun te Tirana. Lojtarit, që u afrua javën e shkuar në Zlatibor, iu kërkua të zhvillonte një provë disa ditore për të parë formën e tij. Sulmuesi nuk pranoi të provohej ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:20
Virusi Zika mbërrin në Evropë, një foshnjë me anomali në Barcelonë .
Virusi Zika ka mbërritur tashmë në Evropë pasi një foshnje lindi me anomali në Barcelonë të Spanjës. Agjencia franceze e lajmeve, AFP, bën me dije se nëna e foshnjës ishte infektuar me virusin në Amerikën Latinë. Fëmija lindi me mi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:51
Maradona kritikon Higuainin: Nuk e kuptoj vendimin e tij .
Legjenda e Napolit dhe Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka kritikuar bashkëkombësin e tij Gonzalo Higuain për largimin në drejtim të Juventusit. “Ai u shit për ofertën maksimale të klauzolës edhe pse kurrë nuk do të jetë në gje... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:32
Greqi, një ishull në flakë, shpallet gjendja e jashtëzakonshme.
Organet greke kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në ishullin Hios në Egjeun lindor për shkak të zjarreve që kanë shpërthyer në jug të tij prej mëngjesit të së hënës. Megjithë përpjekjet, repartet e zjarrfikësve ende nuk mu... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:16
Ibra shfaq arrogancën te “Djajtë”, i "rrëmben" numrin 9 Martialit.
Ende pa luajtur ndeshjen e parë me fanellën e kuqe, ai ka vendosur diktatin te “Djajtë” duke “rrëmbyer” fanellën me numër 9. Nuk kish se si të ndodhte ndryshe kur bëhet fjalë për lojtarin kryeneç Zllatan Ibrahimoviç. Sezonin... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:14
Edhe “Fokus” shënjestron Erdoganin.
Edhe revista “Fokus” ka shënjestruar Erdoganin, lidhur me grushtin e shtetit të ndodhur më 15 korrik në Turqi. Revista në fjalë ka botuar një shkrim me titull “Pushteti, çmenduria dhe Erdogani”. Sipas shkrimit, ka të dhëna nga shër... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:59
Dorëheqja e kryetares së demokratëve, FBI nis hetimet mbi skandalin .
FBI-ja ka konfirmuar nisjen e një hetimi sa i takon skandalit të email-eve që përfshiu kryetaren e Partisë Demokratike në SHBA, Debi Uasermen Shulz. “FBI-ja po heton rreth ndërhyrjes së mundshme kibernetike në Komitetin Kombëtar të De... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:55
Gjermania do të shtojë praninë e policisë në vende publike.
Ministri i Brendshëm gjerman, Thomas De Maiziere, urdhëroi shtimin e numrit të policëve në aeroporte, stacione treni dhe vende publike. Ai i bëri komentet pas njoftimit të zyrtarëve se në celularin e një siriani 27-vjeçar, i cili hodhi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:50
Theresa May përjashton rikthimin e kufijve me Irlandën.
Kryeministrja britanike, Theresa May, u përpoq sot të garantojë irlandezët e veriut se nuk do të ketë një rikthim të kufijve dhe të kontrolleve doganore me Irlandën si pasojë e votimit më 23 qershor në favor të daljes së Britanisë së... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:28
Meta, bisedë me Hahn-in: Zbatim sa më parë të reformës në drejtësi  .
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, zhvilloi një bisedë telefonike me Komisionerin e BE-së për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn. Hahn i shprehu Metës, përgëzimet e tij për arritjen e konsensusit dhe ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:20
Tahiri: Serbia duhet ta fshijë Kosovën nga Kushtetuta e saj.
Ministrja për dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, tha për “Radio Evropa e Lirë” se “është koha që Serbia ta nxjerrë Kosovën nga preambula e Kushtetutës së saj”. Ajo tha se Serbia nuk mund të bëhet anëtare e Bashkimit E... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:18
Prokuroria e Posaçme, pse do të duhet rreth 1 vit të nisë nga puna.
