Na ndiqni
Opinion
Nga Genc Burimi Shqipëria po hyn në fushatë elektorale në një kontekst të veçantë. Lekun...
“Ambasadori i OSBE flet për anketën e bërë për Enver Hoxhën Ambasadori i OSBE, Bernd Borcha...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Ushqimet luajnë një rol mjaft të rëndësishëm në mirëqënien tonë. Ato ndihmojnë trupin t...

Kryeredaktor:
ARBEN RROZHANI

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Entuziazëm dhe mbështetje, ja si e presin socialistët Kokëdhimën

Nga Elmaz Gorica Puthje duarsh, shtrëngime me lot në sy, përbetime për besnikëri dhe vlerësime nga më të pazakontat për një politikan në Shqipëri. Kjo është atmosfera e takimeve të ish-deputetit Koço Kokëdhima me bazën e PS-së në Sarandë dhe Vlorë, në kuadër të lëvizjes politike brenda PS-së, për të reformuar partinë dhe rikthyer qeverisjen te populli. Kamera e emisionit “Të Paekspozuarit”, në “News 24” e shoqëroi Kokëdhimën në dy bashkëbisedimet e fundit që ai zhvilloi kohët e fundit. Qytetarët, njerëzit e thjeshtë, socialistët e bazës, e presin me ovacione dhe mbështetje politike. Kronika e televizionit është e mbushur me pritje madhështore për ish-deputetin, fjalë zemre të

Kryesore të tjera
Publikuar më 10.12.2016 07:47 / Neritan Gjergo
Nga Neritan Gjergo Këshilli i Ministrave ka miratuar 905 emrat të cilët do të marrin dëmshpërblimin për tokën e zënë nga ndërtimet informale. Bëhet fjalë për banorët në qarkun e Tiranës, Elbasanit, Durrësit, Lezhës dhe Shkodrës
Minuta e fundit
Sekuestrohet një sasi lëndësh narkotike në Athinë, pranga shqiptarit.
Gjatë një operacioni antidrogë të zhvilluar sot në Athinë, policia ka sekuestruar një sasi lëndësh narkotike, si dhe ka vënë në pranga një 51-vjeçar. Policia e Janinës ka bërë të ditur se aksion u zhvillua në Tavro, pasi sasia e... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:31
Majko: Lirimi i kriminelëve e gjyqtarët biznesmenë po na mbysin.
Deputeti i Partisë S­ocialiste Pandeli Majko në një postim në “Facebook” shkruan se si kultivimi i kanabisit, lirimi i kriminelëve, korrupsioni sistematik i politikës dhe gjyqtarët e prokurorët “biznesmenë” janë bërë fenomeni shq... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 13:08
16 vite burg për shqiptarin që vrau ish-policin italian: Kërkoj falje .
Një gjykatë në Itali ka dhënë 16 vjet burg për shtetasin shqiptar Florind Marini, i cili u shpall fajtor për vrasjen e ish-policit Ugo Canozzi, 82 vjeç. 27-vjeçari është pjesëtari i fundit i bandës së grabitësve shqiptarë, që mori... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:44
Ja kush është politikania më e bukur në botë (FOTO).
Website amerikan “Sportrichlist.com” ka shpallur politikanen më seksi në botë. Ajo është deputetja italiane e partisë Forza Italia, Mara Carfagna. Ish-"show girl"-i dhe modelja Carfagna, e lindur më 18 dhjetor të vitit 1975, është ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:41
Çako takim me ambasadoren greke: Të forcojmë bashkëpunimin policor.
Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako ka pritur sot në një takim ambasadoren e Greqisë në Tiranë, Eleni Sourani. Bëhet e ditur se gjatë takimit u vu në dukje bashkëpunimi i ngushtë policor midis dy vendeve në çështje kyçe të s... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 12:09
Ish-ët, Bushi e Bogdani: Gati për sfidën e madhe.
