Na ndiqni
Opinion
Nga Gjon Bruçi U ndodha i ftuar në dasmën e mbesës time, Alda, me Gernotin nga Austria, peda...
Nga Fahreed Zaharia Olimpiada mbaroi, dhe verdikti është: Amerika fitoi. Shtetet e Bashkuara l...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Rënia e flokëve është pjesë e procesit të plakjes dhe shumë prej meshkujve nuk i shpëtojnë...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

U larguan nga shtëpia, gjenden në Elbasan 3 vajzat

Gjenden 3 vajzat e zhdukura nga fshati Selcë i Pogradecit. Vajzat u gjetën në Elbasan dhe ndodhen në komisariat. Ende nuk dihen shkaqet e largimit nga banesa të 3 vajzave të cilat kishin humbur kontaktet me familjen që mbrëmjen e të premtes. Policia e Elbasanit i ka vënë në dispozicion menjëherë psikologe dhe një oficere të policisë gjyqësore. Ishte babai i Bleonës dhe Lorenës ai që bëri denoncimin në polici se vajzat ishin larguar dhe nuk dihej se ku ndodheshin. Sipas 45-vjeçarit 2 vajzat u larguan sëbashku me fqinjën e tyre, Arjola Baci 16 vjeçe, dhe ishin larguar nga banesa e kësaj të fundit, pa lënë adresë për vendndodhjen e tyre. 18:03 U larguan nga shtëpia, babai: Kam frikë se vajz

Kryesore të tjera
Publikuar më 27.08.2016 16:24 / Dionis Xhafa
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë përmbyllëse të kampingut të LRI-së në Jalë. Në aktivitetin e përvitshëm morën pjesë rreth 1500 të rinj e të reja nga e Shqipëria, të cilët për pes
Minuta e fundit
Akademiku britanik: Bashkimi Shqipëri-Kosovë është legjitim.
Akademiku britanik, historiani dhe gazetari Sir Noel Malcolm ka deklaruar bashkimi i Shqipëri-Kosovë është krejtësisht legjitim. Malcolm është autori i librit “Kosova, një histori e shkurtër”.  Ai momentalisht merret me hulumtime ped... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:58
Ndeshja e rrallë/ Kisha përballë shtetit.
Kjo mund të jetë ndeshja më e rrallë. Kisha përballë shtetit, një përballje që është zhvilluar në Xhenova të Italisë. Takimi i kthyer në traditë është zhvilluar mes katër priftërinjve dhe 3 murgeshave për kishën dhe pesë kry... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:46
Reali fiton me Celta Vigon (VIDEO).
Reali i Madridit ka fituar me vështirësi ndaj Celta Vigos në “Santiago Bernabeu”. Ekipi madrilen mposhti 2:1 kundërshtarët, në një ndeshje aspak të lehtë. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e bardhë 0:0. Në pjesën e dytë, Morata ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:30
Juve fiton kundër Lacios (VIDEO).
Ekipi i drejtuar nga Masimiliano Alegri, Juventus nuk po ndalet. Pasi mposhti Fiorentinën në javën e parë të kampionatit, këtë herë ka fituar kundër Lacios. Ekipi nga Torino fitoi 1:0 në fushë kundërshtare. Pjesa e parë ka përfunduar... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:19
Fëmija i sëmurë braktiset nga familja (FOTO).
Një foshnje u braktis nga prindërit e tij, pasi vuante nga një sëmundje e rrallë. Foshnja vetëm 4-muajshe kishte një problem në kokë, pasi e kishte tre herë më të madhe se normalen. Rojal Kumar, indian, ka lindur me hidrocepalik, grumbull... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 22:02
Policia moldave përleshet me protestuesit.
Moldavia ka shënuar sot përvjetorin e pavarësisë. Edhe pse kjo ishte një ditë feste, shumë moldavë sa duket kanë pasur pakënaqësi dhe kanë protestuar. Qindra protestues u mblodhën në sheshin kryesot të Kishinaut, kryeqytet i shtetit t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:46
Përplas dy makina dhe ikën nga vendgjarja, kapet shoferi i dehur.
Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit. Sipas bluve, “sot në orët e pasdites, shtetasi Preng Gjikolaj duke drejtuar mjetin me targa AA904LH ka goditur 2 mjete,  duke shkaktuar dëme materiale dh... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:40
Itali, zbulohet parcela me marijuanë në pyll, në pranga 2 shqiptarë .
Dy shqiptarë, atë e bir, janë arrestuar në një zonë pyjore në Itali, ku kishin kultivuar një parcelë me kanabis. Plantacioni me rreth 200 rrënjë marijuanë, disa prej të cilave arrinin në lartësinë 2 metra, u zbulua nga një helikopter... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 21:19
Kapet në aeroport duke shkuar në Siri një 17-vjeçar.
Një 17-vjeçar u kap nga policia e Kosovës ndërsa po përpiqej të udhëtonte drejt Sirisë. Lirim Robelli, 17 vjeç, nga Gjilani, është ndaluar në aeroport nga policia e Kosovës. Robelli, i cili ishte nisur në shkurt të vitit 2015 për t... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:59
Donin të luftonin në Siri, arrestohen 5 shqiptarë (FOTO).
Ministri i Brendshëm maqedonas, Mitko Çatkov ka komunikuar gjatë ditës së sotme se pesë shqiptarë të Maqedonisë janë arrestuar në Turqi, të dyshuar për pjesëmarrje në luftërat e huaja. Çavkov tha se operacioni për arrestimin e shqip... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 20:46
Ulqin, zjarr pranë zonës turistike.
Një zjarr i madh ka përfshirë një hapësirë të gjelbër mbi qytetin bregdetar të Ulqinit. Zjarri sipas mediave lokale ka shkaktuar panik të madh te pushuesit dhe banorët. Në këtë zonë ndodhen edhe një numër i konsiderueshëm pushues... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:59
U larguan nga shtëpia, gjenden në Elbasan 3 vajzat.
Gjenden 3 vajzat e zhdukura nga fshati Selcë i Pogradecit. Vajzat u gjetën në Elbasan dhe ndodhen në komisariat. Ende nuk dihen shkaqet e largimit nga banesa të 3 vajzave të cilat kishin humbur kontaktet me familjen që mbrëmjen e të prem... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:13
Pogradec, gjendet një person i pajetë në liqen .
Në ujërat e Liqenit të Pogradecit është gjetur i pajetë një person. Sipas policisë së Pogradecit viktima është një shtetas me iniciale P. S, rreth 75 vjeç, banues në Pogradec. Sipas bluve të Pogradecit 75-vjeçari u gjet i mbytur n... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 19:09
Çelsi nuk ndalet, fitojnë Arsenali dhe Leister (VIDEO) .
Nuk ka pasur surpriza në javën e 3-të në Premier Ligën angleze. Skuadrat Çelsit, Arsenalit dhe Leisterit kanë arritur fitore. Skuadra londineze e Çelsit ka mundur 3 me 0 Bërnlin në stadiumin “Sramford Bridge”, me golat e Eden Hazard,... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:51
Gratë që frymëzojnë besimtaret myslimane (FOTO).
Gruaja që shikoni në foto nuk është modele. Ditën e djeshme, së bashku me Saliha Marie Fetteh, ajo ka shënuar një kthesë historike për islamin në Danimarkë. Sherin Khankan dhe Saliha Marie Fetteh kanë drejtuar të premten lutjen në xham... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:34
Bundesliga, fitojnë Dortmund dhe Wolsburg, humbet Schalke .
Borusia e Dortmundit ka arritur një fitore të vështirë kundër Mainzit, në ndeshjen e parë të edicionit të ri të Bundeligës. Skuadra e Dortmundit ka mposhtur Mainzin me rezultat  2:1 me golat e Abumejang. Golin e parë sulmuesi i Dortmu... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:48
Helikopteri në “luftë” me flakët nga Shëngjini në Rrëshen .