Votimi në Kuvend i paketës së ndryshimeve kushtetuese për reformën në drejtësi, i kërkuar me ngulm edhe nga faktori ndërkombëtar, nuk do t’i japë menjëherë pasojat. Një prej strukturave më të shumëpritura mbetet ajo e Prokurori... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:03
Peruci te Lacio si ndihmës i Tares, çfarë po ndodh me Iglin?.
E ardhmja e Igli Tares si drejtor sportiv i Lacios po vihet gjithnjë e më shumë në pikëpyetje. Pas çështjes “Bielsa” dhe merkatos së varfër, ish-lojtari i kombëtares shqiptare është vënë në qendër të kritikave të klubit kryeq... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:02
“Ish-gjenerali i NATO-s, ‘truri’ i tentativës për grusht shteti në Turqi”.
“Ish-Gjenerali Xhon Kampbell ishte një nga udhëheqësit që organizuan ushtrinë për grusht shteti në Turqi”, shkruan sot gazeta turke “Yeni Safak” në versionin anglisht. Gazeta, që është e njohur për qëndrimet besnike ndaj Erdog... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:50
Babai i Dijamantit: Ata që kryejnë sulme të tilla janë kriminelë.
Naim Zabërgja, babai i Dijamantit që ka humbur jetën në sulmin vetëvrasës në Mynih të Gjermanisë, ka folur rreth ngjarjes së rëndë. Ai tregoi momentet e fundit që kishte kaluar me djalin e tij. “Kishim planifikuar që të vinim në ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:42
Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i hedh poshtë zërat për një krisje të koalicionit PS-LSI. Në një intervistë për “Ora News”, Manjani tha se koalicioni funksionon, pavarësisht deklarimeve individuale të deputetëve apo personave
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, zhvilloi një bisedë telefonike me Komisionerin e BE-së për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn. Hahn i shprehu Metës, përgëzimet e tij për arritjen e konsensusit dhe
Naim Zabërgja, babai i Dijamantit që ka humbur jetën në sulmin vetëvrasës në Mynih të Gjermanisë, ka folur rreth ngjarjes së rëndë. Ai tregoi momentet e fundit që kishte kaluar me djalin e tij. “Kishim planifikuar që të vinim në
Studiuesi Bajram Mjeku ka publikuar një foto të vitit 1880. Në këtë fotografi janë disa ushtarë shqiptarë të Perandorisë Osmane, që janë dekoruar nga Sulltani për heroizmin në luftë me Greqinë. “Në këtë fotografi është Batalion
Pas kërkesave të vazhdueshme të faktorit politik shqiptar dhe ndërhyrjes së faktorit ndërkombëtar, në parlamentin e Malit të Zi, ka filluar përdorimi i gjuhës shqipe. Gazetarët e pavarur në shtetin malazez e kanë mirëpritur vendimin
Ka një fshat në Serbi që duket se po përballet me pasojat e Betejës së Kosovës, edhe sot, gjashtë shekuj pasi ajo është zhvilluar. Në Stara Topola kurrsesi nuk bëhen më tepër se 7 shtëpi me banorë, raporton “Dnevne”, transmeton
Ka hapur dyert hoteli me pesë yje, i superyllit madrilen, Kristiano Ronaldo, i quajtur "Pestana CR7 Hotel". Ndodhet në ishullin e Madeiras, pra pikërisht në vendlindjen e portugezit. Në fakt bëhet fjalë për 4 hotele, të cilat do të ke
Aktorja e njohur Lindsay Lohan, ka kaluar çaste paniku në orët e para të mëngjesit pasi i fejuari i saj ka tentuar ta mbysë. “Daily Mail” shkruan se 30-­vjeçarja është dëgjuar nga fqinjët teksa ulërinte me të madhe, të cilët m

Thellë
Publikuar më 25.07.2016 10:55 / Nikoleta Kovaçi