Nga Olsi Avdiaj Është zyrtare. Alban Bushi dhe Erjon Bogdani do të jenë trajnerët e ekipeve kombëtare U-21 dhe U-19. Dje në orën 13.00 është bërë edhe prezantimi i tyre, përpara medieve në sallën e konferencave në Federatë. Fillim... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:46
Makina përplaset me kamionin, plagoset rëndë shqiptari (FOTO).
Një shtetas shqiptar është plagosur rëndë pas një aksidenti të tmerrshëm që ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 7:40. Ngjarja ka ndodhur mes Caravaggio dhe Mozzanica, në Itali. Mediat vendase shkruajnë se makina me të cilën po udh... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:45
Vojo Kushi hipën mbi Jaguar, Motra Tone në Call Center.
Nga Valeria Dedaj Ata janë 13 persona. Studentë, aktivistë dhe artistë, të cilët janë bashkuar për të kundërshtuar me artin e tyre strukturat hegjemonike të kapitalizmit dhe politikave neoliberale dhe ekonomike të Shqipërisë bashkëk... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:41
Manaj ikën nga Peskara.
Rey Manaj “vret futbollistikisht veten”. Ai tani nuk bën më pjesë në planet e Peskarës. Sulmuesi shqiptar pas një nisje të mirë të sezonit, tashmë sulmuesi shqiptar duket se nuk bën më pjesë në planet e trajnerit që e dënoi dy jav... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:35
Zgjerohet lista për sekretarin e shtetit, Tillerson emri i ri në ‘garë’.
Për postin  e sekretarit amerikan të Shtetit del një emër i ri, duke zgjeruar listën e personave që mund të jenë pjesë e ekipit drejtues të  presidentit të porsazgjedhur Donald Trump. Shefi i Exxon Mobile, të korporatës ndërkombëtare... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:29
Kokëdhima: Lëvizja ime në bazë, një kauzë për publikun.
Politikani Koço Kokëdhima u shpreh në emisionin “Të paekspozuarit” në "News 24”, se marrëdhëniet e tij me kryeministrin Edi Rama dhe me të tjerët kanë qenë marrëdhënie politike dhe zyrtare dhe jo marrëdhënie miqsh dhe shokësh. ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:27
Ryan: Pata një takim të rëndësishëm me Trump.
Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve, Paul Ryan ka pasur një takim “tepër emocionues” me presidentin e zgjedhur Donald Trump, në kullën e tij në Nju Jork gjatë kësaj të premteje. “Ndihem vërtet i gëzuar për ardhjen këtu dhe për takim... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:25
Hajdutët i vjedhin makinën, pas një ore e gjen të braktisur.
Rreth orës 02:56 minuta të ditës së sotme, tre persona kanë hyrë në banesën e një personi në Paskuqan për të kryer grabitje. Sipas burimeve policore, grabitja është bërë në shtëpinë e shtetasit me inicialet K. P., e cila ndodhet... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:17
Taku: Kujdes nga Korabi.
Afrim Taku ishte lojtari i radhës nga Tirana që doli përballë gazetarëve. Në konferencën për shtyp ai pohoi se: “Mendoj që është ndeshje shumë e rëndësishëm. Të gjitha skuadrat duan të marrin pikë dhe bëjnë llogarite e tyre. Ne ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:17
Trump informohet më pak se paraardhësi nga shërbimet sekrete.
Presidenti i zgjedhur Donald Trump po informohet nga shërbimet sekrete mesatarisht një herë në javë, sipas një zyrtari amerikan me njohuri mbi këtë çështje, duke e bërë atë presidentin me më pak informacione krahasuar me paraardhësit e... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 11:00
Makina përplas fëmijën te “Rruga e Durrësit”, rëndë në spital.