Një zjarr i madh ka rënë në malet e Oroshit, në Rëshen, duke përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme pyjore dhe është aktiv prej disa orësh. Era e fortë po nxit përhapjen e flakëve, ndërsa terreni i vështirë pamundëson ndërhy... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:22
Tupac është gjallë? (VIDEO).
Që nga vdekja e tij në vitin 1996 ka pasur shumë teori se Tupac Shakur është gjallë dhe fshihet në Kubë. Shumica e fotove që mbështesnin këtë pretendim kanë dalë se ishin ato të personave që kishin ngjashmëri me Tupac. Por një vi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:55
Ilir Meta: Vendi ka nevojë për transformim rrënjësor.
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë përmbyllëse të kampingut të LRI-së në Jalë. Në aktivitetin e përvitshëm morën pjesë rreth 1500 të rinj e të reja nga e Shqipëria, të cilët për pes... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:24
Totenhemi dhe Liverpuli ndahen në barazim (VIDEO).
Një ndeshje mjaft interesante është zhvilluar në “Uait Hart Lane” mes Liverpulit dhe Totenhemit, me rezultatin e barabartë 1:1. Ekipi i të kuqve luajti më mirë 45 minutat e para dhe kaloj në epërsi me anë të Milnerit. Ai shënoi nga p... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:04
Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar të Bashkisë së Dibrës, Sherefedin Shehu, i shoqëruar nga Lulzim Basha dhe eksponentë të tjerë të PD-së ka zhvilluar një takim me banorë të zonës. Shehu iu tha të rinjve dibranë se do të k
Partia Demokratike ka vijuar sërish me akuzat ndaj kryeministrit Rama në lidhje me tenderat e Sadri Abazit. Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa thotë se Edi Rama i ka dhënë Sadri Abazit dhjetëra tendera për një
Një 17-vjeçar u kap nga policia e Kosovës ndërsa po përpiqej të udhëtonte drejt Sirisë. Lirim Robelli, 17 vjeç, nga Gjilani, është ndaluar në aeroport nga policia e Kosovës. Robelli, i cili ishte nisur në shkurt të vitit 2015 për t
Dy të moshuara në Shtërpcë të Kosovës janë gjetur të pajeta, pasi ishin masakruar me thikë. Mediat kosovare bëjnë me dije se njëra prej viktimave është identifikuar si Draginja Nikolceviç, 80 vjeçe. Ndërsa në banesën e fqinj
Një shpërthim bombe ka ndodhur në një makinë tip “Golf” në Nish të Serbisë. Televizioni shtetëror serb ka transmetuar se bomba ishte vendosur në makinën me ngjyrë, e cila kishte targa të Vranjës. Spitali i Nishit informoi se në urg
Greqia është ndër shtetet evropiane që po përballet më së tepërmi me krizën e refugjatëve. Një numër i madh refugjatësh kanë mbetur në këtë shtet. Ministri i Emigracionit në shtetin grek, Janis Mouzalas tha në një konferencë për
Një foshnje u braktis nga prindërit e tij, pasi vuante nga një sëmundje e rrallë. Foshnja vetëm 4-muajshe kishte një problem në kokë, pasi e kishte tre herë më të madhe se normalen. Rojal Kumar, indian, ka lindur me hidrocepalik, grumbull
Ky është super jahti luksoz i quajtur 108M që vjen në një gjatësi prej 108 metrash. Jahti është dizejnuar nga kompania norvegjeze “Hareide Design” dhe do të përmbajë një kopsht të madh dhe një plazh privat. Mjeti luksoz ësht

Thellë
Publikuar më 27.08.2016 12:08 / Jola Alimemaj
Nga Xhentila Gjoshi Prokuroria për Krime të Rënda ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim tre personat, dy shqiptarë dhe një italian, të akuzuar si të përfshirë në vrasjen e trefishtë ndodhur në bulevardin “Zogu i Parë”, n