Nga Nikoleta Kovaçi Miraimi dhe Ismaili janë takuar në Tiranë. Nuk dihet se në çfarë rrethanash, por ata kanë qenë në hasmëri të njohur për të gjithë zonën në të cilën u lindën dhe u rritën. Rreth 11 vite më parë, dy prindë
  • Nga Xhensila Demollaj Sapo ka filluar të marrë ngjyrë dhe tregtarët e parë janë vërsulur drejt Spolatës për të blerë të parët specat e kuq. Në vështrimet paraprake edhe serra duket se ka marë një ngjyrim tjetër. Këta lloj specas
  • Nga Anila Dushi Plazhi i Velipojës vazhdon të jetë në listën e plazheve më të frekuentuara të vendit, ndërsa është edhe plazhi më i madh i Veriut. Çdo vit, numri i pushuesve ditorë apo rezidencialë i kalon 100.000 vetët ndërsa pla
  • Prokuroria e Matit kërkon dënimin me 20 vjet burg për Gentian Dodën, i akuzuar për vrasjen e Gazmir Dedjas dhe Asllan Gjokës, ngjarje e ndodhur në tetor të vitit 1997. Autori Gentian Doda dhe viktima Gazmir Dedja kanë qenë anëtarë të gru
Ekonomi
Publikuar më 24.07.2016 19:47 / Shekulli Online
Bordi i kompanisë “Yahoo” ka vendosur të pranojë kërkesën për blerje nga “Verizon”. Lajmi pritet të shpallet zyrtarisht të hënën apo të martën kur do të dalë një raport për gjendjen e kompanisë “Verizon”. Detajet e marrë
Jetë
Publikuar më 25.07.2016 11:00 / Shekulli
Nga Ylljet Aliçka Kur 10 vite më parë do të botohej romani "Një rrëfenjë me ndërkombëtarë", i Ylljet Aliçkajt, i mbushur dhe mbështetur mbi elementë autobiografikë të vetë punës së autorit në një përfaqësi të huaj diplomatik
  • Nga Fatmir Minguli Nuk kishte dalë nga shtypi vëllimi i dymbëdhjetë i kolanës unikale poetike "Micsellanea", kur dy libra të tjerë po aq të mëdhenj po lindnin në mënyrë të çuditshme. Dy libra simbiozë, të papritur, por jo të pavet
  • Nga Olsi Avdiaj Kombëtarja e volejbollit ka një yll të ri. Është vetëm 17 vjeç dhe quhet Cindy Marina. Tani është volejbolliste e Duke University. Një nga lojtaret më të mira të skuadrës tani ka një eksperiencë ndërkombëtare me S
Kulturë
Publikuar më 25.07.2016 10:57 / Valeria Dedaj
Nga Valeria Dedaj Në një institucion zëvendësohet drejtori. Në momentin që -ish drejtori largohet nga puna i thotë pasardhësit: Të kam lënë tre zarfe, ë cilët mund t’i hapësh vetëm nëse ke vështirësi gjatë punës. Kështu, zan
Sociale
Publikuar më 24.07.2016 12:49 / Elidona Syla
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka përmbyllur treguesit e 6-mujorit të parë të vitit 2016 duke shënuar një konsolidim në ritmin e uljes së nivelit të humbjeve të energjisë në masën 3.33% krahasuar me 6-mujorin e parë
  • E shtuna ka pasur një fluks të madh pushuesish kosovarë që drejtoheshin drejt bregdetit shqiptar për të kaluar fundjavën. Mbi 20 mijë udhëtarë kanë dalë nga Pika Kufitare e Morinës për të hyrë në vendin tonë që në orët e para të
Extra
Publikuar më 25.07.2016 16:24 / Elidona Syla
Kjo është një fabrikë e vjetër skoceze e ndërtuar shekuj më parë. Aty Alfred Nobel shpiku dinamitin në vitin 1870. Tashmë fabrika e “Nobel Industries Ltd” është krejtësisht e braktisur dhe është kthyer në rrënoja. Sipas mediav
Sport
Publikuar më 25.07.2016 22:15 / Shekulli Online
Volfgang Niersbach, ish-president i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) dhe zv/president i komitetit organizativ të "Botërorit 2006" në Gjermani, është pezulluar të hënën me një vit nga të gjitha aktivitetet që lidhen me futbollin