Pak minuta më parë ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Tiranë, ku një automjet ka përplasur një fëmijë. Bëhet e ditur se aksidenti ka ndodhur te “Rruga e Durrësit”. Sipas të dhënave të deritanishme, fëmija i aksidentuar është... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:57
Avioni i drogës, kreu i FA: S'kemi mjete për ta çmontuar.
Nga Nikoleta Kovaçi Historitë me avionë droge në vendin tonë janë të rralla, por ato në fakt zgjasin pafund kur bëhet fjalë për hetime, procedura të ndryshme po edhe deri te tërheqja e mjetit që mbetet në vendet ku rrëzohet. Rrëzi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:50
Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes, pranga 56-vjeçarit.
Një 56-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Nga të dhënat e deritanishme bëhet e ditur se i arrestuari është shtetasi Hyqmet Muça. Ky i fundit akuzohe... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:46
Integrimi, Shqipërisë i shtohen edhe 2 kushtet e reja.
Shtetet anëtare kanë sfiduar qeverinë shqiptare dhe Komisionin Europian me kushtet e reja që kanë vendosur për hapjen e negociatave për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Evropian. Sipas tyre Shqipëria duhet të plotësojë shtatë k... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:31
Shpërthen treni në Bullgari, 4 viktima dhe 20 të plagosur (FOTO).
Të paktën 4 persona kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi të një treni në Bullgari. Mediat lokale raportojnë se ngjarja ka ndodhur në një fshat në verilindje, në Hitrino, rreth orës 05:30 minuta me orën. Shtypi vendas shkru... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 10:26
Politikani Koço Kokëdhima u shpreh në emisionin “Të paekspozuarit” në "News 24”, se marrëdhëniet e tij me kryeministrin Edi Rama dhe me të tjerët kanë qenë marrëdhënie politike dhe zyrtare dhe jo marrëdhënie miqsh dhe shokësh.
Këshilli i Lartë i Drejtësisë përzgjodhi sot 8 gjyqtarët që do të përbëjnë Kolegjin Zgjedhor të Gjykatës së Apelit Tiranë. Gjyqtarët e përzgjedhur janë: Artur Malaj, Tomor Shkreli, Ridvan Hado, Shkëlqim Mustafa, Gjin Gjoni, Astrit
Ministrja e Dialogut të Kosovës Edita Tahiri ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Mitrovicë, sa i takon ndërtimit të një muri në anën veriore të lumit Ibër. Sipas Tahirit, pas një takimi që ka pasur prej disa orësh me përfaq
Zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian dhe njëkohësisht raportuese për Kosovën, Ulrike Lunaçek, i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës dhe qeverisë që, siç tha, të sillen “në mënyrë të përgjegjshme ndaj qytetarëve të Ko
Vite të tëra pas konflikteve në Ballkan, votues në vendet e ish-Jugosllavisë po zgjedhin ende njerëz që janë dënuar ose akuzuar për krime lufte, duke treguar se nacionalizmi ende shtrembëron mjedisin politik. Çështja e Sheshelit për kr
Bashkërenduesi i Bashkimit Evropian për luftën kundër terrorizmit Gilles de Kerchove, bën thirrje për përmirësimin e shkëmbimit të informacioneve ndërmjet vendeve të BE-së dhe me Shtetet e Bashkuara dhe Turqinë, për të vëzhguar me mi
Ky është momenti kur një adhurues “Coldplay” i ka vjedhur liderit të grupit të tij të preferuar vëmendjen në skenë. Arsyeja është se ai vendosi t’i propozonte në skenë të dashurës së tij, me të cilën ishte e lidhur prej 3 vite