Ekonomi
Publikuar më 15.08.2016 10:25 / Gazmira Sokoli
Shoqata Shqiptare e Energjisë së Rinovueshme (AREA) e vlerëson si qëllimisht të pasaktë deklaratën e bërë nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë për prishjen e njëanshme të kontratave me investitorët e huaj e shqiptarë në fushën e
  • Banka Popullore e Kinës njoftoi se, Banka Botërore (BB) ka vendosur të lëshojë për herë të parë bono SDR në Kinë. Banka Qendrore Kineze deklaroi se lëshimi i bonove të tilla nga Banka Botërore në tregun ndërbankar është një pro
  • Kandidati republikan për president, Donald Tramp paraqiti dje planin e tij ekonomik, duke thënë se do që ta “rigjallërojë” ekonominë amerikane me shkurtime të reja taksash, zbutje të rregullave qeveritare dhe përpjekje për të për
Jetë
Publikuar më 27.08.2016 12:33 / Jola Alimemaj
Ka zgjedhur që përditshmërinë ta ekspozojë në rrjetet sociale, duke kryesuar në listën e vajzave jo të famshme, por që është bërë e njohur me protagonizmin përmes fotove. Edhe pse ka vendosur të jetë larg botës së spektaklit, arrin
  • Nga Dr.Rudina Thanasi Në të gjitha kohërat bukuria ka qenë e vlerësuar, e kërkuar dhe e idealizuar. Syri njerëzor gjithmonë ka qenë i etur për bukuri, sidomos atë njerëzoren. Ndaj edhe ato produkte dhe procedura që e vendosin në pah
  • Nga Pier Gildo Bianchi Djegie, ndjenjë të përzjeri, gjuhë e thatë, fryrje pas buke, tretje të vështira dhe me dhembje, dhembje të papërcaktuara të barkut, çrregullime të zorrëve e kështu me radhë krijojnë atë kuadër të sëmundje
Kulturë
Publikuar më 26.08.2016 11:19 / Gazmira Sokoli
Josif Gjipali dhe Zana Çela janë dy emrat që do të vijojnë garën për kreun e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Ministria e Kulturës ka shqyrtuar dosjet e dorëzuara nga kandidatët dhe ka përzgjedhur dy emrat finalistë. Emrat
  • Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, tanimë mund të lexohet edhe në lexuesi serb. Libri “Pallati i Ëndrrave” është botuar në gjuhën serbe nga Shtëpia Botuese “Samizdat”, bën me dije B92. “ ‘Pallati i Ëndrrave’
  • Ministria e Kulturës ka njoftuar se ka mbyllur konkursin për Drejtor të Përgjithshëm në Teatrin Kombëtar të Operas Baletit. Për këtë pozicion kanë aplikuar 6 kandidatë: Josif Gjipali, Agim Hushi, Kleanthi Gjika, Zana Çela, Ylber Gjini d
  • Valeria Dedaj Në galerinë e artit “Ak Art Gallery” artistja Nerina Toçi ka çelur ekspozitën “Imazhi është e vetmja kujtesë që unë kam”. Në tekstin kuratorial, Vjollca Mema Kuçana, shkruan se, Nerina Toçi vjen për herë t
Sociale
Publikuar më 27.08.2016 09:49 / Eno Shkëmbi
Erërat e forta që kanë fryrë gjatë natës kanë përkeqësuar situatën e zjarreve në Shëngjin duke krijuar vatra të reja mëngjesin e sotëm. Mësohet se tri vatra të reja janë riaktivizuar në malin pranë qendrës së qytetit të Shë
Extra
Publikuar më 27.08.2016 18:34 / Gazmira Sokoli
Gruaja që shikoni në foto nuk është modele. Ditën e djeshme, së bashku me Saliha Marie Fetteh, ajo ka shënuar një kthesë historike për islamin në Danimarkë. Sherin Khankan dhe Saliha Marie Fetteh kanë drejtuar të premten lutjen në xham
Sport
Publikuar më 27.08.2016 22:30 / Dionis Xhafa
Reali i Madridit ka fituar me vështirësi ndaj Celta Vigos në “Santiago Bernabeu”. Ekipi madrilen mposhti 2:1 kundërshtarët, në një ndeshje aspak të lehtë. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e bardhë 0:0. Në pjesën e dytë, Morata
KM