Jeni vonë për punë dhe e keni me nxitim? Atëherë ju duhet të merrni autobusin e parë ose trenin që niset i pari dhe shpejt, pa menduar nëse ka shumë njerëz apo jo në të. Pamjet në këtë video vijnë nga Tokio, të cilët rrezikojnë

Thellë
Publikuar më 10.12.2016 11:29 / Shekulli
Për postin  e sekretarit amerikan të Shtetit del një emër i ri, duke zgjeruar listën e personave që mund të jenë pjesë e ekipit drejtues të  presidentit të porsazgjedhur Donald Trump. Shefi i Exxon Mobile, të korporatës ndërkombëtare
  • Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve, Paul Ryan ka pasur një takim “tepër emocionues” me presidentin e zgjedhur Donald Trump, në kullën e tij në Nju Jork gjatë kësaj të premteje. “Ndihem vërtet i gëzuar për ardhjen këtu dhe për takim
  • Presidenti i zgjedhur Donald Trump po informohet nga shërbimet sekrete mesatarisht një herë në javë, sipas një zyrtari amerikan me njohuri mbi këtë çështje, duke e bërë atë presidentin me më pak informacione krahasuar me paraardhësit e
  • Nga Nikoleta Kovaçi Historitë me avionë droge në vendin tonë janë të rralla, por ato në fakt zgjasin pafund kur bëhet fjalë për hetime, procedura të ndryshme po edhe deri te tërheqja e mjetit që mbetet në vendet ku rrëzohet. Rrëzi
Ekonomi
Publikuar më 08.12.2016 22:54 / Shekulli Online
Zvicra zotëron tashmë rrjetin e transportit publik më të madh të planetit. Përgjatë vitesh, ajo ka forcuar dominimin e saj mbresëlënës ndaj shteteve të tjera. Në fund të qershorit 2016 u shënua përurimi festiv i tunelit me qendër
Jetë
Publikuar më 09.12.2016 10:50 / Shekulli
Nga Ndriçim Kulla Ajo që shpesh është quajtur “gjeopolitikë etike” amerikane ndaj Shqipërisë ka dhe një protagonist të parë të madh, ambasadorin George Fred Williams. Kur u krijua shteti shqiptar dhe fuqitë e mëdha europiane soll
  • Gazetari i njohur dhe analisti Andrea Stefani është ndarë dje nga jeta në moshën 58 vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Ai ka ndërruar jetë në një spital të Romës ku po kurohej pasi ishte prekur nga kanceri në ezofag. Stefani është
  • Një grua e re që po përjetonte kollë të vazhdueshëm, ishte keq-diagnostikuar nga gjashtë doktorë të ndryshëm që në fund i doli të ishte kancer. Për tri vite, mjekët i thanë Jessica DeCristofaro, 28 vjeçe, se kollitja e saj e vazhdues
Kulturë
Publikuar më 10.12.2016 11:41 / Valeria Dedaj
Nga Valeria Dedaj Ata janë 13 persona. Studentë, aktivistë dhe artistë, të cilët janë bashkuar për të kundërshtuar me artin e tyre strukturat hegjemonike të kapitalizmit dhe politikave neoliberale dhe ekonomike të Shqipërisë bashkëk
Sociale
Publikuar më 10.12.2016 12:09 / Elidona Syla
Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako ka pritur sot në një takim ambasadoren e Greqisë në Tiranë, Eleni Sourani. Bëhet e ditur se gjatë takimit u vu në dukje bashkëpunimi i ngushtë policor midis dy vendeve në çështje kyçe të s
Extra
Publikuar më 10.12.2016 07:33 / Elidona Syla
1817 - Mississippi bëhet shteti i 20 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 1901 - Ndahen për herë të parë Çmimet “Nobel”. Pas negociatave të tejzgjatura, pjesërisht me qeverinë franceze (e cila kërkonte të vendoste një taksë shu
Sport
Publikuar më 10.12.2016 11:46 / Olsi Avdiaj
Nga Olsi Avdiaj Është zyrtare. Alban Bushi dhe Erjon Bogdani do të jenë trajnerët e ekipeve kombëtare U-21 dhe U-19. Dje në orën 13.00 është bërë edhe prezantimi i tyre, përpara medieve në sallën e konferencave në Federatë. Fillim
KM